1. Prawie 2000 modeli zwyżek – wynajem dla każdej branży

Im więcej sprzętu na stanie firmy wynajmującej, tym lepsza cena dla Ciebie. RIWAL dostarcza najnowsze modele maszyn do prac na wysokościach, które działają z pełną wydajnością. Co możesz wybrać?

 • Podnośniki nożycowe elektryczne i spalinowe, dostosowane do prac wewnątrz lub na zewnątrz obiektów. W zależności od modelu zakresy wysokości roboczych obejmują przedział od 5,66 do nawet 33,7 m, zakresy udźwigu od 227 do 1000 kg.
 • Podnośniki elektryczne i spalinowe, zróżnicowane pod względem zwrotności, zakresu udźwigu bocznego, konstrukcji ramienia, miejsc użytkowania. Wśród zwyżek do wynajmu tego typu znajdziesz:
  – podesty masztowe o wysokościach roboczych od 5,66m do 12,65m oraz udźwigu kosza od 135 kg do 250 kg;
  – podesty przegubowe elektryczne i spalinowe w przedziale wysokości roboczych 10,97–43,15 m i udźwigu w zakresie 227-450 kg;
  – podesty teleskopowe na ekstremalne wysokości (nawet do 58 m) i w zakresie udźwigu od 230 do 450 kg.

2. Obszerna flota wózków widłowych i ładowarek teleskopowych

Jeśli okaże się, że realizacja zadania wymaga dodatkowego sprzętu, poza wynajmem zwyżek RIWAL oferuje także szeroką gamę innych maszyn w optymalnych cenach:

 • Wózki widłowe elektryczne wysokiego składowania przeznaczone do prac we wnętrzach o wysokości podnoszenia nawet do 13 m.
 • Wózki widłowe spalinowe, na gaz do pracy wewnątrz i na zewnątrz, o wysokościach podnoszenia od 7 do 7,50 m, udźwig do 4999 kg.
 • Ładowarki teleskopowe proste i obrotowe o wysokości podnoszenia od 5,79 m do nawet 30 m, udźwigu w przedziale od 2,5 do 24 ton. Wszystkie oferowane maszyny posiadają system skrętnych kół, napęd 4×4, koła terenowe oraz mocne silniki.

3. Cena wynajmu zwyżki dostosowana do Twoich potrzeb

Szczegółowe cenniki wynajmu zwyżek, ładowarek teleskopowych i wózków widłowych ustalane są indywidualnie. Dzięki temu płacisz tylko za to, czego realnie potrzebujesz. Wszystkie szczegóły wynajmu precyzuje umowa, która określa: rodzaj i termin wynajmu, modele maszyn, cenę usługi, koszty transportu oraz przeglądu maszyny po czasie użytkowania, dane o polisie oraz termin zapłaty. Masz do wyboru wynajem STR, LTR, międzynarodowy lub umowę ramową. Dodatkowo w każdej chwili możesz przedłużyć okres wynajmu. Jasne zasady i precyzyjne ceny to bezpieczeństwo dla każdej ze stron.

4. Elastyczny wynajem krótkoterminowy (STR)

Różne formy wynajmu do wyboru pozwolą Ci zoptymalizować koszty. Wynajem krótkoterminowy w RIWAL obejmuje czas już od 1 doby do 12 msc. To rozwiązanie korzystne, gdy wykonujesz tymczasowe czy sezonowe prace na wysokości lub sporadycznie korzystasz ze specjalistycznego sprzętu. Niwelujesz koszty utrzymania maszyny oraz pracowników, którzy będą odpowiedzialni za dokumentację. Wynajem STR świetnie sprawdza się w przypadku firm budowlanych i wykonawczych, które pracują projektowo, ale nie dysponują swoim transportem do przewożenia maszyny na różne lokalizacje.

5. Wygodny wynajem długoterminowy (LTR)

RIWAL oferuje abonamentowy wynajem na okres od 12 do 60 msc, z możliwością dowolnej konfiguracji maszyn. Im dłuższy okres wynajmu zwyżki, tym lepsza cena. Ten wariant jet opłacalny, gdy maszyny użytkujesz regularnie, ale nie chcesz inwestować w zakup. Wynajem LTR sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu, sektorze produkcyjnym i magazynowym, branży logistycznej, budowlanej oraz handlu.

6. Umowa ramowa – gwarancja stałych cen

Klientom, którzy regularnie wynajmują większe ilości maszyn, RIWAL proponuje zawarcie ramowej umowy o współpracy, która przynosi szereg korzyści w postaci stałych cen wynajmu na wybrane podesty ruchome i ładowarki teleskopowe, gwarancji dostępności maszyn i ekspresowej obsługi zamówień.

7. Bezpieczny wynajem międzynarodowy

Jeśli wykonujesz prace wysokościowe za granicą, RIWAL ma sprawdzone rozwiązania także w ramach wynajmu międzynarodowego. Dedykowany do Twojego projektu opiekun z Polski pomoże w wyborze optymalnych maszyn, dopilnuje kwestii ubezpieczenia i transportu. Dzięki temu, że firma działa w ponad 70 krajach na świecie, konsultant będzie też pośredniczył w zapewnieniu stałego wsparcia technicznego i serwisu ze strony lokalnej ekipy RIWAL, dostępnej na miejscu projektu zagranicznego. Wszystkie formalności związane z wynajęciem zwyżki załatwisz w Polsce.

8. Stała dostępność maszyn – 7 oddziałów na terenie całego kraju

Wynajmując w RIWAL, oszczędzasz czas i eliminujesz przestoje. Strategiczne rozmieszczenie oddziałów firmy pozwala na efektywną obsługę w każdym województwie – zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach danego regionu. Filie znajdziesz w: Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Zabrzu, Trójmieście, Warszawie i Łodzi.

9. Dostawa maszyn najszybciej jak to możliwe

Nie zawsze uda się określić termin wynajmu zwyżki z dużym wyprzedzeniem. Dlatego eksperci RIWAL są przygotowani na każdy wariant i dołożą wszelkich starań, by znaleźć dla Ciebie rozwiązanie, które zapewni dostępność maszyny, dobrą cenę i szybki transport z najbliższego oddziału na czas.

10. Bezpieczeństwo i wygoda ponad wszystko

Po stronie RIWAL leży także zapewnienie wydajnej i bezpiecznej pracy na wysokości w każdych warunkach, by inwestor mógł być spokojny o powodzenie realizacji. Na co możesz liczyć w tym aspekcie?

 • serwis na miejscu pracy,
 • przeglądy UDT przed i po okresie wynajmu,
 • konserwacje,
 • ubezpieczenie maszyny,
 • transport do lokalizacji klienta,
 • pełny bak na start,
 • szkolenia dla operatorów,
 • aplikację i portal My Riwal, które pozwalają na ekspresowy wynajem czy złożenie zapytania.

11. Aplikacja My Riwal Rental – zamawiaj 24/7 gdziekolwiek jesteś

Najlepsze ceny wynajmu zwyżki zagwarantujesz sobie także z poziomu smartfona czy tabletu. Dzięki aplikacji masz:

 • Aktualną listę maszyn do wyboru zawsze pod ręką.
 • Szybki kontakt z oddziałami w celu określenia terminów i kosztów.
 • Funkcję asystenta doboru właściwej maszyny do danych prac.
 • Przejrzysty interfejs z kategoriami i specyfikacjami maszyn do szybkiej rezerwacji.
 • Opcje zamówienia szkoleń dla pracowników.
 • Podgląd zamówień.
 • Dostęp do rozliczeń i faktur.
 • Możliwość sprawdzenia indywidualnych wskaźników efektywności czy raportów wydajności.

12. Potrzebujesz operatora z uprawnieniami? Zamów szkolenia (UDT, IPAF, SEP)

Wykwalifikowana kadra obsługująca maszyny w pracach na wysokościach to oszczędności dla inwestora. RIWAL oferuje szeroką gamę kursów pod konkretne uprawnienia.

 • Szkolenia operatorów z egzaminem UDT:
  – podesty ruchome (dawniej 1P),
  – ładowarki teleskopowe i obrotowe (dawniej 1WJO),
  – wózki widłowe (dawniej 2WJO),
  – suwnice (dawniej 2S),
  – żurawie samojezdne, HDS, stacjonarne (dawniej II Z).
 • Szkolenia SEP w zakresie uzyskania uprawnień: elektrycznych G1, cieplnych G2, gazowych G3.
 • Szkolenia IPAF pozwalające zdobyć międzynarodowe licencje PAL konieczne do pracy za granicą. RIWAL jest pierwszym w Polsce Certyfikowanym Centrum IPAF.

13. Symulacje pracy na podnośniku – wskocz w wirtualną rzeczywistość i oszczędzaj

Rozszerzeniem oferty szkoleniowej RIWAL jest udostępnienie klientom symulatora pracy na zwyżkach różnego typu. To aż 54 scenariusze treningów, które zweryfikuję wiedzę i kompetencje operatorów, a także w bezpieczny sposób przeprowadzą przez niecodzienne sytuacje, co pozwoli w przyszłości zminimalizować ryzyko błędów i kosztownych przestojów.

14. Kupić czy wynająć? Gdzie serwisować i szukać części? Wybierz kompleksową obsługę

Poza wynajmem zwyżek w RIWAL znajdziesz inne usługi, które usprawnią realizacją każdego projektu, a w tym:

 • sprzedaż maszyn nowych i używanych,
 • serwis zewnętrzny i konserwację maszyn,
 • sklep z oryginalnymi częściami zamiennymi i akcesoriami.

15. Zamawiaj u światowego lidera – lepsze ceny dla Ciebie

RIWAL to międzynarodowy koncern z holenderskimi korzeniami, który działa handlowo w 70 krajach, posiada oddziały w 16 z nich i dysponuje flotą ponad 20 000 maszyn. W Polsce cieszy się dużym zaufaniem klientów licznych branż, co potwierdza (obchodzony w 2023 roku) jubileusz 15-lecia obecności firmy na polskim rynku. Takie doświadczenie to dla każdego inwestora gwarancja rzetelności oraz sprawnej i atrakcyjnej cenowo oferty.

Szczegółowa oferta i dokumenty do pobrania związane z wynajmem zwyżki i jej ceną znajdują się na stronie www.riwal.com

96-200 Rawa Mazowiecka, ul. Zamkowa Wola 31a, woj. łódzkie
tel. +48 46 895 13 63, +48 781 800 250,