Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
15.02.2018 | Pompy

Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się opłaca? Oczywiście! Gruntowe pompy ciepła to rozwiązanie, które nie wymaga użycia dużej ilości energii elektrycznej, jest w pełni zautomatyzowane i ekologiczne, a poniesiony na początku inwestycji koszt, zwraca się w trakcie użytkowania. Na rynku istnieje kilka rodzajów gruntowych pomp ciepła. Którą wybrać, aby tanio ogrzać dom?

31.10.2017 | Pompy

Instalacja kanalizacyjna w budynkach jest zwykle projektowana grawitacyjnie, w związku z czym produkowane ścieki spływają rurami w dół pod własnym ciężarem. Jeżeli jednak sytuacja zmusza inwestora do instalacji sprzętu sanitarnego w dużej odległości od głównego pionu kanalizacyjnego lub poniżej kolektora niezbędne jest zamontowanie specjalnych urządzeń pompująco–rozdrabniających, np. firmy SFA, które rozwiążą problem odprowadzania nieczystości.

09.03.2017 | Pompy

Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze, rafinerie, firmy projektowo –inżynierskie, firmy budowlane… To tylko niektóre z branż, jakie w swojej codziennej pracy wykorzystują pompy. Na polskim rynku przedsiębiorstwem, które oferuje sprzedaż i wynajem pomp jest firma PUMPEXPERT z Poznania. Oferta obejmuje m.in. profesjonalne pompy do wody, bentonitu, jak również sprzedaż i wynajem myjni do kół i podwozi samochodów ciężarowych.

08.06.2016 | Pompy

Niewykorzystywanie wszystkich pomieszczeń w budynku uznaje się dzisiaj za marnotrawstwo i niegospodarność. Przygotowanie pomieszczeń warsztatowych, pralni, dodatkowej łazienki czy letniej kuchni w podpiwniczeniu domu podnosi wartość nieruchomości, a mieszkańcom daje dodatkowy komfort i poprawia funkcjonalność budynku. Sprawne przetłoczenie brudnej wody i ścieków z tych pomieszczeń może być wyzwaniem dla projektanta i wykonawcy.

31.05.2016 | Pompy

Obniżenie rachunku za wodę z miejskiego wodociągu, który niejednego właściciela domu przyprawił chociaż raz o palpitacje serca, nie jest wbrew pozorom rzeczą niemożliwą do wykonania. Nie musi też oznaczać drastycznego ograniczenia kąpieli, podlewania ogrodu czy mycia samochodu. Wystarczy wybudować studnię głębinową. To inwestycja, która się opłaca!

03.02.2016 | Pompy

Zakres stosowania agregatów pompowych jest bardzo szeroki, dlatego też ich oferta dostępna u producentów może powodować trudności w wyborze odpowiedniego modelu. Na szczęście są firmy, które świadczące bezpłatne kompleksowe doradztwo przy wyborze odpowiedniego urządzenia, a także, poza sprzedażą pomp oferują ich wynajem na terenie całej Polski. Firma Klaudia sp. z o.o. funkcjonując ponad 25 lat dostarcza na krajowy rynek pompy na potrzeby krótko- i długoterminowe.

14.10.2014 | Pompy

Na każdym etapie budowy, a także w trakcie uzbrajania budynku niezastąpionymi urządzeniami okazują się specjalistyczne pompy. Zależy od nich wiele aspektów procesu wznoszenia i użytkowania budynków – od poprawnego przygotowania gruntu pod budowę poprzez bezpieczeństwo przyszłych użytkowników nieruchomości aż do zapewnienia dostępu do wody pitnej oraz efektywnej kanalizacji.