Firma Dambat działa na rynku już od 1999 roku i oferuje pompy głębinowe, obiegowe, hydrofory, pompy do ścieków i odwodnień pod marką IBO.

– Oferowane urządzenia trafiają na polski rynek, jak też poza granice naszego kraju. Stawiamy sobie za cel dostarczanie niezawodnych technologii, zgodnych z potrzebami i wymaganiami odbiorców. Dla jeszcze lepszych efektów, współpracujemy z najlepszymi światowymi producentami komponentów, a także innymi producentami pomp do wody. Nasze urządzenia wyróżnia trwałość oraz bezproblemowe użytkowanie – wyjaśnia Adam Jastrzębski, specjalista ds. sprzedaży w firmie Dambat.

 

W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy różnego rodzaju pompy. IBO oferuje szeroką gamę rozwiązań do różnych zastosowań – od pomp zatapialnych, głębinowych, powierzchniowych, przez obiegowe oraz cyrkulacyjne.

fot. PHU DAMBAT

Do wydobywania wody ze studni

– Z całą pewnością pompy głębinowe to jedne z najbardziej dopracowanych technologicznie urządzeń w naszej ofercie. Tego typu pompy wykorzystuje się w różnych systemach nawadniających. Z ich pomocą można bez problemu wydobywać wodę ze studni głębinowych – tłumaczy Adam Jastrzębski.

Pompy głębinowe przeznaczone są do pompowania czystej wody z wierconych ujęć głębinowych. Charakteryzują się one wszechstronnością, co sprawia, że doskonale zdają egzamin w różnych branżach, instalacjach, jak też w gospodarstwach domowych. Dzięki szeregowi wariantów można je zainstalować zarówno przy niewielkich domkach i na działkach rekreacyjnych, ale także do profesjonalnego nawadniania, a nawet w systemach PPOŻ oraz przemyśle.

fot. PHU DAMBAT

– Głębinowe pompy Dambat IBO ITALY powstają przy współpracy z włoską firmą Exa Pumps. W ich konstrukcji zastosowaliśmy najnowocześniejsze technologie oraz oferujemy je z 3 letnią gwarancją. Oferowane pompy wykonane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, glebowe oraz intensywne użytkowanie. Nasze urządzenia cechują się cichą pracą, a poszczególne komponenty można w łatwy sposób zagospodarować na posesji, aby stały się praktycznie niewidoczne i nie zmieniały charakteru ogrodu lub obejścia.

fot. PHU DAMBAT

Pompy głębinowe Dambat charakteryzują się bogatym zakresem parametrów oraz wydajnością silnika. Warto również zwrócić uwagę na najnowszą serię pomp dostarczanych przez Dambat – IPRO, pompy charakteryzują się wysoką odpornością na piasek, dobrą sprawnością oraz parametrami elektrycznymi a dowodem jakości produktu jest 4 letnia gwarancją na pompę, która jest gwarancją standardową.

fot. PHU DAMBAT

Właściwe ciśnienie w instalacji wodociągowej

Kolejnym niezwykle popularnym produktem z portfolio pomp Dambat są zestawy hydroforowe.

– Hydrofory to zbiorniki ciśnieniowe, których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego i stałego ciśnienia w instalacji wodociągowej. Zadanie hydroforu jest na tyle istotne, że bywa wręcz niezbędne przy czerpaniu wody z własnej studni. Ale to nie jedyna sytuacja, w której hydrofor poprawi funkcjonowanie systemu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że właściwie dobrany hydrofor wydłuża również żywotność samej pompy – mówi Adam Jastrzębski.

Firma Dambat oferuje kompleksowe rozwiązanie w postaci zestawów hydroforowych, w składzie których znajdziemy: pompę, zbiornik ciśnieniowy, presostat i zawory. Cały zestaw charakteryzuje się cichą pracą oraz wygodnym użytkowaniem.

fot. PHU DAMBAT

– Dostarczamy hydrofory o różnych pojemnościach, dzięki czemu nasze systemy można dopasować do większego i mniejszego zapotrzebowania – od kompaktowych zestawów do zastosowania przy podlewaniu na działce ogrodowej po większe i bardziej rozbudowane modele – dodaje Adam Jastrzębski.

fot. PHU DAMBAT

IBO pompy i falowniki

W swojej ofercie przedsiębiorstwo posiada nie tylko pompy. Dambat dostarcza także silniki oraz odpowiednie akcesoria. Do systemów firma Dambat poleca także zastosowanie falownika IBO. Dlaczego?

 

– Falownik jest zalecany w każdej nowoczesnej instalacji, jeżeli myślimy o ograniczeniu zużycia energii elektrycznej. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu uzyskujemy możliwość wygodnej i automatycznej obsługi pompy. Zadaniem falownika, zwanego także przemiennikiem lub przetwornicą częstotliwości, jest utrzymanie właściwego ciśnienia, niezależnie od aktualnego zapotrzebowania na wodę. Falownik ma podobne zadanie jak zbiornik hydrofobowy, ale zajmuje znacznie mniej miejsca. Dodatkowo, falownik przynosi oszczędności energii elektrycznej na poziomie nawet 40% oraz podnosi wydajność całego układu. Warto wspomnieć, że falownik pozwala także na automatyczny restart systemu, prowadzi rejestr alarmów oraz chroni przed przeciążeniem lub zatarciem się pompy. System alarmów chroni także przed niskim i wysokim napięciem. Falowniki charakteryzują się wygodnym i szybkim montażem i można je stosować z większością pomp dostępnych na rynku.

fot. PHU DAMBAT

Doradztwo, gwarancja i serwis

Firma świadczy doradztwo na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno pomocy przedzakupowej, jak też wsparcia posprzedażowego.

fot. PHU DAMBAT

– Naszą firmę wyróżniają nie tylko konkurencyjne cenowo i technologicznie urządzenia. Producent pomp Dambat znany jest z doskonałej obsługi klienta – dodaje Adam Jastrzębski. – Chętnie doradzamy naszym klientom na każdym etapie. Nasze urządzenia cechują się doskonałą żywotnością i choć problemy z nimi należą do rzadkości, dysponujemy wykwalifikowanym działem serwisowym, który jest także odpowiedzialny za konserwację pomp u klientów. Jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dambat.pl

05-825 Adamów , Adamów 50, woj. mazowieckie
tel. +48 22 721 11 92,