Mikrobeton. Posadzki dekoracyjne dla wymagających

Swoboda i rozmach, z jakimi mikrobeton wkroczył do wnętrz naszych mieszkań i domów, nie powinny dziwić, bo obok nieskrępowanych możliwości w zakresie projektowania wnętrz, materiał ten ma też szereg zalet praktycznych, docenianych przez inwestorów na całym świecie.

Grubość posadzki dekoracyjnej z mikrobetonu wynosi zaledwie 3 mm, co czyni go wyjątkowym na tle innych materiałów posadzkowych, bo jego zastosowanie nie prowadzi do powstawania różnic w poziomie podłóg pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Cienka warstwa posadzki nie wpływa też znacząco na kubaturę pomieszczenia, dając większą swobodę projektantowi i wykonawcy.

Kolejną interesującą właściwością posadzek dekoracyjnych z mikrobetonu jest możliwość zaaranżowania ciągłej powierzchni bez przerw i dylatacji, co doskonale wpisuje się w stawiające na prostotę i oszczędność minimalistyczne przestrzenie. Atuty mikrobetonu sprawiają, że doskonale sprawdzi się on zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak również jako oryginalne wykończenie ścian, podłóg, schodów w restauracjach, barach, kawiarniach, kuchniach, łazienkach, pomieszczeniach biurowych oraz na zewnątrz, jako efektowne wykończenie elewacji, balkonów, tarasów, a nawet basenów kąpielowych lub pływalni.

Firma Loftmodern oferuje szeroki asortyment rozwiązań technologicznych oraz najwyższą jakość produktów, którą umożliwiają realizację wszelkich prac z wykorzystaniem mikrobetonu. Jednym z flagowych produktów jest Modern Base, które może być wylewany lub nakładany na różne powierzchnie – od podłóg, poprzez ściany, aż do elementów mebli, na przykład na blaty, stoły, fronty meblowe czy inne bryły użytkowe wykonane z płyt meblowych czy MDF, stając się remedium na podniszczone i nagryzione zębem czasu, nieestetyczne powierzchnie.

fot. LOFTMODERN

Mikrobeton na każdą powierzchnię

Posadzki dekoracyjne z mikrobetonu można stosować na każdej powierzchni – może być to zarówno beton, jak również drewno, materiały drewnopodobne, płytki ceramiczne, a nawet szkło lub plastik. Jest to możliwe dzięki doskonałym właściwościom mikrobetonu, który charakteryzuje się wysoką przyczepnością do podłoża oraz odpornością na rozmaite warunki zewnętrzne. Poza tym materiał jest elastyczny, można formować go w dowolny sposób, dostosowując do indywidualnych potrzeb i wymagań danej powierzchni. Stosowanie posadzek dekoracyjnych z mikrobetonu jest również bardzo opłacalne, bo cena materiału i montażu nie jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych materiałów wykończeniowych, a do tego uzyskujemy stylową i trwałą podłogę, doskonale korespondującą z innymi elementami wnętrza.

fot. LOFTMODERN

Do wyboru, do koloru

Mikrobeton w aranżacjach wnętrz otwiera szerokie pole do popisu dla kreatywnych aranżerów, którzy lubią przełamywać standardy. Uniwersalny charakter tego materiału pozwala na ukształtowanie dowolnej faktury oraz tekstury (od chropowatych, po zupełnie gładkie). I choć wśród miłośników mikrobetonu niezmiennie największą popularnością cieszą się modne szarości i neutralne odcienie beżu, to jednak w ofercie Loftmodern znajdą też coś dla siebie osoby, które stawiają na mocniejsze akcenty kolorystyczne we wnętrzach, bo firma jest w stanie przygotować dowolny kolor.

Posadzka dekoracyjna z mikrobetonu czy wykorzystanie tego materiału do wykończenia ścian, schodów czy blatu pozwoli na stworzenie wyjątkowego, skrojonego na miarę oryginalnego gustu właścicieli wnętrza, które będzie jednocześnie bardzo funkcjonalne. Dlatego posadzki dekoracyjne z mikrobetonu w budynkach mieszkalnych sprawdzają się nie tylko w kuchni czy łazience, ale coraz częściej również w salonie lub sypialni. Te same właściwości sprawiają, że po mikrobeton sięgają często właściciele restauracji, galerii handlowych czy pubów.

fot. LOFTMODERN

Posadzki dekoracyjne z mikrobetonu – cena komfortu nie musi być wysoka

Jednym z czynników, które determinują nasze decyzje zakupowe, często jest cena, choć dziś większą wagę niż wcześniej przykładamy też do estetyki i jakości. Zastosowanie posadzki dekoracyjnej z mikrobetonu nie musi wiązać się z dużymi kosztami, tym bardziej, że materiał cechuje się ogromną trwałością, przez co wydatek poniesiony z tytułu inwestycji jest jednorazowy i – w odróżnieniu np. od drewna na podłodze – nie wymaga regularnie podejmowanych, czasochłonnych zabiegów konserwacyjnych, aby nie utracił swoich walorów estetycznych.

Mikrobeton Modern Base można stosować na posadzki, a także w aranżacji innych elementów wnętrz – m.in. schodów, blatów, czy frontów meblowych, płyt MDF lub innych brył użytkowych. Oferując szeroki zakres prac posadzkarskich i innych, Loftmodern stosuje w swoim wykonawstwie najwyższej jakości rozwiązania technologiczne hiszpańskiego producenta specjalistycznych materiałów chemii budowlanej, jednego ze światowych liderów w tej branży, co dla klienta jest gwarancją, że wykończone mikrobetonem powierzchnie będą pełnić swoją rolę dobrze i przez długi czas.

Więcej na stronie: www.loftmodern.pl

fot. LOFTMODERN

Cienka warstwa mikrobetonu na starej szafce, która zdążyła się znudzić lub na jednej ze ścian, posadzka dekoracyjna z mikrobetonu w kuchni, łazience, sypialni – możliwości są ogromne, a jedynym ograniczeniem zdaje się być… ludzka wyobraźnia. Warto też pamiętać o tym, że choć mikrobeton „wszedł na salony” przede wszystkim jako materiał stosowany w aranżacjach industrialnych czy loftowych, dziś pomysłów na jego wykorzystanie jest nieskończenie wiele. To świetny sposób nie tylko na lifting wnętrza czy nadgryzionego zębem czasu mebla, ale także atrakcyjny pomysł na to, aby nadać charakteru wnętrzom projektowanym w stylu nowoczesnym, eklektycznym, klasycznym czy nawet glamour.

Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie www.loftmodern.pl

70-514 Szczecin, ul. Małopolska 9, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 505 519 549​,