Stworzenie spójnej aranżacji wnętrza wbrew pozorom nie jest trudne. Trzeba tylko określić styl danego pomieszczenia, wybrać odpowiednie elementy wyposażenia i starannie skomponować ze sobą wszystkie, nawet najbardziej niepozorne dodatki. Pamiętajmy przy tym, że decyzję o stylu, w jakim urządzony będzie dom lub mieszkanie musimy podjąć dość wcześnie, bo to właśnie obrany przez nas kierunek determinuje dobór poszczególnych komponentów.

 

płyty z betonu architektonicznego

 

Płyty betonowe we wnętrzach industrialnych i klasycznych
Planując urządzenie danego pomieszczenia z jednej strony chętnie stawiamy na uniwersalne rozwiązania, które pasując do wnętrza, równocześnie stanowią jego ozdobę, z drugiej – coraz częściej zrywamy z bezpieczną klasyką, dokonujemy śmiałych wyborów i odważnych zestawień. Czy te dwie tendencje da się połączyć? Da się, o ile wybierzemy materiały, które w zależności od doboru pozostałych elementów (mebli, współgrających odcieni, dodatków) albo będą stanowić kompozycyjną dominantę wnętrza, albo harmonijnie wpiszą się w koncepcję stylistyczną całości, tworząc dla niej designerskie tło.
Takim materiałem są płyty z betonu architektonicznego, który daje nieograniczone możliwości kreowania wizualnej strony domów i mieszkań. W pomieszczeniach aranżowanych w duchu przemysłowej surowości, beton architektoniczny stanowić będzie jeden z głównych wyznaczników stylu industrialnego, w minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeniach podkreśli stonowany charakter wystroju, zaś we wnętrzach klasycznych stanie się intrygującym, aranżacyjnym detalem, nie przytłaczając przy tym całości wystroju.

 

płyty z betonu architektonicznego

 

Trwały, lekki, wytrzymały beton architektoniczny
Na polskim rynku nie brakuje oferentów płyt i innych wyrobów z betonu architektonicznego, jednak decydując się na konkretny produkt, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Niska waga, koszty pozyskania (które przekładają się na cenę wyrobu finalnego), wytrzymałość – te aspekty powinny determinować nasz wybór, który podejmujemy przecież raz na kilka/kilkanaście lat.
Najsurowsze wymagania jeśli chodzi o odporność – ale bez najmniejszych ustępstw na rzecz walorów estetycznych i wizualnych – spełnia beton VULC, produkowany z masy cementowo-piaskowej, bez wzmacniania włóknami szklanymi. Pod względem parametrów wytrzymałościowych (na ściskanie i zginanie) wyroby uzyskane z tego materiału – w tym również płyty – znacznie przewyższają zwykły beton. Ten ostatni, nawet jeśli jest najlepszej jakości, pozwala na wykonanie płyt o grubości zaledwie 1 cm. Grubość mocnych i trwałych płyt z betonu VULC wynosi najczęściej 2-3 cm, a ich gabaryty zbliżone są do rozmiarów płytek ceramicznych. Udało się przy tym zachować stosunkowo niską wagę elementów: na przykład płyty o wymiarach 100 x 50 cm i grubości 1cm ważą zaledwie 8 kg, są więc lżejsze od płyt gresowych w tym formacie; płyty o wymiarach 120 x 60 cm i grubości 1,5cm ważą tylko 18kg. Tym samym poszerzają się możliwości aranżowania wnętrz z płytami w roli głównej, ponieważ nie jesteśmy ograniczeni wytrzymałością powierzchni, do których chcemy je zamocować.

 

płyty z betonu architektonicznego

 

Betonowe płytki 3D, schody, donice
Marka VULC obejmuje jednak nie tylko płyty z betonu architektonicznego. W ofercie znajdują się też płytki 3D, które położone na ścianie dają wrażenie głębi i świetnie harmonizują ze stylem modernistycznym czy skandynawskim. We wnętrzach nowoczesnych ciekawe efekty można stworzyć wybierając okładziny schodowe z  betonu VULC. Nie brak też donic, dodatków, a także drobnej architektury projektowanej według indywidualnych wytycznych inwestora – elementów, które nadadzą wyrazistości i smaku każdemu pomieszczeniu.
Do produkcji wyrobów stosowany jest cement biały lub szary, a różne dodatki – jak na przykład kwarc, pozwalają uzyskać niepowtarzalne efekty optyczne. Dodatkowe możliwości projektowe stwarza  różnorodność form i struktur. Faktury naśladujące inne materiały, na przykład drewno, mur, kamienie, tynki, formy plastyczne, proste linie, ornamenty, reliefy czy znaki graficzne otwierają pole do popisu dla architektów i projektantów, którzy w nieskrępowany sposób mogą łączyć dynamiczne wzornictwo, neutralną kolorystykę i ponadczasowy design. Tym bardziej, że oprócz struktur standardowych, istnieje też możliwość wykonania dowolnych wzorów, co poszerza spektrum aranżacyjnych możliwości.

 

płyty z betonu architektonicznego

 

Urządzając własne cztery kąty kierujemy się w równej mierze względami estetycznymi, co i prostym pragmatyzmem, który każe nam wybierać te produkty, które są ponadczasowe i uniwersalne. Wyroby z betonu architektonicznego VULC są dowodem na to, że te same materiały mogą pełnić rolę centralnego elementu dekoracyjnego w domu lub – dzięki zestawieniu oryginalnej formy ze współgrającymi odcieniami ścian i meblami – będą subtelnym i równocześnie wyrazistym akcentem w stylowym wnętrzu.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.loftmodern.pl oraz na Facebooku

70-514 Szczecin, ul. Małopolska 9, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 505 519 549​,