Płyty z betonu architektonicznego w aranżacjach wnętrz

Inspiracyjne mariaże z betonem w roli głównej

Beton architektoniczny, choć na ogół kojarzony z surowymi aranżacjami w duchu industrialnym, coraz częściej gości też we wnętrzach utrzymanych w innych stylistykach – od oszczędnego w wyrazie minimalizmu, aż do śmiałych eklektycznych połączeń. Wybierając więc płyty betonowe jako element wyposażenia domu czy mieszkania, bynajmniej nie ograniczamy się do jednego stylu urządzania wnętrz. To dopiero początek, który otwiera pole do popisu dla twórczej i kreatywnej wyobraźni.

Stworzenie spójnej aranżacji wnętrza wbrew pozorom nie jest trudne. Trzeba tylko określić styl danego pomieszczenia, wybrać odpowiednie elementy wyposażenia i starannie skomponować ze sobą wszystkie, nawet najbardziej niepozorne dodatki. Pamiętajmy przy tym, że decyzję o stylu, w jakim urządzony będzie dom lub mieszkanie musimy podjąć dość wcześnie, bo to właśnie obrany przez nas kierunek determinuje dobór poszczególnych komponentów.

 

płyty z betonu architektonicznego

 

Płyty betonowe we wnętrzach industrialnych i klasycznych
Planując urządzenie danego pomieszczenia z jednej strony chętnie stawiamy na uniwersalne rozwiązania, które pasując do wnętrza, równocześnie stanowią jego ozdobę, z drugiej – coraz częściej zrywamy z bezpieczną klasyką, dokonujemy śmiałych wyborów i odważnych zestawień. Czy te dwie tendencje da się połączyć? Da się, o ile wybierzemy materiały, które w zależności od doboru pozostałych elementów (mebli, współgrających odcieni, dodatków) albo będą stanowić kompozycyjną dominantę wnętrza, albo harmonijnie wpiszą się w koncepcję stylistyczną całości, tworząc dla niej designerskie tło.
Takim materiałem są płyty z betonu architektonicznego, który daje nieograniczone możliwości kreowania wizualnej strony domów i mieszkań. W pomieszczeniach aranżowanych w duchu przemysłowej surowości, beton architektoniczny stanowić będzie jeden z głównych wyznaczników stylu industrialnego, w minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeniach podkreśli stonowany charakter wystroju, zaś we wnętrzach klasycznych stanie się intrygującym, aranżacyjnym detalem, nie przytłaczając przy tym całości wystroju.

 

płyty z betonu architektonicznego

 

Trwały, lekki, wytrzymały beton architektoniczny
Na polskim rynku nie brakuje oferentów płyt i innych wyrobów z betonu architektonicznego, jednak decydując się na konkretny produkt, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Niska waga, koszty pozyskania (które przekładają się na cenę wyrobu finalnego), wytrzymałość – te aspekty powinny determinować nasz wybór, który podejmujemy przecież raz na kilka/kilkanaście lat.
Najsurowsze wymagania jeśli chodzi o odporność – ale bez najmniejszych ustępstw na rzecz walorów estetycznych i wizualnych – spełnia beton VULC, produkowany z masy cementowo-piaskowej, bez wzmacniania włóknami szklanymi. Pod względem parametrów wytrzymałościowych (na ściskanie i zginanie) wyroby uzyskane z tego materiału – w tym również płyty – znacznie przewyższają zwykły beton. Ten ostatni, nawet jeśli jest najlepszej jakości, pozwala na wykonanie płyt o grubości zaledwie 1 cm. Grubość mocnych i trwałych płyt z betonu VULC wynosi najczęściej 2-3 cm, a ich gabaryty zbliżone są do rozmiarów płytek ceramicznych. Udało się przy tym zachować stosunkowo niską wagę elementów: na przykład płyty o wymiarach 100 x 50 cm i grubości 1cm ważą zaledwie 8 kg, są więc lżejsze od płyt gresowych w tym formacie; płyty o wymiarach 120 x 60 cm i grubości 1,5cm ważą tylko 18kg. Tym samym poszerzają się możliwości aranżowania wnętrz z płytami w roli głównej, ponieważ nie jesteśmy ograniczeni wytrzymałością powierzchni, do których chcemy je zamocować.

 

płyty z betonu architektonicznego

 

Betonowe płytki 3D, schody, donice
Marka VULC obejmuje jednak nie tylko płyty z betonu architektonicznego. W ofercie znajdują się też płytki 3D, które położone na ścianie dają wrażenie głębi i świetnie harmonizują ze stylem modernistycznym czy skandynawskim. We wnętrzach nowoczesnych ciekawe efekty można stworzyć wybierając okładziny schodowe z  betonu VULC. Nie brak też donic, dodatków, a także drobnej architektury projektowanej według indywidualnych wytycznych inwestora – elementów, które nadadzą wyrazistości i smaku każdemu pomieszczeniu.
Do produkcji wyrobów stosowany jest cement biały lub szary, a różne dodatki – jak na przykład kwarc, pozwalają uzyskać niepowtarzalne efekty optyczne. Dodatkowe możliwości projektowe stwarza  różnorodność form i struktur. Faktury naśladujące inne materiały, na przykład drewno, mur, kamienie, tynki, formy plastyczne, proste linie, ornamenty, reliefy czy znaki graficzne otwierają pole do popisu dla architektów i projektantów, którzy w nieskrępowany sposób mogą łączyć dynamiczne wzornictwo, neutralną kolorystykę i ponadczasowy design. Tym bardziej, że oprócz struktur standardowych, istnieje też możliwość wykonania dowolnych wzorów, co poszerza spektrum aranżacyjnych możliwości.

 

płyty z betonu architektonicznego

 

Urządzając własne cztery kąty kierujemy się w równej mierze względami estetycznymi, co i prostym pragmatyzmem, który każe nam wybierać te produkty, które są ponadczasowe i uniwersalne. Wyroby z betonu architektonicznego VULC są dowodem na to, że te same materiały mogą pełnić rolę centralnego elementu dekoracyjnego w domu lub – dzięki zestawieniu oryginalnej formy ze współgrającymi odcieniami ścian i meblami – będą subtelnym i równocześnie wyrazistym akcentem w stylowym wnętrzu.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.loftmodern.pl oraz na Facebooku

70-514 Szczecin, ul. Małopolska 9, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 505 519 549​,


Liczba odwiedzin: 2322 | Data publikacji: 2016-03-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Contractors-glowne
Donice ze stali corten, donice betonowe... Producenci są...
04.06.2019 | Beton komórkowy
Nieustanna obserwacja rynku oraz trendów doprowadziła do...
11.05.2018 | Posadzki przemysłowe
Posadzki z betonu pod tarczę antyrakietową w...
08.05.2018 | Systemy budowlane
Rynek budowlany nieustannie zaskakuje, a coś, co...
Płyty z betonu architektonicznego otwierają nowe możliwości...
Wytrzymały a jednocześnie lekki i łatwy w...
Mody w budownictwie i aranżacji wnętrz zmieniają...
08.11.2013 | Izolacje
Zielone dachy nie są w Polsce „zjawiskiem”...
Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorcy budowlani do...
30.09.2013 | Beton
Polskie budownictwo, za sprawą wymagań inwestorów, coraz...
08.02.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton architektoniczny to rozwiązanie, które cieszy się...
17.03.2020 | Meble
Beton architektoniczny do łazienki, kuchni, salonu jako...
21.02.2020 | Galanteria ogrodowa
W ostatnich latach beton architektoniczny stał się...
Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...
beton-architektoniczny
W dobie indywidualizacji zamówień prywatnych inwestorów oraz...
Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych...
Schody w domu, czy też na zewnątrz...
Beton architektoniczny podbija serca polskich architektów i...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. świętokrzyskie
woj. opolskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: płyta betonowa do wnętrz, beton architektoniczny, beton architektoniczny, beton architektoniczny płyty, płyty beton architektoniczny, płyty betonowe architektoniczne, płyty betonowe ścienne, plyty betonowe na sciane, płyty z betonu architektonicznego, płyty betonowe do łazienki, beton architektoniczny producent, płyty betonowe do wnętrz, beton architektoniczny elewacyjny, płyty betonowe łazienka, Betonowe płytki 3D
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy