Bloki schodowe betonowe– stopnie schodowe z charakterem!

Bloki schodowe betonowe – piękne i trwałe zewnętrzne stopnie schodowe na lata!

Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź jest prosta, doskonale sprawdzą się tutaj bloki schodowe betonowe od firmy ZIEL-BRUK® . Materiał dostępny w wielu odsłonach pozwoli w krótkim czasie wykonać stopnie schodowe, które z powodzeniem urozmaicą zarówno wejście do domu jak i staną się pięknym detalem aranżacyjnym przydomowego otoczenia.

Decyzja dotycząca wyboru materiału jak i konstrukcji schodów zewnętrznych nie jest łatwym zadaniem. Tak wyjątkowo funkcjonalny element powinien być przede wszystkim spójny z konkretnym stylem otoczenia. Niezależnie od tego czy realizowany projekt dotyczy schodów wejściowych, prowadzących na taras czy też w zamyśle mają one pełnić wyłącznie rolę urokliwego dodatku ścieżki ogrodowej – wizualna harmonia z resztą krajobrazu jest tutaj szczególnie ważna.

Praktyczny charakter powierzchni z jakiej zostaną wykonane schody zewnętrzne także jest doceniany szczególnie jeśli mowa o materiale wykazującym pewne właściwości antypoślizgowe. Nic więc dziwnego, że to właśnie bloki schodowe betonowe są najczęściej wybieranym rozwiązaniem umożliwiającym wzniesienie trwałych i efektownych stopni schodowych. Dysponująca szerokim asortymentem marka ZIEL-BRUK® oferuje stopnie betonowe gładkie, śrutowane, a także łupane w zupełnie nowej odsłonie – zastosowanie tak innowacyjnej formy wykonania umożliwia wzniesienie biegu schodowego, a także elementu dekoracyjnego w klasycznym jak i nieco bardziej modernistycznym designie.

Bloki schodowe betonowe – szybki sposób na efektowne schody zewnętrzne

Schody zewnętrzne można wykonać z wielu różnych materiałów takich jak choćby – drewno czy wszechobecne płytki ceramiczne, warto jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy surowiec czy tworzywo sprawdzi się pośród ciężkich warunków pogodowych. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór stopni schodowych, które w przeciwieństwie do drewna czy płytek przetrwają lata użytkowania. Jak to możliwe? Beton odznacza się niezwykłym poziomem trwałości nawet podczas wzmożonej eksploatacji czy intensywnego wpływu zmiennych temperatur zewnętrznych.

Ponadto takie rozwiązanie nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych zabiegów konserwacyjno–pielęgnacyjnych – betonowe stopnie wystarczy zamiatać i myć w zależności od potrzeb. Warto także pamiętać o impregnacji– w takim wypadku należy kierować się indywidualnymi zaleceniami producenta preparatów dostępnych w marketach budowlanych. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść bloków schodowych z betonu jest fakt, że nie trzeba na nich układać żadnej okładziny. Prosta, surowa forma elementu cechuje się wysoką estetyką wizualną – czego najlepszym przykładem są stopnie schodowe firmy ZIEL-BRUK®.

Stopnie schodowe to prefabrykat wykonywany najczęściej z betonu lub kamienia o podłużnym kształcie prostopadłościanu, którego wymiary zwykle wynoszą 15 cm wysokości i 35 cm szerokości – tak optymalne parametry detalu pozwolą zbudować wygodne i bezpieczne stopnie schodowe. Najchętniej wybieranym rozwiązaniem okazują się być jednak stopnie z naturalnego betonu odznaczające się niezwykłą trwałością jak również bezproblemowym montażem – co pozwoli zaoszczędzić cenny czas.

fot. ZIEL-BRUK® | BLOCK Stopień Schodowy

Bardzo ważnym etapem budowy schodów zewnętrznych z bloku betonowego jest przygotowanie podłoża, a co z tym związane wykonanie niezbędnych pomiarów, określenie rodzaju gruntu, a także zaplanowanie całego biegu schodowego. Stopnie w formie bloków powinny zachodzić krawędziami na siebie na głębokości ok. 5 cm, co należy wziąć pod uwagę w celu dobrania odpowiedniej ilości stopni schodowych. Górne płaszczyzny bloków schodowych, w celu odpływu z nich wody, muszą mieć spadek ok. 1-2% w kierunku zejścia.

Decydując o takim rozwiązaniu warto także pamiętać, aby postawić na jedną odmianę betonu – zabieg ten umożliwi dopasowanie elementu do indywidualnych potrzeb estetycznych, jak i praktycznych.

Pomimo charakterystycznej prostej formy bloki schodowe z betonu różnią się kształtem, kolorem, a także właściwościami technicznymi. Pośród wielu rodzajów gotowych stopni blokowych znajduje się zarówno uniwersalny beton gładki czy beton śrutowany z chropowatymi warstwami. Dostępne są także wyroby stylizowane na kamień naturalny. Tak wszechstronny wybór z łatwością pozwoli dopasować betonowe bloki schodowe zarówno do każdej elewacji – od klasycznej, aż po nowoczesną. To także doskonały element wykończeniowy tarasu czy ogrodowych ścieżek. Nie dziwi zatem fakt, że kluczowym aspektem pozwalającym uzyskać harmonijne połączenie schodów zewnętrznych z sąsiadującymi elementami jest spójność zarówno pod względem koloru, jak i rodzaju nawierzchni. By osiągnąć taki efekt, warto więc postawić na produkty z jednej serii lub o identycznym wykończeniu.

fot. ZIEL-BRUK® | RIVA KLASYCZNA Krawężniczek

Stopnie schodowe ZIEL-BRUK® – jeden element wiele aranżacji

Nie jest tajemnicą, że odpowiedni charakter konstrukcji schodów zewnętrznych w dużej mierze zależy od stopni schodowych, a ściślej mówiąc od rodzaju ich struktury jak i ogólnego wykończenia. To właśnie ten detal znacząco decyduje o całokształcie jaki ostatecznie przybiorą schody wejściowe, łączące taras z ogrodem, a także te pełniące role funkcjonalnej i ozdobnej dekoracji w granicach posesji. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom aranżacyjnym marka ZIEL-BRUK® proponuje obszerną gamę stopni z naturalnego betonu, które pozwolą zbudować bezpieczne i efektowne schody zewnętrzne w wielu odsłonach.

Pośród oferowanych modeli dostępny jest stopnień schodowy z serii BLOCK o gładkim wykończeniu i surowej strukturze będący doskonałą alternatywą mniej wyszukanych konstrukcji szalunkowych. Proponowane rozwiązanie to idealna odpowiedź na oczekiwania miłośników prostych form, doskonale współgrających z nowoczesną architekturą domów prywatnych jak i budynków użyteczności publicznej. Minimalistyczny charakter oferowanej kolekcji BLOCK łączącej klasyczny wygląd z ponadczasową funkcjonalnością, to także zróżnicowana gama kolorystyczna dostępna w stonowanych odcieniach – betonowej bieli, kremowej szarość czy grafitu. Tak uniwersalny charakter rozwiązania umożliwia wzniesienie komfortowych i ponadczasowych stopni schodowych niezależnie od realizowanego projektu.

fot. ZIEL-BRUK® | SL Blok Schodowy

Doskonałe uzupełnienie tworzące spójny krajobraz stanowią również dostępne w ofercie firmy gładkie palisady z serii BLOCK, którymi z powodzeniem można wykończyć brzegi wejścia po schodach.

Stopnie schodowe z betonu od ZIEL-BRUK® nie jedno mają oblicze, dowodem potwierdzającym ten fakt jest seria stopni schodowych śrutowanych SHOT. Zastosowana technologia śrutowania czyni powierzchnię oferowanego elementu niezwykle satynową nadając całości lekkiego charakteru. Klasyczny bardziej ułagodzony wygląd stopni w neutralnej kolorystyce bieli, beżu i szarości sprawia, że seria SHOT doskonale koresponduje zarówno z nowoczesną aranżacją przydomowego wejścia, prywatnego ogrodu czy parku.

Z kolei poszukując rozwiązania przywodzącego na myśl dawne posiadłości utrzymane w tradycyjnym stylu angielskim warto postawić na niestandardowe bloki schodowe z serii SL Skała Lubuska w formie jednostronnie lub dwustronnie łupanego bloku wynoszącego 40 cm szerokości oraz 12 cm wysokości. Oferowane rozwiązanie SL Skała Lubuska w unikalnej oprawie barowej marmuru, ochry czy wapienia wyjątkowo pięknie prezentuje się w towarzystwie nawierzchni z płyt i kostek antycznych lub kamiennych.

fot. ZIEL-BRUK® | SHOT Stopień Schodowy

Jeśli mowa o wykończeniach nie sposób tutaj pominąć drobnych obrzeży czy krawężników także dostępnych pośród bogatej oferty małej architektury firmy ZIEL-BRUK® – proponowane rozwiązanie z powodzeniem pozwoli uporządkować poszczególne strefy prywatnej posesji czy parku miejskiego.

W tej roli doskonale sprawdzi się element w formie niskiego obrzeża jak i krawężnika z serii RIVA KLASYCZNA funkcjonalny i jednocześnie minimalistyczny charakter oferowanego detalu pozwala zarówno na estetyczne wykończenie stopni schodowych wykonanych z płyt tarasowych lub kostki brukowej jak i umożliwia efektowne oddzielenie obszaru trawnika od strefy chodnika. Ponadto charakterystyczny wąski kształt stanowi prosty sposób na tworzenie okrągłych wzorów nadających eleganckiego wyglądu zarówno przydomowym ścieżkom i ogólnodostępnym alejkom. Umiejętne wyznaczenie użytkowych stref w danym terenie to kolejny atut tak niepozornego detal aranżacyjnego.

Pośród tego typu rozwiązań na szczególną uwagę zasługują drobne obrzeża i krawężniki z kolekcji RIVA ANTYCZNA o identycznych parametrach. Wiodącą zaletą oferowanego wykończenia jest przede wszystkim oryginalny wygląd. Elementy obrzeży stylizowane na postarzane doskonale sprawdzą się w każdym miejscu gdzie ważne jest uzyskanie niecodziennego efektu wizualnego.

fot. ZIEL-BRUK® | RIVA KLASYCZNA Krawężniczek

Tak wszechstronna oferta marki ZIEL-BRUK® zawierająca szereg rozwiązań dedykowanych zarówno prywatnym jak i publicznym przestrzeniom użytkowym pozwoli na zbudowanie konstrukcji schodów z bloków betonowych o niepowtarzalnych powierzchniach stopni schodowych z jednoczesnym uwzględnieniem wszelkich detali wykończeniowych małej architektury, spełniając potrzeby aranżacyjne nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zielbruk.pl

66-016 Płoty , ul. Lubuska 28, woj. lubuskie
tel. 68 353 89 00, 504 292 430,


Liczba odwiedzin: 782 | Data publikacji: 2020-10-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Wielkoformatowe płyty z betonu cieszą się ogromną...
Wzgórza i skarpy są doskonałym miejscem nie...
Z roku na rok ekologiczne rozwiązania i...
Stworzenie solidnego podłoża z betonowych kostek lub...
Niezastąpiona w codziennym użytkowaniu, funkcjonalna i estetyczna,...
Jak stworzyć niepowtarzalne, funkcjonalne i nowoczesne projekty...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Opaski, podjazdy, ścieżki i tarasy z kostki...
29.06.2016 | Brukarstwo
Kostka brukowa przed domem i wokół domu...
24.03.2016 | Kruszywa
Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
16.10.2015 | Brukarstwo
Sklepy, centra handlowe, markety, a także budynki...
16.06.2015 | Chemia budowlana
Trudno dziś znaleźć dom czy ogród bez...
W dzisiejszych czasach pracownicy firm brukarskich muszą...
Współczesna tendencja do automatyzowania procesów produkcyjnych obejmuje...
02.10.2013 | Brukarstwo
Marzysz o dziele sztuki w ogrodzie, na...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
Eko kratka geoSYSTEM to wytrzymały i atrakcyjny...
Utrzymanie każdego obiektu we właściwej kondycji wiąże...
27.04.2020 | Systemy budowlane
Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne...
29.01.2020 | Energia ekologiczna
Malborska firma KDP jest znana ze swojego...
Panujący aktualnie trend, pozwalający na wszechstronne wykorzystanie...
Ogrodzenia betonowe łupane to nowoczesny sposób na...
29.03.2019 | Oświetlenie
Latarnie dekoracyjne nieodmiennie kojarzą nam się z...
Produktem, który w ostatnich latach bezkonkurencyjnie podbił...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. opolskie
woj. lubuskie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: zielbruk, ziel bruk, ziel-bruk, allan block, allanblock, kostka brukowa, mury oporowe, mur oporowy, ogrodzenia, ogrodzenia betonowe, elewacje, płytki dekoracyjne, płyty tarasowe, pustaki, palisady, stopnie schodowe, schody betonowe, ogród, murki, kamień dekoracyjny, mała architektura, shot, riva,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy