Obrzeża ogrodowe betonowe

Równo przystrzyżony, soczyście zielony trawnik, piękne, wielokolorowe rabaty, starannie przycięte krzewy – każdy z tych elementów współtworzy przestrzeń ogrodu, sprawiając, że staje się on miejscem, w którym z lubością oddajemy się relaksowi. Przyjemność przebywania na świeżym powietrzu czasem jednak mogą zepsuć detale: wysypane na skarpie dekoracyjne kamienie czy kora ściółkowa spomiędzy krzewów i kwiatów, przesypujące się na ścieżkę ogrodową lub na trawnik. Nie tylko zakłócają one estetykę ogrodu, ale też – jeśli są to elementy o ostrych krawędziach – mogą spowodować skaleczenie, gdy stanie się na nich bosą stopą. Problem ten można rozwiązać w prosty sposób, stosując obrzeża ogrodowe betonowe, które są świetną alternatywą np. dla drewnianych palisad – uznawanych za stylowe, ale jednak mało trwałych z uwagi na zastosowanie w procesie produkcyjnym naturalnego surowca.

Miłośnicy drewna, którym zależy na uporządkowaniu ogrodu i precyzyjnym oddzieleniu rabat, klombów czy ścieżek, mogą wykorzystać obrzeża betonowe typu „drewno”, które – choć do złudzenia przypominają naturalny surowiec, to wolne są od jego wad. Nie wymagają konserwacji, malowania, nie są podatne na działanie szkodników, a zarazem wiernie oddają ciepły charakter drewna. I choć cena obrzeży z betonu jest porównywalna np. do drewnianych palisad, to jednak w ostatecznym rozrachunku warto pamiętać, że trwałe i solidne wyroby z betonu posłużą zdecydowanie dłużej, będąc tym samym inwestycją na lata. Jak można je wykorzystać?

Efektowne rabaty, klomby, ścieżki

Nietuzinkowym sposobem na ogrodzenie rabaty kwiatowej czy stworzenie klombu o dowolnym kształcie może być wykorzystanie obrzeży ogrodowych betonowych wiklina/ratan. Wiernie imitują one popularny wzór, chętnie stosowany do produkcji mebli ogrodowych, a zarazem staną się ciekawym i oryginalnym akcentem, jeśli ułożymy je na granicy trawnika i ścieżki ogrodowej.

Firma Elkamino proponuje też obrzeże, które idealnie wpisze się w gusta miłośników stylu rustykalnego czy loftowego. W takich aranżacjach szczególnie pożądane są materiały, które sprawiają wrażenie, jakby czas odcisnął już na nich swoje piętno. Obrzeże ogrodowe betonowe „stara cegła”, choć wiernie odwzorowuje szlachetny urok cegły, z jej naturalnymi wyżłobieniami, rysami i chropowatością, to dzięki wykonaniu z betonu posłuży zdecydowanie dłużej, przez co również koszt realizacji inwestycji będzie niższy.

Obrzeża betonowe – strefa wypoczynku, strefa do zabawy

Wytyczanie ciągów pieszych, okalanie trawnika i rabat czy budowanie klombów to zaledwie ułamek możliwości, jakie otwiera wykorzystanie w ogrodzie obrzeży betonowych.

Osoby, które stawiają na precyzyjne wytyczanie stref o konkretnym przeznaczeniu w ogrodzie, mogą sięgnąć po ten materiał również po to, aby oddzielić od siebie np. kącik wypoczynkowy i część zieloną. W tej roli szczególnie dobrze spiszą się obrzeża imitujące drewno, które harmonijnie wpiszą się w przestrzeń zwłaszcza wówczas, gdy w strefie wypoczynkowej stoją drewniane meble. W podobny sposób można wydzielić kącik wypoczynkowy z meblami ratanowymi – w takiej sytuacji obrzeże wiklina/ratan stanie się efektownym dopełnieniem, a zarazem stworzy ciekawy kolorystyczny kontrast z zielenią trawnika.

Obrzeża ogrodowe betonowe o różnych wzorach można też ułożyć np. wokół przestrzeni przeznaczonej dla dzieci, a nawet wykorzystać je do zbudowania piaskownicy, dla której staną się zdecydowanie bardziej trwałą ramą niż drewno. Sprawdzą się też jako efektowne krawężniki, a dbałość o ich nienaganny design sprawia, że skomponują się zarówno z budynkami zaaranżowanymi w stylu minimalistycznym, jak i w stylu rustykalnym.

Obrzeża ogrodowe betonowe, podobnie jak płytki elewacyjne – np. te, które imitują starą cegłę i drewno to świetna alternatywa dla materiałów, które w zastosowaniach na zewnątrz są albo nietrwałe, albo cena, jaką trzeba zapłacić za utrzymanie ich w dobrym stanie, jest zbyt wysoka. Konieczność konserwacji drewna – oprócz wydatków ponoszonych na zakup niezbędnych akcesoriów – dla wielu inwestorów jest też po prostu zbyt czasochłonnym zajęciem.

Wykorzystanie w ogrodzie trwalszych materiałów, których nie trzeba szlifować, malować, impregnować jest rozwiązaniem o wiele bardziej praktycznym, bo zamiast spędzać długie godziny z pędzlem w dłoni, można oddawać się chwilom relaksu.

Z kolei staranne wykonanie, z wiernym odwzorowaniem wyjątkowej struktury materiałów takich jak drewno, wiklina czy stara cegła sprawia, że obrzeża ogrodowe betonowe proponowane przez firmę Elkamino Dom staną się efektownym dopełnieniem przestrzeni wokół domu – niezależnie od tego, w jakim stylu jest ona zaaranżowana.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.elkaminodom.pl

05-822 Milanówek, ul. Średnia 33, woj. mazowieckie
tel. 468 564 040, 509 477 770,