Obrzeża ogrodowe betonowe i cementowe

Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w naturalny sposób staje się przedłużeniem domu i letnim salonem, gdzie wypoczywamy po pracy oraz w dni wolne. Staranne i przemyślane wydzielenie w ogrodzie różnych stref staje się tym samym równie istotne, jak aranżacja wnętrza domu. Bardzo pomocne w tej roli będą obrzeża ogrodowe betonowe. Cena takiego rozwiązania, która jest bardzo atrakcyjna, to tylko jeden z argumentów przemawiających na jego korzyść. Stylowe i solidnie wykonane obrzeża pozwolą przede wszystkim zachować przejrzysty podział na przestrzenie o różnym przeznaczeniu, wprowadzając w ogrodzie ład i harmonię. Znajdziemy je w ofercie firmy Elkamino Dom.

Obrzeża ogrodowe betonowe

Równo przystrzyżony, soczyście zielony trawnik, piękne, wielokolorowe rabaty, starannie przycięte krzewy – każdy z tych elementów współtworzy przestrzeń ogrodu, sprawiając, że staje się on miejscem, w którym z lubością oddajemy się relaksowi. Przyjemność przebywania na świeżym powietrzu czasem jednak mogą zepsuć detale: wysypane na skarpie dekoracyjne kamienie czy kora ściółkowa spomiędzy krzewów i kwiatów, przesypujące się na ścieżkę ogrodową lub na trawnik. Nie tylko zakłócają one estetykę ogrodu, ale też – jeśli są to elementy o ostrych krawędziach – mogą spowodować skaleczenie, gdy stanie się na nich bosą stopą. Problem ten można rozwiązać w prosty sposób, stosując obrzeża ogrodowe betonowe, które są świetną alternatywą np. dla drewnianych palisad – uznawanych za stylowe, ale jednak mało trwałych z uwagi na zastosowanie w procesie produkcyjnym naturalnego surowca.

Miłośnicy drewna, którym zależy na uporządkowaniu ogrodu i precyzyjnym oddzieleniu rabat, klombów czy ścieżek, mogą wykorzystać obrzeża betonowe typu „drewno”, które – choć do złudzenia przypominają naturalny surowiec, to wolne są od jego wad. Nie wymagają konserwacji, malowania, nie są podatne na działanie szkodników, a zarazem wiernie oddają ciepły charakter drewna. I choć cena obrzeży z betonu jest porównywalna np. do drewnianych palisad, to jednak w ostatecznym rozrachunku warto pamiętać, że trwałe i solidne wyroby z betonu posłużą zdecydowanie dłużej, będąc tym samym inwestycją na lata. Jak można je wykorzystać?

Efektowne rabaty, klomby, ścieżki

Nietuzinkowym sposobem na ogrodzenie rabaty kwiatowej czy stworzenie klombu o dowolnym kształcie może być wykorzystanie obrzeży ogrodowych betonowych wiklina/ratan. Wiernie imitują one popularny wzór, chętnie stosowany do produkcji mebli ogrodowych, a zarazem staną się ciekawym i oryginalnym akcentem, jeśli ułożymy je na granicy trawnika i ścieżki ogrodowej.

Firma Elkamino proponuje też obrzeże, które idealnie wpisze się w gusta miłośników stylu rustykalnego czy loftowego. W takich aranżacjach szczególnie pożądane są materiały, które sprawiają wrażenie, jakby czas odcisnął już na nich swoje piętno. Obrzeże ogrodowe betonowe „stara cegła”, choć wiernie odwzorowuje szlachetny urok cegły, z jej naturalnymi wyżłobieniami, rysami i chropowatością, to dzięki wykonaniu z betonu posłuży zdecydowanie dłużej, przez co również koszt realizacji inwestycji będzie niższy.

Obrzeża betonowe – strefa wypoczynku, strefa do zabawy

Wytyczanie ciągów pieszych, okalanie trawnika i rabat czy budowanie klombów to zaledwie ułamek możliwości, jakie otwiera wykorzystanie w ogrodzie obrzeży betonowych.

Osoby, które stawiają na precyzyjne wytyczanie stref o konkretnym przeznaczeniu w ogrodzie, mogą sięgnąć po ten materiał również po to, aby oddzielić od siebie np. kącik wypoczynkowy i część zieloną. W tej roli szczególnie dobrze spiszą się obrzeża imitujące drewno, które harmonijnie wpiszą się w przestrzeń zwłaszcza wówczas, gdy w strefie wypoczynkowej stoją drewniane meble. W podobny sposób można wydzielić kącik wypoczynkowy z meblami ratanowymi – w takiej sytuacji obrzeże wiklina/ratan stanie się efektownym dopełnieniem, a zarazem stworzy ciekawy kolorystyczny kontrast z zielenią trawnika.

Obrzeża ogrodowe betonowe o różnych wzorach można też ułożyć np. wokół przestrzeni przeznaczonej dla dzieci, a nawet wykorzystać je do zbudowania piaskownicy, dla której staną się zdecydowanie bardziej trwałą ramą niż drewno. Sprawdzą się też jako efektowne krawężniki, a dbałość o ich nienaganny design sprawia, że skomponują się zarówno z budynkami zaaranżowanymi w stylu minimalistycznym, jak i w stylu rustykalnym.

Obrzeża ogrodowe betonowe, podobnie jak płytki elewacyjne – np. te, które imitują starą cegłę i drewno to świetna alternatywa dla materiałów, które w zastosowaniach na zewnątrz są albo nietrwałe, albo cena, jaką trzeba zapłacić za utrzymanie ich w dobrym stanie, jest zbyt wysoka. Konieczność konserwacji drewna – oprócz wydatków ponoszonych na zakup niezbędnych akcesoriów – dla wielu inwestorów jest też po prostu zbyt czasochłonnym zajęciem.

Wykorzystanie w ogrodzie trwalszych materiałów, których nie trzeba szlifować, malować, impregnować jest rozwiązaniem o wiele bardziej praktycznym, bo zamiast spędzać długie godziny z pędzlem w dłoni, można oddawać się chwilom relaksu.

Z kolei staranne wykonanie, z wiernym odwzorowaniem wyjątkowej struktury materiałów takich jak drewno, wiklina czy stara cegła sprawia, że obrzeża ogrodowe betonowe proponowane przez firmę Elkamino Dom staną się efektownym dopełnieniem przestrzeni wokół domu – niezależnie od tego, w jakim stylu jest ona zaaranżowana.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.elkaminodom.pl

05-822 Milanówek, Ul. Średnia 33, woj. mazowieckie
tel. 468564040, 509477770,


Liczba odwiedzin: 318 | Data publikacji: 2021-07-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
23.06.2016 | Wykańczanie wnętrz
Potrzeba jest matką wynalazku, a to, co...
Nie szata zdobi człowieka, ale na pewno...
06.06.2014 | Chemia budowlana
Kostka brukowa, klinkier oraz różnego rodzaju kamienie...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
16.11.2020 | Izolacje
Energooszczędny, cienki, lekki, elegancki i łatwy w...
Utrzymanie każdego obiektu we właściwej kondycji wiąże...
21.02.2020 | Galanteria ogrodowa
W ostatnich latach beton architektoniczny stał się...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Już od kilku sezonów jednym z najgorętszych...
Płyty z betonu architektonicznego otwierają nowe możliwości...
Dach, obok elewacji, jest elementem wieńczącym dzieło,...
Drewno jest niezaprzeczalnie piękne i stylowe. Dlatego...
26.04.2016 | Stolarka otworowa
Jeszcze pod koniec minionego stulecia wybór drzwi...
Wygodne fotele, ogień w kominku i piękne,...
Mody w budownictwie i aranżacji wnętrz zmieniają...
09.10.2013 | Beton
Betonowe ściany i elewacje budynków niekoniecznie muszą...
07.10.2013 | Ogrodzenia z kamienia
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób świadomie...
Zastosowanie kamieni naturalnych w budownictwie ma bardzo...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
Nawet najbardziej oryginalny projekt aranżacji wnętrz napotyka...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: obrzeża ogrodowe betonowe, obrzeża ogrodowe betonowe cena, elewacje z kamienia, płytki ceglane, płytki kamienne, beton architektoniczny, kamień dekoracyjny, elewacyjny, płytki z cegły, stara cegła
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy