Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie
05.06.2018 | Wykańczanie wnętrz

Niedogodności, kurz, brud, chaos, a także nieplanowane wydatki i przekroczenie budżetu… właśnie takie skojarzenia u większości z nas wywołują słowa „remont” i „wykańczanie wnętrz”. Przyczyn takiego stanu rzeczy nie trzeba szukać daleko, bo wielu z nas ma złe doświadczenia związane z usługami remontowymi i wykończeniowymi oraz niesolidnymi wykonawcami. Nie brakuje też jednak osób, dla których przejście przez remont czy wykończenie wnętrz okazało się bezbolesne. Takie osoby znajdziemy wśród klientów firmy Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański, działającej na terenie Trójmiasta. Szybko, fachowo, solidnie to słowa, które w tej firmie są czymś więcej niż tylko deklaracją.

31.07.2017 | Wykańczanie wnętrz

Skandynawska prostota, rustykalna przytulność, nowoczesna surowość… niezależnie od tego, jaka stylistyka jest nam bliska, finalny efekt przeprowadzanego na własną rękę remontu i wykończenia może być opłakany, podobnie jak zlecenie go nierzetelnej firmie. Warto uczyć się na cudzych błędach i od razu powierzyć wykonanie prac sprawdzonej ekipie. A takim właśnie przedsiębiorstwem jest firma Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański, która świadczy usługi remontowo-wykończeniowe w Trójmieście.

16.02.2017 | Wykańczanie wnętrz

Pracownicy firm budowlanych często podkreślają, że wznoszenie budynku „od podstaw” jest zadaniem zdecydowanie łatwiejszym niż prace adaptacyjne. Prawo budowlane musi być przestrzegane rygorystycznie w obu przypadkach, jednak to właśnie adaptacja wymaga od wykonawców większych umiejętności i elastyczności w reagowaniu na pojawiające się w trakcie remontu niespodziewane trudności. W realizacji nawet najbardziej nietypowych adaptacyjnych prac budowlanych wyspecjalizowała się Grupa KOL.

15.11.2016 | Wykańczanie wnętrz

Wiele osób przeprowadzających remont lub wykańczających mieszkanie decyduje się na zatrudnienie projektanta wnętrz. Inwestują oni w tę usługę, ponieważ dostrzegają zalety i komfort współpracy ze specjalistą. Jednak wielu inwestorom nadal wydaje się, że architekt jest zbyt drogą usługą i możemy z niej zrezygnować, samodzielnie aranżując wnętrze domu.

19.10.2016 | Wykańczanie wnętrz

Remont i aranżacja wnętrz to spore wyzwanie, zwłaszcza dla tych, którzy w tym zakresie nie mają wielkiego doświadczenia. Jakie są najczęściej popełniane błędy w aranżacji? Jakich pomyłek uniknąć, aby oczekiwania wobec mieszkania marzeń się spełniły, nie nadwyrężając nadmiernie domowego budżetu oraz nerwów właściciela nieruchomości? Podpowiedzi podsuwają specjaliści z firmy Perfect Construction.

03.10.2016 | Wykańczanie wnętrz

Profesjonalizm, rzetelność, solidność – te cechy powinny określać każdą ekipę remontową. Jeśli dodamy do tego kompleksowość usług otrzymujemy firmę idealną. Niestety na rynku istnieje wielu „fachowców”, którzy nie odznaczają się profesjonalizmem, a ich praca pozostawia wiele do życzenia. Dlatego, aby remont był przeprowadzony rzetelnie i sprawnie, należy go zlecić profesjonalnej firmie.

23.06.2016 | Wykańczanie wnętrz

Potrzeba jest matką wynalazku, a to, co kilkadziesiąt lat temu uznawano za niewykonalne, dziś staje się faktem. Przykład? Jeszcze do niedawna wydawało się, że w zakresie doboru materiałów elewacyjnych możliwości są mocno ograniczone: kamień, drewno, tynk, ewentualnie stal lub beton architektoniczny… Jednak XXI wiek coraz chętniej i częściej otwiera się na nowe technologie, a jeśli sprawne rzemiosło połączy się z artystyczną fantazją, efekty mogą być oszałamiające. O tym, co można wyczarować ze styropianu, mówi Jacek Przetakiewicz z firmy STYRO.

16.02.2016 | Wykańczanie wnętrz

Aranżacyjnie XXI wiek dopuszcza niemal wszystko. W otaczającej nas przestrzeni – zarówno prywatnej, jak i publicznej – widujemy różne style, od nowoczesnego minimalizmu do najbardziej ozdobnych i finezyjnych rozwiązań. O tym, jak kierując się filozofią klasycyzmu nie pogubić się w stylistycznym gąszczu mód, mówią Jadwiga i Piotr Maksym z Pracowni Sztukatorskiej Maxim-Art.

11.01.2016 | Wykańczanie wnętrz

Wielu z nas słowo „remont” kojarzy się jednoznacznie: mnóstwo uciążliwości, konieczność patrzenia fachowcom na ręce, nieuniknione przesunięcia terminów, dodatkowe koszty, generowane na ogół przez niesolidną ekipę budowlaną. Jak tego uniknąć? Wystarczy zlecić wykonanie prac profesjonalnej firmie, z wieloletnim doświadczeniem na rynku i solidnymi rekomendacjami.

21.05.2015 | Wykańczanie wnętrz

„ W zdrowym domu – zdrowy duch” – tak dziś powinno brzmieć stare, ale wciąż aktualne przysłowie. Dom to inwestycja na lata. Warto więc zrobić wszystko, żeby czuć się w nim nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo. Jak i czym wykończyć dom, żeby było naturalnie, ekologicznie i w zgodzie z naturą?

24.04.2015 | Wykańczanie wnętrz

Kiedy firma wykonawcza podejmuje zlecenie szybkiego i dokładnego szpachlowania i malowania ścian często sięga po sprawdzone rozwiązania w zakresie agregatów szpachlarskich i malarskich. Zapewniają one wysoką jakość wykonywanych prac i możliwość szybkiej realizacji robót.

13.04.2015 | Wykańczanie wnętrz

Choć każdy człowiek lubi mieszkać wygodnie i w przestrzeni ciekawie zaaranżowanej, to nierzadko przed remontem powstrzymuje nas obawa przed niesolidnymi fachowcami. Z podobnym problemem borykają się też właściciele nowych nieruchomości, których wykończenie często jest związane z mnóstwem niedogodności. Aby ich uniknąć najlepiej zlecić wykończenie lub remont jednej firmie, która zajmie się wszystkim kompleksowo. W efekcie nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również czas.