Dom i mieszkanie jak malowane

Malowanie ścian to sztuka, która wymaga uwagi, cierpliwości i precyzji. Wybór odpowiednich kolorów, solidne przygotowanie powierzchni i staranne malowanie to kluczowe elementy udanej transformacji wnętrza. Zadbanie o szczegóły oraz respektowanie etapów procesu sprawią, że efekt końcowy będzie nie tylko estetyczny, ale również trwały. Wiele osób decyduje się malować ściany samodzielnie. Jeśli jednak nie mamy na to czasu lub chęci, a przede wszystkim – jeśli zależy nam na profesjonalnym efekcie, warto powierzyć ten proces specjalistom. Na terenie Gdańska i okolic możemy skorzystać z usługi malowania ścian w korzystnej cenie, wykonywanej przez doświadczonych pracowników firmy Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański.

Pierwszym krokiem do udanego malowania ścian jest odpowiedni wybór koloru. Możemy zdecydować samemu lub skorzystać z doradztwa specjalistów. Kolejne kroki są już bardziej wymagające. Dobra praca zaczyna się od solidnego przygotowania powierzchni. Wybór odpowiedniej farby zależy często od rodzaju powierzchni, preferencji estetycznych oraz planowanego zastosowania danego pomieszczenia. Przy malowaniu ścian ważna jest technika – równomierne pokrywanie powierzchni uchroni ściany przed smugami i nierównościami koloru. Odpowiednie narzędzia mają kluczowe znaczenie. Wałki, pędzle, a także taśmy malarskie ułatwiają pracę i sprawią, że efekt będzie znacznie bardziej profesjonalny. Diabeł tkwi w szczegółach, także i w przypadku malowania ścian. Jeśli decydujemy się na różne kolory dla poszczególnych ścian, linie rozgraniczające muszą być proste i równomierne. Malowanie często idzie w parze ze szpachlowaniem. Tę usługę również znajdziemy w ofercie firmy PBiT Szymański z Gdańska.

projekt: arch. Joanna Gostkowska, zdj. Maciej Marszałkowicz, realizacja PBiT Szymański

Malowanie ścian, Gdańsk, cena – czego się spodziewać?

Firma PBiT z Gdańska oferuje malowanie ścian w korzystnych cenach, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Sięgając po ofertę, nie musimy przygotowywać pomieszczenia, ani martwić się o późniejsze sprzątanie. Usługa jest świadczona kompleksowo. Oznacza to, że fachowcy zajmą się całym procesem: od zabezpieczenia malowanej przestrzeni, przez malowanie i szpachlowanie, aż po posprzątanie bałaganu powstałego na skutek prac. Wszystko to w cenie usługi. Jeśli nie mamy pomysłu na kolor, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo architekta wnętrz. Usługa obejmuje też dobór odpowiedniej farby – tak aby wyglądała jak najlepiej na naszej ścianie, a przy tym była trwała przez długie lata. O nieskazitelnie gładką i równą powierzchnię dodatkowo zadba profesjonalne dwuwarstwowe szpachlowanie.

projekt: arch. Joanna Gostkowska, zdj. Maciej Marszałkowicz, realizacja PBiT Szymański

Wybierając jakąkolwiek ofertę, często kierujemy się ceną. Jak wygląda cennik w przypadku firmy Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański z Gdańska? Koszt malowania ścian (robocizna plus materiały) to 35-50 zł/m2, w zależności od wybranej farby, zaś szpachlowania – 35-45 zł/m2.

Niezależnie więc od tego, czy właśnie wprowadzamy się do nowego miejsca, czy też chcemy nadać istniejącemu wnętrzu świeżego lub zupełnie nowego wyglądu – warto zdać się na profesjonalistów. Stosunek jakości do ceny może pozytywnie nas zaskoczyć.

Z całą ofertą firmy PBiT Szymański można zapoznać się na stronie: https://www.szymanskiwnetrza.pl/
Współpraca architektoniczna arch. Joanna Gostkowska

80-299 Gdańsk, ul. Jednorożca 56, woj. pomorskie
tel. (58) 554 54 22, 501 791 229,