Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

Pracownia projektowa BINDER-PROJEKT od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu konstrukcji drewnianych domów oraz konstrukcji drewnianych więźb dachowych w technologii MiTek, tj. wiązarów drewnianych łączonych na płytki kolczaste. Każdy projekt więźby dachowej, wykonany przez tę pracownię, opiera się na materiałach prefabrykowanych. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Nowoczesna architektura śmiało i nieszablonowo eksperymentuje z formą, przenosząc nasze myślenie o przestrzeni w zupełnie nowe wymiary. Co jest dla niej spoiwem? Gdzie leży granica, za którą zaczyna się nadmiar, przeładowanie i kicz? Czy da się na tyle zaingerować w nieatrakcyjną, odstręczającą przestrzeń tak, aby na nowo włączyć ją w tkankę miejską i przywrócić ją ludziom? Pytamy o to w wywiadzie z architektem Jakubem Szczęsnym, który obok doskonale rozpoznawalnych realizacji w Polsce i na świecie, wykonuje także kompleksowe projekty wnętrz, w tym aranżacje dla klientów indywidualnych.

Elewacje klinkierowe, elewacje w systemie BSO, docieplanie budynków wełną czy styropianem – niezależnie od tego, jakie prace mają być wykonane na elewacji zewnętrznej, trzeba pamiętać o jednym: to właśnie ten element jest wizytówką każdego domu i decyduje o jego ostatecznym wyglądzie. Dlatego elewacja musi pasować jak druga skóra, być skrojona na miarę i dopasowana zarówno do budynku, jak i do otoczenia. Wybierając firmę, która położy elewację, warto więc zaufać takiej, która nie tylko wykona prace, ale także przygotuje profesjonalny projekt elewacji.

Aranżowanie domu lub mieszkania jest jak dobieranie stroju. Obok estetyki, dobrego smaku, dopasowanych kolorów, liczy się też wygoda i funkcjonalność. Niezależnie więc od tego, czy stawiamy na klasyczne aranżacje, czy też bardziej podobają nam się nowoczesne wnętrza mieszkań, wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane i zharmonizowane. Czy jednak każdy z nas potrafi już na etapie projektu namalować „w głowie” gotową przestrzeń i precyzyjnie zaplanować rozmieszczenie wszystkich detali? Nie każdy, jednak okazuje się, że wcale nie jest to przeszkodą do tego, aby stać się posiadaczem wnętrza idealnego.

Aranżowanie wnętrza to ostatni, bardzo ważny etap przed zamieszkaniem w wymarzonym domu lub mieszkaniu. Albo więc zlecamy wykonanie projektu architektowi, albo sami wybieramy kolor i fakturę płytek ściennych w łazience i kuchni, rozstawienie mebli, rozmieszczenie urządzeń sanitarnych w łazience… a kiedy wszystko jest już gotowe okazuje się, że poszczególne komponenty niespecjalnie do siebie pasują. Bo choć niejeden z nas ma bujną wyobraźnię, to jednak nie zawsze jesteśmy w stanie zwizualizować w głowie całość – nawet, jeśli rysunki architekta były bardzo staranne. Z pomocą przychodzi oprogramowanie CAD do projektowania wnętrz, dzięki któremu można projektować wnętrza i przygotowywać ich wizualizacje 3D.

Firma Usługi Projektowe Budownictwo, Drogownictwo, Instalacje Paweł Jodaniewski, działająca od 2005 roku, to biuro projektowe specjalizujące się w projektach infrastruktury komunikacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem budowy, przebudowy dróg oraz drogowych obiektów inżynierskich (przepust, mały most) na obszarach miejskich i pozamiejskich. Firma specjalizuje się w wykonywaniu projektów budowlanych pod indywidualne zamówienia. O ofercie firmy, sukcesach i drodze rozwoju mówi jej właściciel, Paweł Jodaniewski.

Każda budowa – zarówno domów jednorodzinnych, jak i obiektów bardziej skomplikowanych – niesie ze sobą wiele problemów i wymaga podejmowania licznych, nierzadko trudnych decyzji. Ponieważ błędy w tej dziedzinie dużo kosztują, najlepiej zaufać profesjonaliście, który nie tylko wykona projekt, ale i będzie doglądał całości prac.