Projekty domów nowoczesnych

Efektowne, energooszczędne, ekonomiczne!

Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy porannej kawie przeprowadzone, budżet ustalony, decyzja zapadła. Brzmi znajomo? Projekty domów nowoczesnych to kategoria, spośród której wielu inwestorów wybrało swój wymarzony projekt domu. Często kojarzą się z dużym metrażem i wypełnionymi technologią realizacjami, które wymagają sporego budżetu. Ale czy słusznie? Domy nowoczesne to obecnie przede wszystkim projekty o prostej i ekonomicznej w realizacji konstrukcji bryły, którą często wieńczy dwuspadowy dach, a elewacje urozmaicają naturalne materiały. Wyróżniają je również duże przeszklenia i pomysłowe programy funkcjonalne, umożliwiające oryginalne aranżacje.

Wiele interesujących propozycji w kategorii domów nowoczesnych oferuje pracownia ARCHON+. Inwestorzy znajdą w niej gotowe projekty domów, stworzone z dużą dbałością o detale, będące połączeniem aktualnych trendów, komfortu i energooszczędności. Autorska kolekcja wciąż jest poszerzana i dostosowywana do zmieniających się oczekiwań inwestorów. “Mając blisko 30-letnie doświadczenie w projektowaniu wiemy, jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Dom powinien zapewniać mieszkańcom maksimum komfortu i jednocześnie cieszyć ich atrakcyjnym wyglądem. Wiemy też, że budowa domu to duża inwestycja, dlatego wychodząc naprzeciw naszym klientom, oferujemy im projekty domów z kosztorysem, które zawierają aktualne wyceny materiałów i robocizny. Dzięki temu inwestor kontroluje koszty budowy na każdym jej etapie, co jest dla niego bardzo dużym ułatwieniem i nieocenioną pomocą” – mówi architekt z Biura Projektów ARCHON+.

Projekt nowoczesnego domu z efektowną pergolą nad tarasem

fot. Archon+ 

Pracownia ARCHON+ oferuje swoim klientom szeroki wybór gotowych projektów domów nowoczesnych. Wśród nich znajdują się m.in.: nowoczesne domy jednorodzinne, małe domy nowoczesne, projekty domów nowoczesnych z poddaszem czy nowoczesne domy parterowe. Ta różnorodność sprawia, że klient bez problemu znajdzie tu dokumentację, która spełni jego oczekiwania. Istnieje również możliwość wprowadzenie zmian w wybranym projekcie, celem większej personalizacji i optymalnego dostosowania projektu do sposobu życia jego przyszłych mieszkańców. Pracownia ARCHON+ wydaje bezpłatnie pisemne zgody na zmiany w projekcie, które lokalny architekt wprowadzi na etapie adaptacji. Klienci Pracowni ARCHON+ w cenie zakupionego projektu otrzymują wysokiej jakości dokumentację, konieczną do budowy domu.

fot. Archon+ | Projekt małego domu nowoczesnego 

Dom nowoczesny, czyli jaki?

Jakie elementy wyróżniają architekturę nowoczesnych domów jednorodzinnych? Projekty domów nowoczesnych cechuje przede wszystkim prosta bryła, często przekryta dwuspadowym dachem, który w wersji bezokapowej podkreśla minimalistyczny charakter budynku. Nowoczesne domy to także interesujące kubiczne formy z płaskim dachem.

Wśród gotowych projektów domów dostępne są domy nowoczesne z poddaszem, piętrowe oraz parterowe. Ich wnętrza wyróżniają się przestronnością, najczęściej posiadają otwarty układ strefy dziennej, z komfortową częścią wypoczynkową do wspólnego spędzania czasu z rodziną czy służącą do organizacji przyjęć i spotkań w gronie przyjaciół. W nowoczesnych domach atrakcyjnym miejscem jest jadalnia, połączona z otwartą kuchnią, w której często króluje wielofunkcyjna wyspa. Walory dekoracyjne strefy dziennej podnosi panoramiczny widok na ogród, który otwierają duże, nowoczesne przeszklenia.

Umożliwiają integrację domu z ogrodem, który staje się przedłużeniem salonu i stanowi miejsce do organizowania sobie czasu w ciepłe dni. Ciekawym rozwiązaniem wizualnym i funkcjonalnym są antresole, które urozmaicają każdą przestrzeń, będąc ciekawym elementem aranżacyjnym. Powierzchnię antresoli można atrakcyjnie zagospodarować, urządzając na niej otwarty gabinet, dodatkowe miejsce do relaksu, bibliotekę czy strefę fitness.

Projekt nowoczesnego domu parterowego z poddaszem do adaptacji

fot. Archon+

Elewacja domów nowoczesnych również jest minimalistyczna, zazwyczaj w spokojnych, modnych i eleganckich kolorach bieli czy odcieniach szarości. W połączeniu z naturalnymi akcentami z drewna, kamieniem czy cegłą jej design stanowi kwintesencję stylu. Uzupełnieniem nowoczesnej aranżacji elewacji jest też beton architektoniczny, który bardzo dobrze współgra z materiałami wykończeniowymi ze szkła czy stali. Projekty nowoczesnych domów Pracowni ARCHON+ wyróżniają stylowe i przemyślane kompozycje elewacji. Ciekawym i modnym w ostatnim czasie zabiegiem stylistycznym są też ramy, które tworzą zadaszone tarasy oraz pergole lub balkony, okalające budynek i spinające wizualnie całą elewację. 

fot. Archon+ | Projekt nowoczesnego domu z bezokapowym dachem dwuspadowym

Nowoczesny dom, to dom energooszczędny i ekonomiczny

Projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych zakładają proste formy, co pozytywnie wpływa na standard energetyczny wybudowanego już domu. Duże przeszklenia, zlokalizowane od strony nasłonecznionej, sprzyjają maksymalizacji zysków z energii słonecznej. W dzisiejszych czasach, korzystając z rozwijającej się technologii, każdy inwestor może podnieść standard energetyczny swojego domu, a tym samym ograniczyć comiesięczne koszty użytkowania. Klienci pracowni ARCHON+, którzy kupili projekt domu mogą zamówić projekty dodatkowych, współpracujących ze sobą instalacji i indywidualnie zwiększyć efektywność energetyczną domu. Należą do nich: projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją, projekt instalacji solarnej, projekt ogrzewania kominkowego.

Rozwiązania technologiczne podnoszące energooszczędność budynku

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją – dzięki ciągłej wymianie zużytego powietrza na powietrze świeże zapewnia domownikom przyjemny mikroklimat i rześkie powietrze przez całą dobę. Ale to nie wszystko, bo sprawna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o ok. 30-50 % w okresie zimowym!

Instalacja solarna, krótko mówiąc zapewnia domownikom ciepłą wodę. Jej montaż pozwala na pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę na poziomie około 90 – 100 % w miesiące letnie, a rocznie średnio o około 50 – 60 % (w  zależności od powierzchni przeznaczonej na montaż i wielkość solarów, a także pojemność zbiornika na wodę).

Ogrzewanie kominkowe pozwala dogrzać dom, a tym samym podnieść jego energooszczędność. Jego działanie jest bardzo proste i łączy przyjemne z pożytecznym. W zimowe wieczory kominek wprowadza przyjemny klimat, uatrakcyjnia rodzinny wypoczynek oraz efektywnie dogrzewa wnętrze, rozprowadzając ciepło i za pomocą systemu nawiewów i przenosząc je do różnych pomieszczeń. 

Czy dom nowoczesny może być tani? Tak! to możliwe, przekonują architekci z pracowni ARCHON +

Domy nowoczesne, dzięki swoim charakterystycznym cechom pozwalają na ekonomiczne koszty budowy, a później na minimalizację kosztów związanych z utrzymaniem domu. Wśród projektów domów nowoczesnych klienci Pracowni ARCHON+ znajdą projekty nowoczesnych domów parterowych, projekty nowoczesnych domów z poddaszem, projekty małych domów nowoczesnych czy projekty domów tanich w budowie, dostosowane do każdego rodzaju działki. Inwestorzy, którzy wybrali swój wymarzony dom z kategorii: projekty domów nowoczesnych z kosztorysem, mają pełną kontrolę nad wydatkami oraz mogą we właściwy sposób zaplanować poszczególne etapy prac i na bieżąco zamawiać niezbędne materiały. Kosztorys przygotowany przez ekspertów ARCHON+ zawiera wycenę materiałów, robocizny i jest aktualizowany co kwartał.

Projekty domów nowoczesnych ARCHON+ to gwarancja stylu, jakości i dobrej ceny. Zachęcamy do obejrzenia gotowych projektów domów i wybrania tego wymarzonego.

32-400 Myślenice, ul. Słowackiego 86, woj. małopolskie
tel. +48 12 37 21 900,


Liczba odwiedzin: 1111 | Data publikacji: 2020-03-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Niekończące się formalności, kilogramy papierów, pozwoleń –...
Firma Usługi Projektowe Budownictwo, Drogownictwo, Instalacje Paweł...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
hale magazynowe
Czy magazyn lub sklep da się wybudować...
09.01.2018 | Domy drewniane
Dawniej budowa domu była przedsięwzięciem na skalę...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów...
01.09.2017 | Inwestycje budowlane
Szybkość, dokładność, kompleksowość – choć niemal każda...
Dynamiczny rozwój rynku konstrukcji hal stalowych w...
Każda budowa – zarówno domów jednorodzinnych, jak...
07.06.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą...
beton-architektoniczny
W dobie indywidualizacji zamówień prywatnych inwestorów oraz...
25.07.2018 | Systemy budowlane
Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga...
09.11.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium...
07.10.2013 | Energia ekologiczna
Każdy budowlaniec wie, jak bardzo czasochłonne są...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
Kiedy już zapadnie decyzja o wybudowaniu własnego...
06.04.2016 | Domy drewniane
Firma Drewnex, lider w dziedzinie budowy drewnianych...
20.08.2021 | Stalowe konstrukcje
Lekkie konstrukcje stalowe, tworzone w oparciu o...
21.04.2021 | Systemy budowlane
BROWARY WARSZAWSKIE to jedna z najbardziej spektakularnych...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
19.03.2020 | Beton
W projektowaniu nowoczesnych wnętrz każdy element ma...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. lubelskie
woj. małopolskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: archon, archon+, biuro projektowe, archon biuro projektowe, biuro architektoniczne, architekt, architekci, deweloper, deweloperzy, nowoczesny dom, dom energooszczędny, dom ekonomiczny,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy