Inwestycja w odpowiedni, wydajny i niezawodny system ogrzewania dla domu to decyzja z pogranicza wielu aspektów. Należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów. Liczy się zarówno wygoda stosowania, brak emisji zanieczyszczeń, cicha praca, łatwość obsługi, a także wydajność, co ma bezpośredni wpływ comiesięczne koszty. W czasach dodatkowej troski o środowisko standardem stało się analizowanie ekologicznych źródeł ciepła. Jednak i w tej grupie produktów znajdziemy różne rozwiązania. Jak wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę? Przyglądamy się bliżej zaletom, jakie daje powietrzna pompa ciepła.

– Często klienci zadają nam pytanie „jaką pompę ciepła powietrzną do domu powinni wybrać?” – mówi Jarosław Zbierski z firmy Pure Enegry, zajmującej się Energią Odnawialną, w tym produkcją pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych. – Odpowiedź zależy od kilku czynników i za każdym razem z chęcią doradzamy naszym odbiorcom w zakresie wyboru właściwego rozwiązania, jego montażu oraz użytkowania. Nasza firma oferuje instalacje fotowoltaiczne wraz z konstrukcjami naziemnymi, jak również dachowymi oraz powietrzne pompy ciepła, które ze względu na szereg swoich zalet zdecydowanie podbijają rynek.

fot. Pure Energy

Moda na pompę

– Powietrzne pompy ciepła bardzo rozwinęły się na przestrzeni ostatnich lat – informuje Jarosław Zbierski. – Osiągają one duże sprawności i są pozbawione problemów związanych z zapewnieniem dolnego źródła w postaci odwiertów czy też kolektorów poziomych. Tego typu dolne źródło choć charakteryzuję się większą stabilnością temperaturową jest jednak drogie i wymaga dodatkowej przestrzeni. Rozwój technologiczny powietrznych pomp przyczynił się do ich rozpowszechnienia, a co za tym idzie ich cena również stała się bardziej przystępna i oczywiście wpłynęło to na wzrost popytu. Wybór powietrznej pompy ciepła do domu stał się jedną z bardzo częstych decyzji inwestycyjnych. Urządzenia te można stosować nie tylko w nowym budownictwie, gdzie ciepło dociera do nas poprzez niskotemperaturową instalację podłogową, ścienną czy też sufitową, ale również w domach i innych obiektach, które wykorzystują instalację grzejnikową. Produkowana przez nas powietrzna pompa ciepła Pure Energy PE/s 18kW jest pompą wysokotemperaturową. Jej temperatura GZ sięga +65°C. Urządzenie zapewnia instalacji grzejnikowej wymaganą temperaturę, co poszerza wachlarz zastosowań – od ogrzania domów jednorodzinnych, przez budynki wielolokalowe, biura, aż po magazyny, hale produkcyjne, warsztaty samochodowe i wielu innych.

fot. Pure Energy

Dotacja na zieloną energię

Pure Energy posiada wieloletnie doświadczenie sięgające 1997 roku. Swoją produkcję firma przeprowadza w nowo wybudowanej hali produkcyjnej, mieszczącej się w Józefowie (Rychwał). Założony w ramach firmy dział zajmujący się Energią Odnawialną czuwa nad odpowiednią produkcją, opracowywaniem nowych koncepcji oraz odpowiadaniem na potrzeby rynku w zakresie ekologicznych form dostarczania energii. Bogate doświadczenie i branżowa wiedza pomagają klientom firmy w wyborze powietrznej pompy ciepła do domu.

– W strukturach firmy znajduje się rozwinięte biuro projektowe oraz dział obsługi klienta. Nasi projektanci korzystają Obsługa klienta odbywa się w języku niemieckim, angielskim, francuskim oraz polskim. Dostosowujemy się do każdego zlecenia indywidualnie i podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Projektanci z naszego działu konstruktorskiego pracują na nowoczesnych systemach projektowych CAD/CAM, takich jak SolidWorks, AutoCad, Lantek, a w przypadku fotowoltaiki – korzystają z najnowszego oprogramowania takiego jak choćby SolidWorks, AutoCad, PV*Sol Premium – mówi Jarosław Zbierski. – Projekty wykonywane są pod wymagania klienta i wyposażone są w innowacyjne rozwiązania technologiczne. Sporządzamy dokumentację wykonawczą w formie rysunków technicznych zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi normami. Współpracujemy z działem produkcji w zakresie rozwiązywania problemów technicznych i technologicznych.

Specjaliści firmy oferują także pełne doradztwo w wyborze powietrznej pompy ciepła do domu oraz fotowoltaiki, a nawet pomaga w uzyskaniu dofinansowania.

– Zajmujemy się wszystkimi formalnościami – od wyboru odpowiedniego programu dotacji po wskazanie korzystnych ulg podatkowych – wyjaśnia Jarosław Zbierski. – Dzięki swojej innowacyjności i ekologiczności, oferowane przez nas instalacje pozwalają cieszyć się nie tylko zdrową i tańszą energią, ale kwalifikują się również na ulgi, dzięki czemu koszt inwestycji znacznie się obniża.

fot. Pure Energy

Samowystarczalny i tani w eksploatacji układ

Powietrzne pompy ciepła zapewniają efektywne i energooszczędne ogrzewanie, idealnie odpowiadające na wymagania współczesnego budownictwa.

– Szczególnie korzystnie przedstawia się układ pompy oraz instalacji fotowoltaicznej, co pozwala uzyskać samowystarczalny i ekonomiczny system ogrzewania, który wykorzystuje energię ze słońca – wskazuje Jarosław Zbierski. – Taki układ pozwala cieszyć się komfortem termicznym przy gwarancji czystego powietrza. Co bardzo ważne dla przyszłych użytkowników, uzyskujemy tu znaczne oszczędności w porównaniu do tradycyjnych systemów ogrzewania. Już same te cechy sprawiają, że większość nowych inwestorów nie zastanawia się długo nad ich wyborem. Powietrzne pompy ciepła do domów to zdecydowanie trend przyszłości. Co więcej, pompy ciepła pozwalają na obsługę do czterech obiegów grzewczych oraz ciepłej wody użytkowej. Sprawdzają się zarówno w nowym budownictwie, jak też w budynkach po modernizacji.

Wysokotemperaturowa pompa ciepła znajdzie zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, gdzie przeważają instalację niskotemperaturowe (instalacja podłogowa, ścienna, sufitowa) jak i w budynkach z instalacją grzejnikową. Pompy nie wymagają ładowania opału, rozpalania i czyszczenia, są zatem o wiele przyjaźniejsze dla użytkownika. Kotłownia zatem pozostaje czysta. Pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym – w miejscu jej eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego.

fot. Pure Energy

Dołącz fotowoltaikę

Dla uzupełnienia wyboru powietrznej pompy ciepła  do domu, uzyskania większych oszczędności oraz założenia własnej minielektrowni, warto rozpatrzyć systemy fotowoltaiczne. Te oferowane przez Pure Energy charakteryzują się bardzo wysoką jakością oraz są idealnie kompatybilne z pompami. Dużą wartość dla odbiorców stanowi doradztwo producenta, co sprawia, że cała inwestycja staje się bardzo przejrzysta. Na ich korzyść przemawia także szybka instalacja oraz łatwy serwis i konserwacja.

– Nasze instalacje wykonujemy na komponentach światowych liderów w dziedzinie fotowoltaiki, takich jak: SolarEdge, Huawei, Fronius, Longi, QCells – wyjaśnia Jarosław Zbierski. – Stosujemy tylko sprawdzone marki z rankingu Tier1. Stosowane przez nas materiały, takie jak Magnelis, umożliwiają montaż naszych systemów w agresywnych warunkach środowiskowych, przy zachowaniu właściwości antykorozyjnych.

fot. Pure Energy

Na bazie doświadczenia z branży metalowej

Firma Pure Energy powstała na terenie gminy Stare Miasto (powiat Konin) w województwie wielkopolskim. Od zawsze dominującą działalnością firmy były usługi i produkcja związana z branżą metalową i dzięki temu udało się rozwinąć dział konstrukcji fotowoltaicznych.

– Wykorzystując doświadczenie w branży metalowej oraz zapotrzebowanie rynku na odnawialne źródła energii, otworzyliśmy dział projektowania i produkcji konstrukcji fotowoltaicznych do budowy mikro instalacji oraz farm fotowoltaicznych – mówi Jarosław Zbierski. – Nasza firma przeprowadza projekty z zakresu instalacji fotowoltaicznych na domach jednorodzinnych, obiektach komercyjnych oraz współpracuje z firmami zagranicznymi.

fot. Pure Energy

Dopasowane do potrzeb konstrukcje wolnostojące

W ofercie firmy znajdziemy zarówno konstrukcje dachowe (w tym na dach płaski – balastowy), konstrukcje wolnostojące przystosowane na farmy fotowoltaiczne (bifacjal oraz jedno i dwupodporowe systemy w różnych układach), a także wiaty fotowoltaiczne.

fot. Pure Energy

– Nasze systemy powstały na bazie doświadczenia w produkcji konstrukcji dla firm europejskich – dodaje Jarosław Zbierski. – Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku stworzyliśmy własny system i poszukujemy partnerów biznesowych. Zaprojektowane przez nas konstrukcje wolnostojące posiadają wymagane certyfikaty wytrzymałościowe, które są niezbędne dla prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania systemu. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama systemów, które dopasowujemy w zależności od ukształtowania terenu, warunków geotecznicznych czy też stref wiatrowych i śniegowych. Systemy zaprojektowane zostały tak, aby przyśpieszyć czas montażu przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Posiadamy coraz bardziej popularne system pod moduły bifacjal, które wymagają jak najmniejszego zacienienia spodu modułu przez konstrukcję oraz zachowania odpowiednich odstępów. Niedługo w naszej ofercie będą również carporty, które są doskonałe na inwestycje, gdzie problemem był brak miejsca lub skomplikowany dach.

fot. Pure Energy

Zaawansowany park maszynowy i 10 lat gwarancji

– Posiadamy nowoczesny park maszyn, co pozwala nam na szybką realizację zleceń – informuje Jarosław Zbierski. – W naszej fabryce znajdują się centra obróbcze, prasy krawędziowe, a także linia do profilowania przystosowana do produkcji konstrukcji wolnostojących. Maszyna ta jest wyposażona również w prasę i gilotynę, dzięki czemu w sposób zautomatyzowany wytwarzane są profile do konstrukcji gruntowej. Za sprawą nowoczesnych technologii maszynowych wszystkie elementy konstrukcji wykonujemy sami, a zatem oferowane przez nas wyroby to w 100% nasze produkty – przygotowane w naszej siedzibie od początku do końca.

Firma Pure Energy posiada odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają spełnienie norm PN-EN 1090. Co więcej, firma udziela aż 10-letniej gwarancji na swoje wyroby.

fot. Pure Energy

Jaka pompa ciepła powietrzna do domu?

Aby cieszyć się pełnią zalet powietrznej pompy ciepła, warto dokładnie przyjrzeć się samym produktom. Dla pełnej niezawodności oraz trwałości postawmy na komponenty najwyższej jakości oraz obsługę przedsprzedażową oraz posprzedażową.

– Wszystkie produkowane przez naszą firmę pompy charakteryzują się wysoką jakością oraz nowoczesnym wzornictwem – tłumaczy Jarosław Zbierski. – Sercem pompy ciepła jest nowoczesna sprężarka ZWH o zmiennej prędkości obrotowej Copeland Scroll, co umożliwia pracę z modulowaną mocą grzewczą 5-18kW z technologią wtrysku pary i ekonomizerem. Nasza firma oferuje pomoc na każdym etapie. Zaczynając od doradztwa odnośnie doboru pompy ciepła, montażu i adaptacji do istniejącej instalacji a kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Wybór powietrznej pompy ciepła  do domu ułatwia doskonały system sterujący.

– Dużą zaletę produkowanych przez nas pomp stanowi intuicyjny programator PLUM, który pozwala na dostęp do urządzenia przez stronę www oraz aplikacje mobilną – mówi Jarosław Zbierski. – Dzięki wykorzystaniu modułu internetowego pompa ciepła na życzenie klienta może być monitorowana 24 godziny na dobę. Urządzenie wysyła monity i alerty na wskazany adres mailowy, jeśli jej praca wymaga ingerencji. Dzięki temu w przypadku awarii, nasz serwis może przystąpić do wstępnej oceny stanu pracy pompy jeszcze przed przyjazdem na miejsce instalacji.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pure-energy.com.pl

62-570 Rychwał, ul. Józefów 12A, woj. wielkopolskie
tel. +48 632 415 784, +48 781-125-697,