Powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu i mieszkania

Pompy ciepła marki DIMPLEX

Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu, trzeba dokładnie rozważyć, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze i zapewni komfort cieplny w budynku oraz ciągły dostęp do ciepłej wody użytkowej. Jakie urządzenie wybrać do dużego domu? Jaka pompa ciepła do mieszkania w bloku będzie najlepsza? Z pomocą przychodzi marka DIMPLEX, która od wielu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości nowoczesne pompy ciepła.

Dlaczego powietrze?
Powietrze będące jednym ze źródeł ciepła pomp ciepła jest nieograniczone – dostępne zawsze i wszędzie, bez zezwolenia i ponoszenia dodatkowych kosztów za paliwo. Do jego pobierania służą systemy wentylatorów, które zasysają powietrze zewnętrzne i później odprowadzają je z powrotem na zewnątrz w stanie schłodzonym. Pompy ciepła powietrze/woda DIMPLEX wykorzystują powietrze w zakresie temperatur od +35°C do –25°C. Wskaźnik wydajności COP tych urządzeń jest na tyle wysoki, że coraz częściej ich wydajność porównuje się do pomp ciepła solanka/woda.

 

fot. Glen Dimplex / Przykład zastosowania powietrznej pompy ciepła w budownictwie jednorodzinnym.

 

W przypadku modernizacji budynków pompa ciepła powietrzna jest najlepszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem ze względu na brak potrzeby generalnych remontów i przebudowy, m.in. instalacji dolnego źródła ciepła (poziomych lub pionowych kolektorów gruntowych) – co musi być wykonane w przypadku pomp gruntowych.

Powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu LA TU/LA S-TU
Powietrzne pompy ciepła serii LA TU oraz LA S-TU to jedne z najbardziej wydajnych urządzeń w swojej klasie (wysoka wydajność porównywalna z gruntowymi pompami ciepła). Dostępne są w zakresie mocy 6-60  kW, które sprawdzają się zarówno w małych, średnich, jak i większych instalacjach grzewczych. Stosując moduły kaskadowe można rozbudować system nawet do 840 kW (obsługujący maksymalnie do 28 sprężarek). Ponadto oprócz pojedynczych urządzeń DIMPLEX oferuje gotowe zestawy pomp ciepła LA 6-18S-TU z wieżą hydrauliczną HWK 332 (HPL 6-18S-TUW). Warto podkreślić, że przy wysokich parametrach urządzenia te pozostają bardzo ciche, a bezgłośną pracę zawdzięczają innowacyjnym wentylatorom oraz wysokiej wydajności parownikom.

 

fot. Glen Dimplex / Seria LA TU/LA S-TU dopasowana jest do pracy w polskich warunkach klimatycznych - urządzenia działają w zakresie temperatur otoczenia od -25°C do +35°C. W ten sposób wyeliminowano potrzebę pracy alternatywnego źródła ciepła (np. grzałki elektrycznej), co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Urządzenia LA TU/LA S-TU wyposażone są w 1 lub 2 sprężarki (modele LA 18S-TU i LA 25-60TU). Dzięki pracy w układzie 2-sprężarkowym można lepiej dopasować moc grzewczą do zmiennego zapotrzebowania budynku na ciepło, redukując moc urządzenia przy niepełnym obciążeniu. Pozwala to uzyskać wyższą wartość współczynnika COP oraz dłuższą żywotność urządzenia. Ponadto w sytuacji, kiedy jedna ze sprężarek ulegnie awarii, pompa ciepła może nadal pracować w trybie jednosprężarkowym i częściowo pokryć zapotrzebowanie na ciepło w domu, co byłoby niemożliwe w przypadku urządzeń jednosprężarkowych.

Modele LA 6-18S-TU posiadają dodatkowo funkcję COP-Booster, która łączy w sobie funkcję ekonomizera oraz osuszacza, zapewniając wysokie bezpieczeństwo pracy sprężarki oraz możliwość pracy obiegu chłodniczego na niższym poziomie temperatury. Dzięki temu rozwiązaniu można uzyskać maksymalne współczynniki wydajności i niższe zużycie prądu, a tym samym znacznie niższe koszty eksploatacji. Urządzenia świetnie sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, a ze względu na kompaktową budowę jest to idealna pompa ciepła do mieszkania w bloku.

 

fot. Glen Dimplex / Powietrzne pompy ciepła DIMPLEX dostępne są w każdym kolorze z palety RAL, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do każdego wnętrza, elewacji budynku i otoczenia.

Rewersyjna powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu typu split
Innym typem powietrznych pomp ciepła do ogrzewania domu marki DIMPLEX są rewersyjne pompy ciepła typu split LAW 9IMR i LAW 14ITR z wieżą hydrauliczną Hydro Tower – znane jako system Splydro. Co wyróżnia te urządzenia? Możliwość ogrzewania oraz aktywnego chłodzenia jednym urządzeniem. Szeroki zakres temperatur wynosi: od 7°C (w trybie chłodzenia) do 55°C (w trybie ogrzewania). Splydro to idealna pompa ciepła do ogrzewania domu jednorodzinnego o małym zapotrzebowaniu na ciepło, którą można połączyć z innymi źródłami ciepła, zarówno konwencjonalnymi, jak i odnawialnymi.

System składa się z kompaktowej jednostki zewnętrznej typu Split, która zajmuje niewiele miejsca i można ją ustawić bezpośrednio przy ścianie budynku oraz umieszczonej w budynku jednostki wewnętrznej – udoskonalonej wersji wieży hydraulicznej Hydro Tower. W jaki sposób działa ten system? Jednostka zewnętrzna połączona z jednostką wewnętrzną przy pomocy przewodu z czynnikiem chłodniczym pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego. Ciepło to jest następnie transportowane przewodami czynnika chłodniczego do wieży hydraulicznej Hydro Tower i tam oddawane do wody grzewczej.

Wieża hydrauliczna Hydro Tower systemu Splydro oferuje gotowy układ hydrauliczny pompy ciepła, gdzie w jednej kompaktowej obudowie znajdują się wszystkie niezbędne podzespoły hydrauliczne i elektryczne, jak elektroniczna pompa obiegowa o wysokiej sprawności, zbiornik buforowy oraz zbiornik ciepłej wody użytkowej. Zintegrowane komponenty przeznaczone do bezpośredniego obiegu grzewczego gwarantują wymagane natężenie przepływu wody grzewczej i zapewniają bezawaryjną eksploatację.

 

fot. Glen Dimplex / Powietrzne pompy ciepła serii LA TU i LA S-TU to jedne z najbardziej wydajnych urządzeń w swojej klasie, a ich wydajność można porównać z wydajnością gruntowych pomp ciepła.

 

Powietrzna pompa ciepła do c.w.u.
Powietrzne pompy ciepła można wykorzystać również do przygotowania ciepłej wody użytkowej – jako alternatywa dla, np. kolektorów słonecznych, których działanie uzależnione jest od warunków atmosferycznych. DIMPLEX zaprojektowało pompy DHW 300+/400+ oraz DHW 300D+, które do przygotowania c.w.u. wykorzystują energię cieplną z powietrza zewnętrznego lub wewnętrznego. Urządzenia pracują w zakresie temperatur od +7°C do + 35°C (DHW 300+/400+) lub -7°C do + 35°C (DHW 300D+), sprawdzając się zarówno jako samodzielny, jak i uzupełniający system przygotowania ciepłej wody, zapewniając jej podgrzanie do +60°C bez użycia grzałek elektrycznych. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania c.w.u.

Powietrzna pompa ciepła to świetne rozwiązanie, kiedy zależy nam na nowoczesnym i wydajnym systemie grzewczym. Urządzenia marki DIMPLEX są tak skonstruowane, aby pracowały bez zarzutów, gwarantując użytkownikowi maksymalny komfort cieplny. Pompy są ponadto wyposażone w nowoczesne systemy regulacji, które umożliwiają rozbudowę o dodatkowe funkcje, jak np. zdalne sterowanie czy monitoring systemu przez Ethernet lub smartfon. Warto również podkreślić, że spełniają one najwyższe normy jakości, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska, które zostały potwierdzone międzynarodowym znakiem jakości EHPA (Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła).

Więcej o powietrznych pompach ciepła przeczytasz na stronie: www.dimplex.pl


Liczba odwiedzin: 865 | Data publikacji: 2018-07-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.05.2017 | Piece, kotły

Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi głowami, to jeden z głównych tematów zaprzątających uwagę mediów ostatniej zimy. Do pracy ruszyły samorządy, które postanowiły najpierw ograniczyć, a w dalszej perspektywie wyeliminować użycie kotłów węglowych, uruchamiając programy dofinansowań na ich wymianę. Jednak nie tylko względy prośrodowiskowe przemawiają na korzyść ekologicznych metod ogrzewania domu i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Prosty rachunek ekonomiczny pokazuje, że inwestycja w fotowoltaikę czy hybrydowe systemy ogrzewania domu odbije się korzystnie nie tylko na naszych płucach, ale także na portfelach.

03.01.2017 | Ogrzewanie

Naszym przodkom nawet nie śniło się, że wykorzystując darmowe ciepło powietrza będzie kiedyś można ogrzać budynek i wodę nawet zimą. Dziś pompy ciepła są obowiązkowym elementem każdego domu wykonanego w standardzie niskoenergetycznym i pasywnym. Pompa powietrzna do podgrzewania wody jako źródło ogrzewania zimą i chłodzenia latem to inwestycja, która nie tylko bardzo szybko się amortyzuje, ale jest również przyjazna środowisku naturalnemu.

26.06.2014 | Ogrzewanie

Pompy ciepła to urządzenia uznane za jedne z najnowocześniejszych, najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Jak każda nowinka techniczna wzbudzają spore zainteresowanie. Czy słusznie? Jaką wiedzę należy posiadać aby wybrać odpowiednie urządzenie w tym zakresie? Na te i na wiele innych pytań z zakresu tematyki pomp ciepła odpowiedział Lech Tomczak, specjalista od nowoczesnych systemów grzewczych oraz właściciel firmy Ekoinstal, przedstawiciel marki Danfoss na Pomorzu.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

21.05.2018 | Ogrzewanie

Daikin to firma, która zdążyła już nas przyzwyczaić do nowatorskiego podejścia do tematyki ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji. Na początku tego roku na rynek trafiły nowe pompy ciepła powietrze-woda Altherma 3. Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R-32 śmiało można stwierdzić, że to przełomowa, nowa generacja urządzeń, które pozostawiają konkurencję daleko w tyle.

22.03.2018 | Ogrzewanie

Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie rozwiązania, które są energooszczędne, nowoczesne i minimalistyczne w swojej budowie. Dzięki temu oszczędzamy jednocześnie pieniądze, czas i miejsce w mieszkaniu lub domu. To naturalne i uzasadnione, ponieważ klimatyzacja zawsze jest sporym wydatkiem i ma służyć nam jak najdłużej. Warto więc postawić na sprawdzony sprzęt znanej marki i spać spokojnie – w cieple zimą, w przyjemnym chłodzie latem.

14.03.2018 | Ogrzewanie

Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie nakładów ponoszonych na ogrzewanie obiektu, w którym zostanie on zamontowany. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ciepła skumulowanego w powietrzu usuwanym z pomieszczeń na zewnątrz, które służy do podgrzania świeżego powietrza do nich dostarczanego. O ile uwarunkowania architektoniczne obiektu na to pozwolą, montażu rekuperatora można dokonać praktycznie w każdym momencie. Mając na uwadze dodatkowe koszty związane z przystosowaniem już użytkowanego obiektu do tego celu, zasadnym jest podjęcie decyzji na etapie jego budowy. Dobór rozwiązań w tym zakresie winien uwzględniać indywidualne uwarunkowania obiektu oraz wymagania użytkownika.

15.02.2018 | Pompy

Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się opłaca? Oczywiście! Gruntowe pompy ciepła to rozwiązanie, które nie wymaga użycia dużej ilości energii elektrycznej, jest w pełni zautomatyzowane i ekologiczne, a poniesiony na początku inwestycji koszt, zwraca się w trakcie użytkowania. Na rynku istnieje kilka rodzajów gruntowych pomp ciepła. Którą wybrać, aby tanio ogrzać dom?

Większość instalacji centralnego ogrzewania do wydajnej pracy potrzebuje urządzenia wymuszającego obieg czynnika grzewczego. Najpopularniejszym z nich jest elektroniczna pompa obiegowa. Spośród wielu produktów dostępnych na rynku, jakością i wielofunkcyjnością wyróżnia się zdecydowanie pompa Wilo-Yonos PICO 2.0.

25.10.2017 | Ogrzewanie

W nowoczesnych domach odchodzi się od tradycyjnych sposobów ogrzewania. Po pierwsze, były one drogie i nieefektywne. Po drugie, wykorzystywały nieodnawialne zasoby, które się wyczerpują. A przecież ciepło można brać z powietrza, ziemi, słońca czy wody!

Wybór systemu grzewczego to wybór na lata, dlatego powinien być on przemyślany. Możliwości, jakie daje współcześnie branża grzewcza, są ogromne i pozwalają na wybór najlepszego ogrzewania. Jednym z coraz bardziej popularnych systemów są pompy ciepła. Wybierane ze względu na wydajność, komfort użytkowania i aspekt ekologiczny. Czy jednak pompy ciepła to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie? Jeśli tak, to jaką pompę wybrać do domu jednorodzinnego?

23.06.2017 | Ogrzewanie

Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania budynków przy jednoczesnym ogrzewaniu wody użytkowej. Wykorzystując ciepło dostępne w środowisku naturalnym, dostarczają je w nieograniczonej ilości do wybranych obiektów budowlanych – zarówno domów, jak i budynków publicznych. Ponadto, istotny jest również aspekt ekologiczny, jaki towarzyszy ogrzewaniu za pomocą pomp. To rozwiązanie chroni środowisko naturalne, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

28.07.2016 | Ogrzewanie

Wybierając rodzaj ogrzewania i klimatyzacji warto mieć świadomość, że ta decyzja może na wiele lat zdeterminować nasze wydatki. Ma to szczególne znaczenie w klimacie występującym np. w Polsce, gdzie przez połowę roku potrzebujemy grzać a w drugiej połowie chłodzić. Dlatego też wybór systemu to jedna z kluczowych decyzji przy planowaniu inwestycji. Warto rozważyć nowoczesny, ekologiczny i przede wszystkim tani sposób ogrzewania i klimatyzacji – pompy ciepła.

20.04.2016 | Ogrzewanie

Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku rosną wymagania klientów dotyczące instalacji grzewczych. Dziś poszukiwane są nie tylko ekologiczne i tanie w eksploatacji systemy dystrybucji energii, bazujące na przykład na pompach ciepła. Liczy się też fachowość i kompleksowość obsługi. Na miarę takich potrzeb skrojona jest oferta firmy NTS-Energy, która nie tylko produkuje pompy ciepła, ale także proponuje pełną obsługę inwestycji w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych, ogrzewania płaszczyznowego, wentylacji i rekuperacji.

18.03.2016 | Ogrzewanie

Odnawialne źródła energii – w tym powietrzne pompy ciepła – to jedna z najbardziej opłacalnych metod ogrzewania. W tej dziedzinie również polska myśl techniczna ma swoje duże zasługi. Wystarczy zresztą spojrzeć na osiągnięcia politechnik w kategorii OZE. Polacy udowadniają, że nie tylko potrafią sprzedawać jabłka, lecz produkować także zaawansowane technologicznie urządzenia. Takim produktem są na pewno polskie pompy ciepła ST AIR, które wprowadza i produkuje firma Silesia Term z Nowego Dworu w woj. opolskim.

Co przeciętny Kowalski wie na temat pomp ciepła? Że są ekologiczne, dość kosztowne (ale po pewnym czasie inwestycja się amortyzuje), że pozwalają uniezależnić się od zewnętrznych dostawców, a tym samym od gwałtownych wzrostów cen gazu czy oleju opałowego. Nieco bardziej wtajemniczeni wiedzą jeszcze, że źródłem ciepła takiej pompy może być grunt, woda lub powietrze. Przeciętny Kowalski w zasadzie nie musi wiedzieć więcej, bo zwracając się do profesjonalnej firmy otrzyma produkt, który będzie dokładnie skrojony na miarę jego potrzeb. Jednak praktyka pokazuje, że niestety nie zawsze tak jest.

30.10.2013 | Energia ekologiczna

W związku z rosnącymi cenami energii, stale walczymy o obniżenie jej kosztów. Dlatego należy sięgać po alternatywne źródła energii oraz sposoby jej pozyskiwania. Jednak wielu z nas wciąż nie wie, że darmowa energia znajduje się wokół nas w powietrzu, gruncie i wodzie. W celu jej pozyskania należy inwestować w specjalistyczne urządzenia jakimi są pompy ciepła.

Ograniczenie zużycia energii do zera – ta idea przyświeca budownictwu nisko energetycznemu. W związku z rosnącymi cenami konwencjonalnych źródeł energii lansuje się nie tylko szczelne, ciepłe konstrukcje budynków, ale również systemy grzewczo – chłodzące maksymalnie wykorzystujące naturalne zasoby energii oraz mechaniczne systemy wentylacyjne, które nie tylko optymalizują komfort życia, ale również pozwalają na oszczędne gospodarowanie ciepłym i chłodnym powietrzem.

01.10.2013 | Ogrzewanie

Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło energii cieplnej jest marzeniem każdego właściciela domu. W obecnych czasach oczywiście jest ono możliwe do zrealizowania przy pomocy pomp ciepła. Wiele się o nich mówi i jak to zwykle bywa krąży o nich wiele mitów, które nie wszystkie są prawdziwe. Jednak, gdy zgłębimy to zagadnienie nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości co do zasadności ich stosowania.

28.06.2018 | Ogrzewanie

23 kwietnia 2018 rozpoczęła się EkoDotacja STOP SMOG, którą przyznaje swoim klientom Stiebel Eltron. Do 31 października br. lub do wyczerpania zapasów skorzystać można z dofinansowania w wysokości 5 000 zł oraz nabyć w promocyjnej cenie wybrane pakiety pomp ciepła z osprzętem. Dotacja, której celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce, skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pozytywnie wpłynąć na swoje otoczenie i zainstalować nowoczesne oraz ekonomiczne urządzenie grzewcze w użytkownym przez siebie domu. Wśród urządzeń objętych promocją znajdują się także znane i cenione inwerterowe pompy ciepła.

Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która zaważy w przyszłości na naszym komforcie cieplnym oraz finansach. Rodzaj instalacji zależy w dużej mierze od możliwości architektonicznych i adaptacyjnych budynku. W ostatnim czasie wielu inwestorów waha się pomiędzy ogrzewaniem podłogowym a tradycyjnymi grzejnikami. Które z tych rozwiązań powinniśmy wybrać i kiedy?

09.01.2018 | Domy drewniane

Dawniej budowa domu była przedsięwzięciem na skalę osiągnięcia życiowego. Taka inwestycja wymagała wiele czasu, jeszcze więcej pieniędzy i morza cierpliwości. Do tego mało kogo było stać na utrzymanie domu, ponieważ rachunki za ogrzewanie nadwyrężały każdy domowy budżet. Na szczęście dzisiaj można inaczej. Taniej. Szybciej. Oszczędniej.

24.08.2017 | Ogrzewanie

Przywykliśmy już, że przekazy medialne każdej zimy są zdominowane przez jeden temat: smog i zanieczyszczenia, które jesteśmy zmuszeni wdychać, a których źródłem są nieekologiczne kotły. Sprawą zajęła się Unia Europejska, narzucając w 2015 r. wymóg wdrożenia dyrektywy ErP, zgodnie z którą producenci nie mogą już więcej wytwarzać kotłów z zamkniętą komorą spalania. Obecnie też tego typu urządzeń nie powinniśmy już znaleźć na rynku. Wyparły je ekologiczne kotły kondensacyjne, które są wyposażone w pompę energooszczędną, oraz standardowe dwufunkcyjne urządzenia z otwartą komorą spalania. Jak dobrać kocioł kondensacyjny do mieszkania, domu, hali produkcyjnej? Na przykładzie kotłów Beretta firmy RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. podpowiadamy, na co zwracać uwagę i jakie mamy dziś możliwości.

O ile jeszcze nasi rodzice i dziadkowie zupełnie nie zaprzątali sobie głowy kwestią klimatyzacji domu, a wymianę powietrza zużytego na świeże zapewniała wentylacja grawitacyjna, to dziś wiele się w tej dziedzinie zmieniło. Coraz bardziej szczelne budynki wymagają wydajniejszych rozwiązań, a przede wszystkim – bardziej energooszczędnych. Szeroką ofertę z tego zakresu przygotowała firma Klima-Therm, która oferuje m.in. kompaktowe centrale rekuperacyjne oraz urządzenia typu SPLIT do klimatyzacji i ogrzewania pomieszczeń marki FUJITSU.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: pompa ciepła do mieszkania w bloku, powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu, pompa ciepła do ogrzewania domu, mała pompa ciepła, pompa ciepła do mieszkania, pompa ciepła powietrzna