Powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu i mieszkania

Pompy ciepła marki DIMPLEX

Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu, trzeba dokładnie rozważyć, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze i zapewni komfort cieplny w budynku oraz ciągły dostęp do ciepłej wody użytkowej. Jakie urządzenie wybrać do dużego domu? Jaka pompa ciepła do mieszkania w bloku będzie najlepsza? Z pomocą przychodzi marka DIMPLEX, która od wielu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości nowoczesne pompy ciepła.

Dlaczego powietrze?
Powietrze będące jednym ze źródeł ciepła pomp ciepła jest nieograniczone – dostępne zawsze i wszędzie, bez zezwolenia i ponoszenia dodatkowych kosztów za paliwo. Do jego pobierania służą systemy wentylatorów, które zasysają powietrze zewnętrzne i później odprowadzają je z powrotem na zewnątrz w stanie schłodzonym. Pompy ciepła powietrze/woda DIMPLEX wykorzystują powietrze w zakresie temperatur od +35°C do –25°C. Wskaźnik wydajności COP tych urządzeń jest na tyle wysoki, że coraz częściej ich wydajność porównuje się do pomp ciepła solanka/woda.

 

fot. Glen Dimplex / Przykład zastosowania powietrznej pompy ciepła w budownictwie jednorodzinnym.

 

W przypadku modernizacji budynków pompa ciepła powietrzna jest najlepszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem ze względu na brak potrzeby generalnych remontów i przebudowy, m.in. instalacji dolnego źródła ciepła (poziomych lub pionowych kolektorów gruntowych) – co musi być wykonane w przypadku pomp gruntowych.

Powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu LA TU/LA S-TU
Powietrzne pompy ciepła serii LA TU oraz LA S-TU to jedne z najbardziej wydajnych urządzeń w swojej klasie (wysoka wydajność porównywalna z gruntowymi pompami ciepła). Dostępne są w zakresie mocy 6-60  kW, które sprawdzają się zarówno w małych, średnich, jak i większych instalacjach grzewczych. Stosując moduły kaskadowe można rozbudować system nawet do 840 kW (obsługujący maksymalnie do 28 sprężarek). Ponadto oprócz pojedynczych urządzeń DIMPLEX oferuje gotowe zestawy pomp ciepła LA 6-18S-TU z wieżą hydrauliczną HWK 332 (HPL 6-18S-TUW). Warto podkreślić, że przy wysokich parametrach urządzenia te pozostają bardzo ciche, a bezgłośną pracę zawdzięczają innowacyjnym wentylatorom oraz wysokiej wydajności parownikom.

 

fot. Glen Dimplex / Seria LA TU/LA S-TU dopasowana jest do pracy w polskich warunkach klimatycznych - urządzenia działają w zakresie temperatur otoczenia od -25°C do +35°C. W ten sposób wyeliminowano potrzebę pracy alternatywnego źródła ciepła (np. grzałki elektrycznej), co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Urządzenia LA TU/LA S-TU wyposażone są w 1 lub 2 sprężarki (modele LA 18S-TU i LA 25-60TU). Dzięki pracy w układzie 2-sprężarkowym można lepiej dopasować moc grzewczą do zmiennego zapotrzebowania budynku na ciepło, redukując moc urządzenia przy niepełnym obciążeniu. Pozwala to uzyskać wyższą wartość współczynnika COP oraz dłuższą żywotność urządzenia. Ponadto w sytuacji, kiedy jedna ze sprężarek ulegnie awarii, pompa ciepła może nadal pracować w trybie jednosprężarkowym i częściowo pokryć zapotrzebowanie na ciepło w domu, co byłoby niemożliwe w przypadku urządzeń jednosprężarkowych.

Modele LA 6-18S-TU posiadają dodatkowo funkcję COP-Booster, która łączy w sobie funkcję ekonomizera oraz osuszacza, zapewniając wysokie bezpieczeństwo pracy sprężarki oraz możliwość pracy obiegu chłodniczego na niższym poziomie temperatury. Dzięki temu rozwiązaniu można uzyskać maksymalne współczynniki wydajności i niższe zużycie prądu, a tym samym znacznie niższe koszty eksploatacji. Urządzenia świetnie sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, a ze względu na kompaktową budowę jest to idealna pompa ciepła do mieszkania w bloku.

 

fot. Glen Dimplex / Powietrzne pompy ciepła DIMPLEX dostępne są w każdym kolorze z palety RAL, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do każdego wnętrza, elewacji budynku i otoczenia.

Rewersyjna powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu typu split
Innym typem powietrznych pomp ciepła do ogrzewania domu marki DIMPLEX są rewersyjne pompy ciepła typu split LAW 9IMR i LAW 14ITR z wieżą hydrauliczną Hydro Tower – znane jako system Splydro. Co wyróżnia te urządzenia? Możliwość ogrzewania oraz aktywnego chłodzenia jednym urządzeniem. Szeroki zakres temperatur wynosi: od 7°C (w trybie chłodzenia) do 55°C (w trybie ogrzewania). Splydro to idealna pompa ciepła do ogrzewania domu jednorodzinnego o małym zapotrzebowaniu na ciepło, którą można połączyć z innymi źródłami ciepła, zarówno konwencjonalnymi, jak i odnawialnymi.

System składa się z kompaktowej jednostki zewnętrznej typu Split, która zajmuje niewiele miejsca i można ją ustawić bezpośrednio przy ścianie budynku oraz umieszczonej w budynku jednostki wewnętrznej – udoskonalonej wersji wieży hydraulicznej Hydro Tower. W jaki sposób działa ten system? Jednostka zewnętrzna połączona z jednostką wewnętrzną przy pomocy przewodu z czynnikiem chłodniczym pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego. Ciepło to jest następnie transportowane przewodami czynnika chłodniczego do wieży hydraulicznej Hydro Tower i tam oddawane do wody grzewczej.

Wieża hydrauliczna Hydro Tower systemu Splydro oferuje gotowy układ hydrauliczny pompy ciepła, gdzie w jednej kompaktowej obudowie znajdują się wszystkie niezbędne podzespoły hydrauliczne i elektryczne, jak elektroniczna pompa obiegowa o wysokiej sprawności, zbiornik buforowy oraz zbiornik ciepłej wody użytkowej. Zintegrowane komponenty przeznaczone do bezpośredniego obiegu grzewczego gwarantują wymagane natężenie przepływu wody grzewczej i zapewniają bezawaryjną eksploatację.

 

fot. Glen Dimplex / Powietrzne pompy ciepła serii LA TU i LA S-TU to jedne z najbardziej wydajnych urządzeń w swojej klasie, a ich wydajność można porównać z wydajnością gruntowych pomp ciepła.

 

Powietrzna pompa ciepła do c.w.u.
Powietrzne pompy ciepła można wykorzystać również do przygotowania ciepłej wody użytkowej – jako alternatywa dla, np. kolektorów słonecznych, których działanie uzależnione jest od warunków atmosferycznych. DIMPLEX zaprojektowało pompy DHW 300+/400+ oraz DHW 300D+, które do przygotowania c.w.u. wykorzystują energię cieplną z powietrza zewnętrznego lub wewnętrznego. Urządzenia pracują w zakresie temperatur od +7°C do + 35°C (DHW 300+/400+) lub -7°C do + 35°C (DHW 300D+), sprawdzając się zarówno jako samodzielny, jak i uzupełniający system przygotowania ciepłej wody, zapewniając jej podgrzanie do +60°C bez użycia grzałek elektrycznych. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania c.w.u.

Powietrzna pompa ciepła to świetne rozwiązanie, kiedy zależy nam na nowoczesnym i wydajnym systemie grzewczym. Urządzenia marki DIMPLEX są tak skonstruowane, aby pracowały bez zarzutów, gwarantując użytkownikowi maksymalny komfort cieplny. Pompy są ponadto wyposażone w nowoczesne systemy regulacji, które umożliwiają rozbudowę o dodatkowe funkcje, jak np. zdalne sterowanie czy monitoring systemu przez Ethernet lub smartfon. Warto również podkreślić, że spełniają one najwyższe normy jakości, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska, które zostały potwierdzone międzynarodowym znakiem jakości EHPA (Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła).

Więcej o powietrznych pompach ciepła przeczytasz na stronie: www.dimplex.pl

60-650 Poznań, ul. Obornicka 233, woj. wielkopolskie
tel. 618425805,


Liczba odwiedzin: 7214 | Data publikacji: 2018-07-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
Rosnąca sukcesywnie popularność odnawialnych źródeł energii nie...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
03.01.2017 | Ogrzewanie
Naszym przodkom nawet nie śniło się, że...
26.06.2014 | Ogrzewanie
Pompy ciepła to urządzenia uznane za jedne...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...
16.08.2018 | Ogrzewanie
Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim...
21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
22.03.2018 | Ogrzewanie
Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
Większość instalacji centralnego ogrzewania do wydajnej pracy...
25.10.2017 | Ogrzewanie
W nowoczesnych domach odchodzi się od tradycyjnych...
Wybór systemu grzewczego to wybór na lata,...
23.06.2017 | Ogrzewanie
Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych...
28.07.2016 | Ogrzewanie
Wybierając rodzaj ogrzewania i klimatyzacji warto mieć...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: pompa ciepła do mieszkania w bloku, powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu, pompa ciepła do ogrzewania domu, mała pompa ciepła, pompa ciepła do mieszkania, pompa ciepła powietrzna
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy