Pompa ciepła do ogrzewania domu i budynków

Czas na Panasonic Aquarea!

Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom Polaków. Koszty ogrzewania stale rosną, mimo że coraz rzadziej mamy bardzo mroźne zimy. Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy myślą o wymianie starego pieca lub stoją przed wyborem sposobu ogrzewania, będzie pompa ciepła do ogrzewania domu Panasonic Aquarea.

Najtańszym elektrycznym sposobem na ogrzewanie domu, atrakcyjnym do zastosowania wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z innych źródeł ciepła, jest pompa ciepła. Cena pomp ciepła systematycznie spada, czyniąc je jeszcze bardziej opłacalnymi.

Czym jest pompa ciepła?
Powietrzna pompa ciepła Aquarea zasysa świeże powietrze, zapewniając najwyższy komfort chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Zadaniem pompy ciepła jest „wyciągnięcie” ciepła z jednego miejsca (np. z gruntu lub powietrza), a następnie oddanie go przy wyższej temperaturze w innym miejscu (do instalacji grzewczej). Oznacza to, że pompa nie wytwarza ciepła (poza pewną ilością będącą efektem ubocznym działania jej sprężarki), tylko je przekazuje z dolnego do górnego źródła.

 

 

Pompy ciepła Panasonic
System Aquarea firmy Panasonic to innowacyjne, energooszczędne rozwiązanie przeznaczone do klimatyzowania i ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. Co ważne, system Aquarea jest znacznie czystszy, bezpieczniejszy, tańszy i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego. Pompy ciepła Panasonic Aquarea pozwalają również na nawet 80% oszczędności w wydatkach na ogrzewanie w porównaniu do grzejników elektrycznych.

Jaka pompa ciepła do domu?
Odpowiedni dobór pompy ciepła to najważniejsza część inwestycji. Odpowiedź na pytanie: jaka pompa ciepła do domu 200 m2 lub 150 m2 jest zależna od potrzeb w zakresie ogrzewania oraz chłodzenia. Firma Panasonic oferuje trzy linie produktów: High Performance, T-CAP i High Temperature. Pierwsza z nich stanowi rozwiązanie dla nowych instalacji i budynków energooszczędnych. Gwarantuje maksymalne oszczędności i wydajność oraz minimalną emisja CO2. Jednostki T-CAP zostały stworzone do pracy przy skrajnie niskich temperaturach, w nowych i modernizowanych instalacjach. Utrzymują nominalną wydajność grzewczą przy temperaturze zewnętrznej do -20°C bez konieczności stosowania wspomagania grzałką elektryczną. Z kolei pompy Aquarea HT to idealne rozwiązanie dla domów mieszkalnych ze starymi grzejnikami wysokotemperaturowymi. Zapewniają temperaturę wody wylotowej do 65°C nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15°C. Co ciekawe, można je podłączyć pod istniejącą już instalację grzewczą, a tym samym ograniczyć koszty modernizacji budynku.

System monoblok
System monoblok oznacza, że pojedyncza jednostka zewnętrzna dostarcza wodę do chłodzenia, ogrzewania i / lub do przechowywania ciepłej wody użytkowej. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie tam, gdzie ważny jest każdy metr powierzchni. Prym wiodą tu zwłaszcza nowe systemy Aquarea monoblok generacji H, które dzięki niewielkim wymiarom zapewniają dużą elastyczność w instalacji. Jednocześnie ich montaż jest wyjątkowo prosty i nie wymaga wykonania instalacji czynnika chłodniczego.

Generacja H urządzeń Aquarea High Performance obejmuje trzy jednostki typu monoblok: 5 kW, 7 kW i 9 kW, oferujące najwyższe do tej pory wskaźniki COP i EER. Przykładowo model 5 kW charakteryzuje się współczynnikiem COP równym 5,05 (przy temperaturze przepływu 35°C) lub wskaźnikami COP 3,5 i EER 3,38 (przy temperaturze przepływu 55°C).

 

 

Sterowanie pompą ciepła
Sterowanie pompą ciepła to wbrew pozorom bardzo ważna kwestia, ponieważ odpowiednie ustawienie pompy Aquarea pozwala na jeszcze większe oszczędności. Pompy Panasonic Aquarea mogą być podłączone do systemu sterowania Aquarea Smart Cloud za pośrednictwem kabla Ethernet lub Wi-Fi. Narzędzie to oferuje szeroki zakres opcji sterowania zarówno użytkownikom, jak i instalatorom. Pozwala z dowolnego miejsca na świecie, za pomocą komputera, smartfona lub tabletu, zarządzać wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i c.w.u., dostosować temperaturę, monitorować zużycie energii lub ustawić tygodniowy tryb pracy. Ponadto Aquarea Smart Cloud dostarcza powiadomienia o usterkach, ostrzeżenia o możliwej awarii, a specjalistom umożliwia zdalne serwisowanie urządzeń.

Dla domów energooszczędnych Panasonic oferuje specjalne oprogramowanie, umożliwiające na przykład podgrzewanie wody do temperatury 20°C. Jest to zalecane w okresach, w których intensywne ogrzewanie nie jest konieczne.

Więcej informacji o pompach Aquarea dostępnych jest na stronie www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/ranges/aquarea/

02-583 Warszawa, ul. Wołoska 9a , woj. mazowieckie
tel. 22 338 11 00,


Liczba odwiedzin: 1676 | Data publikacji: 2018-10-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
Firma Euro-Wiert oferuje usługi wykonania odwiertów pod...
W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...
16.08.2018 | Ogrzewanie
Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła...
25.10.2017 | Ogrzewanie
W nowoczesnych domach odchodzi się od tradycyjnych...
Wybór systemu grzewczego to wybór na lata,...
20.04.2016 | Ogrzewanie
Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku...
18.03.2016 | Ogrzewanie
Odnawialne źródła energii – w tym powietrzne...
Co przeciętny Kowalski wie na temat pomp...
15.09.2014 | Ogrzewanie
Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, a...
28.03.2014 | Ogrzewanie
Rozwiązania techniki systemowej promowane jako „ekologiczne” na...
01.10.2013 | Ogrzewanie
Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
Nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
Ogrzewanie domu, biura czy innego wnętrza ma...
Rosnąca sukcesywnie popularność odnawialnych źródeł energii nie...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: pompy ciepła, panasonic, sterowanie pompą ciepła, jaka pompa ciepła do domu, czym jest pompa ciepła
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy