Dofinansowanie do pieca, pompy ciepła 2020

Technologie ekologiczne dostępne dla każdego

W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się uznaniem i są jednoznacznie kojarzone z jakością i tradycją, która niesie ze sobą tylko najlepsze wzorce biznesowe. Powstałe w latach 70. ubiegłego stulecia rodzinne przedsiębiorstwo Hydrogaz, nie myślało wtedy zapewne, że dofinansowanie do pieca (kotła) w 2020 roku pozwoli klientom swobodnie korzystać z jego najlepszej oferty dotyczącej sprzętu i montażu technologii związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii (OZE). A jednak…

Odpowiedź na potrzeby

Nowoczesne technologie w zakresie inteligentnego zarządzania energią, odnawialnych źródeł energii, wspomagania ogrzewania energią stały się ogólnie dostępne, jednak wyzwaniem zarówno dla inwestorów, jak i całego sektora jest deficyt podmiotów i samych fachowców, którzy są w stanie wdrożyć je w życie. Tak aby zaawansowane instalacje funkcjonowały właściwie i optymalnie spełniały swoją rolę.

Firma Hydrogaz to gotowa recepta na rozwiązanie tego problemu.Oferują kompleksowe wykonastwo robót. Ich specjalizacją są: kotłownie gazowe i instalacje centralnego ogrzewania, instalacje umożliwiające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, instalacje sanitarno-bytowe.

fot. Hydrogaz

Zielone technologie i OZE

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które nie produkuje energii. Do jej działania nie potrzebny jest też proces spalania, a więc nie ma szkodliwych efektów ubocznych tego procesu. Pompy ciepła w pełni wykorzystują energię zgromadzoną w środowisku naturalnym, w wodzie, gruncie, a nawet powietrzu. Koszt eksploatacji pomp ciepła związany jest jedynie z zakupem energii elektrycznej do podtrzymania pracy systemu, a nie do ogrzewania wody. Przyjmuje się, że z każdego 1 kW energii elektrycznej, który zużyje pompa, można uzyskać nawet do 5 kW zielonej energii.

Kocioł kondensacyjny posiada zamkniętą komorę spalania. Oznacza to, że kocioł pobiera powietrze do spalania z zewnątrz budynku. Zasada działania kotła kondensacyjnego jest oparta na zjawisku skraplania wody zawartej w spalinach. Kondensacja umożliwia odzyskanie energii, która zostaje przekazana do instalacji, a nie ulega rozproszeniu w postaci pary odprowadzanej przez komin. Dzięki temu systemowi kotły te pracują z wyższą sprawnością.

Ogniwa fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w prąd elektryczny. Instalacja podłączona do sieci energetycznej sprawia, że oddane nadwyżki energii można odebrać zimą i w nocy. Postęp techniczny i spadające ceny sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne jest bardziej opłacalna niż kiedykolwiek wcześniej

Wachlarz możliwości jest szeroki. Hydrogaz nie tylko je udostępnia. Zajmuje się profesjonalnym doradztwem dotyczącycym wyboru optymalnych rozwiązań oraz właściwej dla danego obiektu technologii. Dobiera materiały, urządzenia, wyposażenie i osprzęt. Rozwiązuje także problemy związane z prawidłowym wykorzystaniem użytkowanych instalacji. Inwestor nie nigdy zostaje pozostawiony sam sobie. Problemem nie powinny być również finanse.

fot. Hydrogaz

Dofinansowanie do pieca (kotła) w 2020 – zasady uległy zmianie

Rok, który przed nami przynosi duże zmiany w działaniu Programu „Czyste Powietrze”. Nadal zakłada on pomoc w zakupie kotła, czy wykonaniu termomodernizacji, jednak koszty zakupu i montażu źródła ciepła, przyłącza cieplnego, gazowego lub elektroenergetycznego w budowanych budynkach nie są kwalifikowane. Dlaczego? W sprzedaży nie są już dostępne kotły, które nie spełniają norm w zakresie emisji szkodliwych substancji, dlatego dalsze dopłacanie do zakupu kotłów spełniających ekologiczne standardy uznano za bezzasadne. Dotacja do pieca (kotła) jest ograniczona jedynie do już istniejących budynków. Dla nich program nie ulega zmianie.

Dofinansowanie do wymiany pieca (kotła) w 2020

Maksymalny poziom kosztów kwalifikowanych wynosi 53 tysiące złotych na budynek jednorodzinny lub wydzielony lokal mieszkalny z księgą wieczystą. Jeżeli koszty inwestycji są większe można je pokryć pożyczką na preferencyjnych warunkach. Natomiast minimalny koszt kwalifikowany to zaledwie 7 tysięcy złotych. Kwota dopłaty, tak jak było to dotychczas, liczona jest w zależności od wysokości średniego miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Omawiany Program „Czyste Powietrze” pozwala również sfinansować zakup pompy ciepła do już istniejących budynków.

fot. Hydrogaz

Dofinansowanie do pompy ciepła w 2020 to jednak nie wszystko

Inwestorzy nadal mogą liczyć na dofinansowanie do ogniw fotowoltaicznych w ramach kolejnego dobrze znanego Programu „Mój prąd”. Kolejne rozpatrywanie wniosków już się rozpoczęło i będzie trwać do drugiej połowy grudnia 2020 roku. Inwestorzy indywidualni nadal mogą liczyć na zwrot do 50% kosztów inwestycji, a to oznacza maksymalnie 5000 zł na instalację. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem można odliczyć od podatku w ramach tzw. ulgi termomodernizacyjnej.

Odnawialne źródła energii i ekologiczne technologie są obecnie w zasięgu każdego. Szukając najlepszego dla siebie sposobu finansowania, warto pamiętać o jeszcze jednej ważnej zasadzie. Jeśli kupować, montować i instalować to tylko z najlepszymi. „Hydrogaz” to firma, która ma dla swoich klientów najlepszą ofertę, nie tylko urządzeń, ale i usług. Są gwarancją najlepszej jakościowo kompleksowej obsługi i dostosowania produktów do indywidualnych potrzeb.

Więcej na www.hydrogaz.eu

39-340 Padew Narodowa, Ludwiki Uzar-Krysiakowej 223, woj. podkarpackie
tel. 534 666 006, 501 526 215,


Liczba odwiedzin: 3784 | Data publikacji: 2020-02-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
Firma Euro-Wiert oferuje usługi wykonania odwiertów pod...
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...
16.08.2018 | Ogrzewanie
Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła...
25.10.2017 | Ogrzewanie
W nowoczesnych domach odchodzi się od tradycyjnych...
Wybór systemu grzewczego to wybór na lata,...
20.04.2016 | Ogrzewanie
Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku...
18.03.2016 | Ogrzewanie
Odnawialne źródła energii – w tym powietrzne...
Co przeciętny Kowalski wie na temat pomp...
15.09.2014 | Ogrzewanie
Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, a...
28.03.2014 | Ogrzewanie
Rozwiązania techniki systemowej promowane jako „ekologiczne” na...
01.10.2013 | Ogrzewanie
Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło...
Każdy inwestor przygotowujący się na budowę standardowej...
22.10.2021 | Domy prefabrykowane
Zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku, to główny cel...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
Nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
Ogrzewanie domu, biura czy innego wnętrza ma...
Rosnąca sukcesywnie popularność odnawialnych źródeł energii nie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. opolskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: pompy ciepła, rekuperacja, piece, kotły, hydrogaz, dofinansowanie, dofinansowanie 2020, rok, dofinansowanie do pieca, dofinansowanie do kotła,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy