Pompy ciepła Mitsubishi – opinie, cena, korzyści

Energooszczędność i ekologia w duecie

Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej niż chwytliwe hasło reklamowe. To w coraz większym stopniu po prostu wymóg. Dotyczy on głównie tych osób, które w tym roku zaczynają budowę domu – zgodnie ze standardem WT2021 inwestorzy będą częściej sięgać po urządzenia korzystające z energii odnawialnej. Jednym z takich urządzeń jest pompa ciepła Mitsubishi. Opinie o pompach typu powietrze-woda wyraźnie wskazują na przewagę tego typu instalacji nad tradycyjnymi sposobami ogrzewania pomieszczeń, jak kotły na węgiel, czy nawet gaz lub olej. Również cenowo pompa ciepła Mitsubishi wypada korzystnie w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań.

Pompy ciepła Mitsubishi – opinie ekspertów

W jaki sposób działa pompa ciepła typu powietrze-woda? Istota funkcjonowania urządzenia polega na zamianie rozproszonej energii cieplnej, pobieranej ze środowiska naturalnego, w energię użyteczną, służącą do ogrzewania domu i wody użytkowej. Ilość pozyskanej w ten sposób darmowej energii wynosi 75%! Pozostałe 25% to cena, jaką płaci się za pracę sprężarki, która wymaga zasilania energią elektryczną. Przy podłączeniu pomp do istniejących paneli fotowoltaicznych – koszt ten spada niemal do zera.

Według profesjonalnych opinii pompy ciepła Mitsubishi Heavy Industries są jednymi z najlepszych urządzeń w swojej klasie: szeroki zakres temperatur pracy – gwarancja pełnej wydajności grzania i chłodzenia, optymalna temperatura wody użytkowej 650C, osiągana w okresach szczytowych dzięki wbudowanej w pompę grzałce; to również zdalny dostęp przez internet i możliwość weryfikacji parametrów pracy pompy i systemu grzewczego. To także niezwykle cicha praca (35dB – tyle, co tykający zegar!), co w swoich recenzjach i opiniach doceniają użytkownicy.

Wysoka jakość i niezawodność komponentów to cecha wysokiej jakości urządzeń klimatyzacyjnych, z których słynie producent, jak i pomp ciepła Mitsubishi, które obecnie podbijają rynek. „Co do jakości MHI nie muszę specjalnie przekonywać, instalatorzy wiedzą, że to bardzo dobra marka”; „Podstawową zaletą urządzeń MHI jest ich niezawodność i rzadkie występowanie usterek”; „Solidne wsparcie inżynierów działu wsparcia technicznego” – to tylko niektóre z opinii, formułowanych przez pracujących z tymi urządzeniami instalatorów, handlowców czy inżynierów.

Pompę ciepła Mitsubishi można zainstalować nie tylko w nowo budowanym domu, ale też przy modernizacji źródła ciepła w istniejącej już instalacji centralnego ogrzewania. Może zastąpić stary kocioł i bez problemu współpracuje z grzejnikami starego typu. W taki sposób pompy typu powietrze-woda znakomicie wpisują się w nowe, wprowadzone przez ustawodawcę standardy WT2021 i realnie poprawiają energooszczędność oraz ochronę środowiska w już funkcjonujących instalacjach.

fot. Elektronika SA

Pompy ciepła serii Hydrolution – najlepszy wybór dla domu

Pompa ciepła Mitsubishi wykorzystuje, jak wspomniano, ogromne ilości energii cieplnej, skumulowanej w gruncie, wodzie i powietrzu. Dzięki temu możliwe jest zaprojektowanie nowoczesnego systemu ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania ciepłej wody użytkowej, przez co znacząco spada cena utrzymania gospodarstwa domowego. Dzięki temu pompy powietrze-woda cieszą się świetną opinią i są coraz częściej wybierane przez inwestorów. Elastyczne rozwiązania technologiczne sprawiają, że działanie pomp ciepła Mitsubishi dopasować można do potrzeb każdego domu i wymogów każdego użytkownika. Pompy ciepła Hydrolution dostępne są w dwóch wariantach: serii ALL-IN-ONE i serii FLEXIBLE (Split).

W pierwszym rozwiązaniu wszystkie podzespoły konieczne do zamontowania w kotłowni zostały zintegrowane w jednym urządzeniu o wielkości lodówki. Dzięki temu montaż instalacji jest bardzo prosty.

Rozwiązanie typu FLEXIBLE (Split) umożliwia z kolei elastyczny dobór komponentów i indywidualne dopasowanie do potrzeb poszczególnych użytkowników. Seria ta oferuje większy zakres dostępnych mocy oraz czynników chłodniczych. Warto w tym miejscu zwrócić szczególną uwagę na, stosowany w wybranych pompach, ekologiczny czynnik chłodniczy R32: „Ma on o prawie 70% niższy Współczynnik Globalnego Ocieplenia (tzw. GWP) niż stosowane do tej pory czynniki” – zwraca uwagę Robert Gozdalik, Product Manager firmy Mitsubishi – „oznacza to jego zdecydowanie mniejszy wpływ na środowisko naturalne, jest także bardziej efektywny energetycznie i potrzeba go o około 13% mniej niż innych czynników” – podkreśla rozmówca.

fot. Elektronika SA | Pompy ciepła Hydrolution serii ALL-IN-ONE (po lewej) i serii FLEXIBLE (Split).

Pompa ciepła Mitsubishi – cena, koszty, opłacalność

Wybór pomp typu powietrze-woda okazać się może – w kontekście nowych uregulowań – po prostu koniecznością, ale koniecznością opłacalną. Opinie o pompach ciepła Mitsubishi nie pozostawiają wątpliwości: to rozwiązanie korzystne cenowo. Po pierwsze, jak wspomniano, trzy czwarte pozyskiwanej energii jest darmowe, a cena pozostałej jednej czwartej (czyli pracy sprężarki) również może być znacząco ograniczona poprzez zintegrowanie z panelami fotowoltaicznymi, coraz częściej stosowanymi w budownictwie mieszkaniowym (i nie tylko). W taki sposób poniesione koszty i cena pompy ciepła Mitsubishi stają się de facto inwestycją w przyszłość, a fotowoltaika i nowoczesny system grzewczy napędzają się nawzajem w osiągnięciu jak najwyższego pułapu energooszczędności.

Po drugie, szczególnie istotny wydaje się tu być tak zwany wskaźnik COP, czyli współczynnik wydajności. Wyraża on stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę. Im COP jest wyższy, tym lepiej. To bardzo ważny parametr wpływający na ogólną cenę i koszt inwestycji. W prezentowanych tu urządzeniach kształtuje się on na bardzo korzystnym poziomie od 4,09 do 5,42. To jedne z najwyższych wskaźników w branży i zdecydowanie warto wziąć to pod uwagę.

Po trzecie, istnieje możliwość dofinansowania zakupu urządzenia w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Do tego dofinansowania jak najbardziej kwalifikują się również pompy ciepła Mitsubishi. Cena urządzenia może więc ulec tu kolejnej optymalizacji. Wysokość dofinansowania zależna jest od zakresu przeprowadzonej modernizacji oraz zastosowania m.in. paneli fotowoltaicznych. Poziom zwrotu kosztów przy pompach typu powietrze-woda może wynieść od 30 do 45%.

„Pompy ciepła to niewątpliwie ekologiczny wymóg naszych czasów” – podkreśla Robert Gozdalik – „to nie jest indywidualna opinia, to po prostu fakt, zwłaszcza w dobie rosnącej popularności tzw. domów zeroenergetycznych i ogólnie – silnego trendu do efektywnego oszczędzania energii oraz redukcji emisji dwutlenku węgla. Cena pompy ciepła Mitsubishi to cena – tak naprawdę – komfortu i jakości powietrza dla nas wszystkich”.

Pompy ciepła Mitsubishi można nabyć za pośrednictwem firmy Elektronika S.A., która jest jedną z największych w kraju hurtowni urządzeń i akcesoriów stosowanych w chłodnictwie i klimatyzacji: www.elektronika-sa.com.pl

Mail kontaktowy: [email protected]

81-036 Gdynia, ul. Pucka 5, woj. pomorskie
tel. +48 58 66 33 300,


Liczba odwiedzin: 2097 | Data publikacji: 2021-06-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
15.09.2014 | Ogrzewanie
Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, a...
28.09.2020 | Piece, kotły
Urządzenia Viessmann to prawdziwa rewolucja w zakresie...
08.07.2021 | Pompy
Pompa obiegowa to urządzenie służące do wzbudzenia...
09.04.2020 | Kontenery
W postaci ciekłej azot uzyskuje właściwości, które...
22.02.2019 | Izolacje akustyczne
Jakie nowinki designerskie zdominują branżę wnętrzarską w...
15.09.2017 | Filtry
Zanieczyszczona związkami żelaza, manganu, piaskiem i mułem...
01.08.2017 | Automatyka domowa
Wszechobecna elektronika zawitała na dobre do mieszkań,...
12.10.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie obiektów wielkokubaturowych nastręcza niemałe trudności, bo...
30.06.2016 | Kominki
Piec kaflowy, kominek, kuchnia kaflowa – znane...
Wentylacja jest jednym z najważniejszych systemów w...
Wykorzystanie najnowocześniejszej myśli technicznej z jej wszechstronnymi...
Szkody wyrządzone przez ulewne deszcze mogą wpłynąć...
Stropodachy bez izolacji to utrapienie niejednego właściciela...
01.03.2021 | Stolarka otworowa
Współczesne budownictwo nieustannie zmierza w kierunku coraz...
Dobre opinie klientów o urządzeniach marki Daikin...
13.11.2020 | Techniki zamocowań
Energooszczędność, izolacyjność termiczna i akustyczna, wyeliminowanie zjawiska...
Nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem...
01.10.2020 | Elektroinstalatorstwo
Majątek firmy to nie zawsze zgromadzone w...
28.08.2020 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery techniczne Polkont niezbędne są wszędzie...
06.07.2020 | Stolarka otworowa
Jak obniżyć temperaturę w domu w słoneczny,...
toolmec-glowne
11.07.2019 | Wózki widłowe
Wózek widłowy diesel, elektryczny czy LPG? To...
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. opolskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: pompa ciepła mitsubishi opinie, pompa ciepła mitsubishi cena, elektronika sa, klimatyzacje, wentylacje, technika grzewcza, pompy ciepła,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy