Pompa ciepła z fotowoltaiką – dlaczego warto?

Cena energii wciąż wzrasta, a sukcesywne podwyżki rachunków są już naszą codziennością. Płacimy więcej nawet wtedy, gdy nie rośnie nam zużycie prądu. Niestety, nie mamy wpływu na dodatkowe opłaty narzucane przez zakłady energetyczne, takie jak choćby planowana od października 2020 roku tzw. „opłata mocowa”. Inwestując w fotowoltaikę i pompę ciepła, uniezależniamy się więc przede wszystkim od efektów podwyżek w branży energetycznej. W dobie kryzysu i niepewnej sytuacji na rynkach energii, znów przekonującym jest argument o długofalowych oszczędnościach i autonomii zasilania gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy przy pomocy pompy ciepła i fotowoltaiki. Koszt, który warto ponieść jednorazowo, zostanie właściwie zoptymalizowany przez specjalistów z OZE Projekt, przy wspólnym wyborze odpowiedniego zestawu urządzeń i modułów.

fot. OZE Projekt Group

Powietrzna pompa ciepła przez cały rok ogrzewa wodę użytkową (c.w.u.), a także zapewnia ciepło w pomieszczeniach, wykorzystując naturalnie odnawialne źródło energii jakim jest powietrze oraz niedużą ilość energii elektrycznej, produkowanej na przykład przez panele fotowoltaiczne. To alternatywa dla tradycyjnych kotłów grzewczych, kompatybilna z powszechnymi systemami ogrzewania (c.o., grzejniki, ogrzewanie podłogowe). Dzięki tej energooszczędnej technologii nie martwimy się o zorganizowanie zapasu opału, modernizowanie kominów pod zmieniające się normy użytkowe lub zanieczyszczenie środowiska.

fot. OZE Projekt Group

Pompa ciepła z fotowoltaiką to pewny pakiet oszczędnościowy na lata. Instalacja paneli fotowoltaicznych opłaca się nawet przy niskich miesięcznych opłatach za prąd (od 150 zł za miesiąc) oraz ograniczonej powierzchni dachu, czy mniejszym niż nam się może wydawać natężeniu światła. Wybierając monokrystaliczne moduły renomowanych producentów na bazie wysokiej jakości krzemu, z mocnym inwerterem, który odpowiada za zamianę prądu stałego docierającego ze słońca na prąd zmienny używany w sprzętach domowych, możemy cieszyć się ciepłym i jasnym domem wypełnionym zieloną energią z pompy ciepła i fotowoltaiki.

fot. OZE Projekt Group

Pompa ciepła i fotowoltaika. Koszt i zysk wyliczamy sami!

Współpraca z OZE Projekt to gwarancja najwyższej jakości urządzeń i modułów, które są bezpieczne, praktycznie bezobsługowe i wytrzymałe na zmiany warunków atmosferycznych. OZE Projekt montuje panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, falowniki oraz ograniczniki przepięć wyłącznie renomowanych światowych marek takich jak: Nibe, Viessmann, Mitsubishi, JaSolar, Junkers, Daikin SolarEdge, Fronius, Sofar Solar, Huawei, Citel czy Jean Müller. Koszt fotowoltaiki z pompą ciepła przy wyborze komponentów pierwszej klasy równoważy bezawaryjność i gwarancja optymalnej mocy. Aby znaleźć najlepszy zestaw dla swoich potrzeb, ustalić jego wielkość i cenę, skorzystajmy z kilku wskazówek. OZE Projekt oferuje klientom kalkulator on-line do indywidualnych wyliczeń opłacalności montażu pakietu pompy ciepła i fotowoltaiki.

fot. OZE Projekt Group

W przypadku wstępnej wyceny kosztów fotowoltaiki z pompą ciepła podajemy cenę z rachunku za prąd, okres rozliczeniowy, a także rodzaj dachu do instalacji paneli fotowoltaicznych. Kalkulując pompę ciepła, wpisujemy dodatkowo do formularza strefę klimatyczną, której dotyczy inwestycja, liczbę użytkowników pomieszczeń, zapotrzebowanie lub jego brak na podgrzewanie wody przez pompę ciepła, zakres ocieplenia budynku, powierzchnię i metody jego ogrzewania. Gdy wiemy już, że na wspólnym pakiecie fotowoltaiki i pompy ciepła możemy zaoszczędzić nawet do 90% kosztów, czas na bezpłatne i niezobowiązujące spotkanie z ekspertem OZE Projekt na terenie inwestycji. To ważny krok, którego nie należy pomijać przy wyborze zestawu urządzeń dla swojej inwestycji.

fot. OZE Projekt Group

Specjaliści weryfikują wstępne założenia, dobierają sprzęt pod konkretne warunki gruntowe i lokalowe, określają możliwości montażowe oraz wspierają w realizacji formalności lub wypełnieniu wniosków dotacyjnych. Zieloną energię wciąż dofinansowują programy rządowe, fundusze regionalne oraz ekologiczne linie kredytowe banków. Zatem łączny koszt pompy ciepła z fotowoltaiką rozkładamy tak, by nie nadszarpnął znacznie domowego budżetu.

Pompa ciepła i fotowoltaika z OZE Projekt

Firma OZE Projekt to eksperci z zakresu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła dla domów, gospodarstw rolnych i biznesu. To zespół sprawdzonych fachowców z zakresu energetyki, elektryki, a także inżynierowie budownictwa i monterzy. Kompleksowa oferta i wsparcie klienta od etapu planowania, do montażu i serwisu to także pewność współpracy z lokalną dla naszej inwestycji ekipą ekspertów, która działa szybko bo jest blisko.

fot. OZE Projekt Group

OZE Projekt dostarcza najefektywniejsze pakiety pomp ciepła i fotowoltaiki dla klientów z Północnej i Centralnej Polski, rozszerzając z każdą realizacją zestaw usług i klientów. Jako członkowie Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV oraz Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, specjaliści OZE Projekt zapewniają klientom najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i optymalne rozeznanie potrzeb. Jeśli przeprowadzimy inwestycję z zaufanym partnerem z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dystrybucji i montażu pomp ciepła i fotowoltaiki, koszt naszych rachunków za prąd ma szansę spaść nawet o 90%. Zainwestujmy więc w zieloną energię z OZE Projekt już dziś.

fot. OZE Projekt Group

Ze szczegółową ofertą firmy, cenami i kalkulatorami zapoznasz się na stronie www.ozeprojekt.pl

10-409 Olsztyn, ul. Lubelska 32, lok. 300, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 89 672 40 30,