Rozwiązania w ogrzewnictwie wykorzystujące energię elektryczną z OZE mają prawie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych, a wodór produkowany w wyniku reformingu parowego może zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych nawet o 93 proc, w porównaniu z gazem ziemnym.

fot. De Dietrich

Power-to-Gas i zielony wodór

Power-to-Gas jako metoda w energetyce może zostać streszczona w ten oto sposób. Gdy gospodarka dysponuje dużymi ilościami energii elektrycznej z OZE i nie jest w stanie jej magazynować, może zainwestować nadwyżki energii, w elektrolizę i wytworzenie zielonego wodoru z wody.

Wielka Brytania i technologia wodorowa

Szkocja jako pierwszy kraj na świecie niebawem rozpocznie testy dotyczące zielonego wodoru. W ramach projektu firma gazownicza SGN wyposaży 300 domów w hrabstwie Fife w bezpłatne systemy ogrzewania wodorowego. Mają one być testowane przez najbliższe 4 lata.

Ale to nie wszystko.

Naszą wizją jest bycie trwałym liderem w sektorze ogrzewania i ciepłej wody. Jesteśmy odpowiedzialni za walkę ze zmianami klimatycznymi nie tylko dla siebie, ale także dla przyszłych pokoleń. Dotyczy to zarówno produktów, które dostarczamy, jak i tego, jak działamy jako bardziej wydajna i świadoma ekologicznie firma” – powiedziała Karen Boswell, Dyrektor Zarządzająca Baxi Heating.

Słowa te są kwintesencją planów brytyjskiej firmy z branży ogrzewnictwa na stworzenie urządzeń, które będą całkowicie neutralne pod kątem emisji dwutlenku węgla, a cel ten ma zostać osiągnięty już w 2030 roku. Słowo klucz to w tym przypadku kocioł wodorowy. Firma Baxi należy do spółki BDR Thermea, w której skład wchodzi również znana dobrze w Polsce marka De Dietrich. Wodorowa technologia znajdzie więc swoje miejsce również na rynku polskim, podobnie jak ma to obecnie miejsce w przypadku innych innowacji w systemach grzewczych związanych z pompami ciepła.

fot. De Dietrich

To jeszcze nie kocioł wodorowy, ale…

Marka De Dietrich już może pochwalić się w swoim portfolio produktowym niskoemisyjnymi pompami ciepła.

Alezio S V200 to pompa ciepła typu powietrze/woda „split Inwerter” składająca się z jednostki zewnętrznej oraz modułu wewnętrznego ze zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 177 l. Dużą zaletą tego zmodernizowanego urządzenia jest ergonomia konstrukcji i możliwość ustawienia jednostki wewnętrznej bezpośrednio przy ścianie lub w narożniku, dzięki wszystkim przyłączom wyprowadzonym do góry.

Alezio S V200 jest w stanie zapewnić pełen komfort przez cały rok dzięki funkcji chłodzenia i zaawansowanej technologicznie sprężarce. Pompa ciepła pracuje w trybie grzania do temperatury -20°C oraz w trybie chłodzenia latem. Urządzenie oferuje łatwy dostęp do najważniejszych funkcji i intuicyjną obsługę. Nowoczesny termostat pokojowy SMART TC również marki De Dietrich, zapewnia bezproblemowe sterowanie, podobnie jak aplikacja i możliwość zdalnej kontroli przy udziale tabletu lub smartfonu.

Wszystkie pompy ciepła z najnowszej serii Alezio, jak i pozostałe, które znajdują się w ofercie marki De Dietrich spełniają wymogi programu Czyste Powietrze, co oznacza, że inwestycja w ekologiczne i nowoczesne urządzenia grzewcze tej marki może zostać dofinansowana, ale nawet bez dotacji zwrot z niej może zostać osiągnięty szybko. Wpływ na taki stan rzeczy ma m.in. wzrost cen paliw, ale i korzystna cena wyjściowa pomp ciepła od De Dietrich.

Więcej o produktach na www.dedietrich.pl

54-105 Wrocław, ul. Północna 15-19, woj. dolnośląskie
tel. 801 080 881,