Każdego roku koncern De Dietrich prezentuje pakiet zmian w ofercie, od kosmetycznych po gruntowną wymianę produktów w poszczególnych segmentach. Marka De Dietrich wprowadziła na rynek polski kilka nowości, pochodzących z rodzimej wytwórni oraz urządzenia marki BAXI, której interesy w Polsce reprezentuje spółka De Dietrich Technika Grzewcza.

Podgrzewacze c.w.u. HEATRAE SADIA
Pierwszymi tegorocznymi nowościami stały się urządzenia z rynku brytyjskiego, produkowane w  wytwórni HEATRAE SADIA (HS) zlokalizowanej w mieście Norwich na wschodzie Anglii.

Spośród bogatej oferty HS De Dietrich zaprezentuje dwa typoszeregi:
– podgrzewacze c.w.u ze stali nierdzewnej oznaczone symbolem BPP, o pojemnościach 100, 150, 200 i 300 litrów sygnowane logiem BAXI,
– podgrzewacze c.w.u ze stali nierdzewnej oznaczone symbolem SR..N o pojemnościach 100 i 150 litrów pod logo De Dietrich, dedykowane do kotłów wiszących.

 

podgrzewacz ciepłej wody użytkowejfot. De Dietrich

 

Wytwórnia HEATRAE SADIA (HS) jest członkiem Grupy Przemysłowej BDR Thermea. Istnieje na rynku od 90 lat i specjalizuje się w urządzeniach do wytwarzania ciepłej wody użytkowej, produkowanych z najwyższych gatunków stali nierdzewnych. Produkty firmy zdobyły wiele wyróżnień i nagród w konkursach i rankingach, m.in. w rankingu H&V News jako „Produkt Handlowy Roku 2013” w Wielkiej Brytanii. Firma może poszczycić się tym, że budowniczowie wioski olimpijskiej w Londynie wyposażyli apartamenty mieszkalne w urządzenia do przygotowania c.w.u marki HS.

Kocioł kondensacyjny DuoTec Compact marki BAXI
Kolejną nowością, pochodzącą ze słonecznej Italii, jest wiszący kocioł kondensacyjny DuoTec Compact marki BAXI.  Zostanie on zaprezentowany w czterech wersjach: model 1-funkcyjny oraz trzy modele 2-funkcyjne. Tym typoszeregiem De Dietrich prezentuje mały kocioł kondensacyjny z toroidalnym wymiennikiem głównym ze stali nierdzewnej, ale już z pogłębioną modulacją w proporcji 1:7. Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie systemu GAC (gas adaptive control), który w sposób ciągły kontroluje jakość spalanej mieszanki gazowo-powietrznej dla zapewnienia jak najwyższej sprawności. Dostępne będą również pakiety z pojemnościowymi podgrzewaczami c.w.u w wersji standardowej oraz ładowanymi warstwowo. Opcjonalnie pojawi się na rynku bogate wyposażenie dodatkowe obejmujące segment systemów regulacyjnych.

 

kotły kondensacyjne kocioł kondensacyjnyfot. De Dietrich

 

Firma De Dietrich coraz szerzej prezentuje nowy brand firmowy bratniej spółki BAXI, z grupy BDR Thermea. Siedzibą wytwórni BAXI jest Bassano del Grappa – jedno z wielu uroczych włoskich miasteczek, przepięknie położone u stóp Dolomitów, tak chętnie odwiedzanych zimową porą przez polskich fanów sportów narciarskich.

Założone w II wieku p.n.e. przez rzymskiego dygnitarza Bassianusa charakteryzuje się bardzo bogatą historią – tutaj przez wiele miesięcy rezydował Napoleon podczas kampanii włoskiej. Symbolem miasta jest drewniany, zadaszony most Ponte degli Alpini zaprojektowany i wybudowany w XVI wieku. Dzisiaj to spokojne, oddalone o godzinę jazdy od Wenecji 40-tysięczne miasteczko, gdzie swoja siedzibę umiejscowiła jedna z największych w Europie wytwórni wiszących kotłów gazowych – BAXI.

 

kondensacyjny kocioł kocioł kondensacyjnyfot. De Dietrich

 

Wolumen produkcyjny to ponad 0,5 mln sztuk, które pod marką rodzimą, jak i w formule dostaw OEM, trafiają na wszystkie kontynenty. BAXI podobnie jak De Dietrich to składowa trzeciej pod względem udziałów finansowych w rynku urządzeń grzewczych grupy przemysłowej BDR THERMEA. Marka, powszechnie znana w Europie, postanowiła szerzej zaistnieć w Polsce, korzystając z już sprawdzonej i ugruntowanej struktury De Dietrich.

Szczegółowa oferty firmy De Dietrich na stronie www.dedietrich.pl

 

54-105 Wrocław, ul. Północna 15-19, woj. dolnośląskie
tel. 801 080 881,