Panele grzewcze na podczerwień INFRARED HAUS – technologia, design, efektywność

Panele grzewcze na podczerwień INFRARED HAUS to nowoczesny rodzaj ogrzewania elektrycznego, wykorzystujący do generowania ciepła długofalowe promieniowanie podczerwone (IR-C), znane nam między innymi z promieniowania słonecznego. Promienniki w odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego, nie podgrzewają powietrza. Światło podczerwieni wytwarza ciepło i ogrzewa bezpośrednio osoby, powierzchnie i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Rozprowadzenie ciepła jest dzięki temu równomierne, przestrzeń nagrzewa się bardzo szybko, a efekt komfortu cieplnego jest średnio o 2˚C wyższy niż podają wskaźniki termometru. Klientom, którzy chcą dowolnie kontrolować i samodzielnie ustawiać odrębne temperatury dla różnych pomieszczeń, firma INFRARED HAUS oferuje dodatkowe systemy sterowania panelami grzewczymi.

fot. Infrared Haus

Światło podczerwone wykorzystywane jest od lat w medycynie, w przemyśle spożywczym, lakierniczym, czy w noktowizji. Jako system ekologicznego ogrzewania o dodatkowym działaniu prozdrowotnym również zbiera dobre opinie. Panele grzewcze na podczerwień INFRARED HAUS to, obok efektywności grzewczej, także urządzenia bezpieczne. Obudowa płaskiego promiennika jest szczelna (stopień ochrony IP44), zapobiega wnikaniu ciał obcych lub wody, chroni przed oparzeniami i uszkodzeniami wewnętrznej konstrukcji grzewczej. Emisja ciepła odbywa się całą powierzchnią panelu. Tył promiennika tworzy izolacja, a system działa tak, by unikać wszelkich strat cieplnych. Poziom jakości urządzeń oraz ich zgodność z europejskimi normami weryfikuje także certyfikat TÜV.

fot. Infrared Haus

Nowoczesna technologia i prosty montaż paneli grzewczych na podczerwień INFRARED HAUS zapewnia także atrakcyjność aranżacyjną tego systemu ogrzewania. Panele grzewcze w wersji podstawowej dostępne są w postaci białych prostokątnych promienników. Firma oferuje także panele w formie luster, obrazów czy tablic. Designerskie spojrzenie na systemy grzewcze pozwala zarówno zaoszczędzić przestrzeń ogrzewanych pomieszczeń, jak i zaproponować klientom unikatowe koncepcje aranżacji wnętrz z wykorzystaniem promienników.

Panele grzewcze na podczerwień – opinie tworzy jakość

Co kształtuje opinie użytkowników o panelach grzewczych na podczerwień i na co zwrócić uwagę, rozważając wybór tej formy ogrzewania? Szukając opinii o produkcie lub technologii zazwyczaj interesują nas parametry ceny i oszczędności finansowych. W przypadku paneli grzewczych na podczerwień INFRARED HAUS, obok korzyści dla portfela, zyskujemy także zdrowie, a to wartość bezcenna. Jako że ogrzewanie na podczerwień nie podgrzewa samego powietrza, nie generuje także kurzu. Ogrzewając ściany i przedmioty, eliminuje rozwój grzybów i pleśni. To idealne rozwiązanie dla alergików. Przyjemne i naturalne ciepło słoneczne płynące z promienników, pozytywnie wpływa na samopoczucie i nastrój osób przebywających w pomieszczeniach. Zdrowe wzmocnienie od słońca trafia więc bezpośrednio do naszych domów, przez cały rok, niezależnie od pogody na zewnątrz.

fot. Infrared Haus

Plusem omawianej technologii jest także jej dostępność. Montaż paneli na podczerwień INFRARED HAUS jest prosty i szybki. Urządzenia nie wymagają dodatkowych elementów konstrukcyjnych, wystarczy zastosować odpowiedni uchwyt montażowy na ścianie lub suficie. Pozytywne opinie o panelach grzewczych na podczerwień INFRARED HAUS odnoszą się także do zakresu uwolnionej przestrzeni, jaką gwarantuje montaż tego systemu ogrzewania. Możemy zapomnieć o kaloryferach, trudnych do czyszczenia powierzchniach ściany za nimi, wystających rurach, czy konieczności wyodrębnienia specjalnego pomieszczenia na kotłownie lub gazownię.

Panele grzewcze na podczerwień INFRARED HAUS to samodzielny system ogrzewania, który znajduje zastosowanie w różnorodnych stylach budownictwa oraz obiektach rozmaitego przeznaczenia. Jednym z nich są domy energooszczędne, wyposażone zazwyczaj w instalację fotowoltaiczną, która w połączeniu z promiennikami gwarantuje niezależność energetyczną obiektu. Ale opinie klientów potwierdzają, że panele grzewcze INFRARED HAUS świetnie sprawdzają się także w budownictwie tradycyjnym, zarówno nowoczesnym, spełniającym unijne normy dotyczące systemów dociepleń, jak i w obiektach starszej generacji. Ogrzewanie na podczerwień to optymalne rozwiązanie dla domów, w których nie ma dostępu do gazu lub dla starych kamienic, gdzie trudno o zgody konserwatora na jakiekolwiek zmiany. Promienniki to również wsparcie dla domków letniskowych, górskich i innych obiektów, w których przebywamy sezonowo, a potrzebujemy podtrzymać w nich temperaturę.

Decydując się na ogrzewanie na podczerwień, mamy więc wiele możliwości jego zastosowania. Warto zatem zwrócić uwagę na specyfikację techniczną urządzenia, certyfikaty bezpieczeństwa oraz rzetelność dostawcy, a przeglądając opinie o panelach grzewczych na podczerwień INFRARED HAUS, szukać odpowiedzi na powyższe kwestie.

fot. Infrared Haus

Panele grzewcze na podczerwień – cena

Cena paneli grzewczych na podczerwień INFRARED HAUS zależy od kilku czynników. Specyfikacja techniczna promiennika to jeden aspekt. Analizujemy tu wydajność urządzenia, sposób sterowania, liczbę potrzebnych paneli i miejsce montażu (ściana/sufi). Sprzęt wybieramy w zależności od kubatury pomieszczenia, poziomu izolacji domu lub biura, indywidualnej potrzeby zróżnicowania temperatur w poszczególnych pomieszczeniach, metod i kosztów zasilania energetycznego danej przestrzeni. Parametry obiektu to zatem drugi aspekt ceny. Trzeci stanowią kwestie aranżacyjne, dobranie atrakcyjnych wizualnie paneli grzewczych na podczerwień INFRARED HAUS do całościowego designu ogrzewanej przestrzeni. W odniesieniu do tych aspektów cena całego systemu ogrzewania panelami grzewczymi kształtuje się na poziomie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od powierzchni domu czy mieszkania. Aby wybrać najkorzystniejsze cenowo i efektywne funkcjonalnie panele grzewcze na podczerwień, warto skorzystać z doradztwa ekspertów.

fot. Infrared Haus

Firma INFRARED HAUS wykonuje darmowe kalkulacje ceny dla systemów ogrzewania panelami grzewczymi na podczerwień na podstawie projektów domu i dodatkowych informacji od swoich klientów. W ramach usługi eksperci przyjeżdżają do klienta, oferują profesjonalne doradztwo dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestora, wspólnie analizują opinie o wybranych produktach oraz dokonują szczegółowych wyliczeń kosztów. Pomocy finansowej dla realizacji planowanej inwestycji można także szukać wśród źródeł zewnętrznych. Decydując się na zmianę systemu ogrzewania na panele grzewcze na podczerwień INFRARED HAUS, warto skorzystać z dotacji gminnych lub rządowego programu „Czyste powietrze”. W przypadku domów jednorodzinnych ujęto w nim właśnie możliwość dofinansowania dla ogrzewania elektrycznego. Zakup promienników na podczerwień można także odliczyć w rozliczeniu rocznym PIT, w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Opłacalność paneli grzewczych na podczerwień INFRARED HAUS

Opłacalność systemu ogrzewania opartego o panele na podczerwień mierzymy w czasie. Producenci określają żywotność urządzeń na około 50 lat i warto mieć ten aspekt na uwadze, analizując ceny promienników w pierwszym etapie inwestycji. Precyzyjny czas zwrotu kosztów wybranego dla naszych potrzeb zestawu możemy określić na podstawie wielkości całego systemu ogrzewania, zależnego między innymi od kubatury obiektu i poziomu szczelności izolacji. Oszczędności generujemy jednak już na starcie. Promienniki podłączamy bowiem do prądu o standardowej mocy 230V. Nie musimy prowadzić żadnych dodatkowych instalacji rur czy systemów kominowych, nie dotyczą nas ograniczenia dla instalacji gazowych, a wszystko to przekłada się na niższe koszty całej inwestycji.

fot. Infrared Haus

Kolejnym aspektem opłacalności systemu ogrzewania na podczerwień są niskie koszty eksploatacji. W przypadku optymalnie dobranych parametrów mocy, promienniki pracują po 4-5h w ciągu doby, tylko w sezonie grzewczym. Dodatkowym atutem finansowym przy instalacji jest brak konieczności pozyskania pozwoleń na użytkowanie, a sama eksploatacja systemu opartego o promiennik na podczerwień nie generuje kosztów serwisowania urządzeń oraz realizacji cyklicznych przeglądów kominiarskich. Cena paneli grzewczych na podczerwień INFRARED HAUS w opinii użytkowników nie jest więc zaporowa, w porównaniu z długoterminowym zyskiem dla portfela i dla zdrowia. Panele grzewcze na podczerwień INFRARED HAUS w skrócie to: ekologia, jakość, zdrowie, komfort i ekonomia. Warto więc zaufać ekspertom i zabrać słońce do ogrzania swojego domu już dziś!

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie www.sloncewdomu.pl

43-180 Orzesze, ul. Konarskiego 6c/1, woj. śląskie
tel. 661 868 617,