Folia grzewcza pod panele i kafelki, a nawet na sufity!

Folia grzewcza Dream Heat na podczerwień

Firma AX Technology jest producentem innowacyjnego systemu ogrzewania – foli grzewczych na podczerwień marki Dream Heat. Jest to system ogrzewania, który sprawia, że ciepło w domu staje się tanie, ekologiczne, zdrowe i całkowicie bezobsługowe.

Na zachodzie Europy ogrzewanie podczerwienią stało się już standardem. Folie grzewcze na podczerwień Dream Heat są dostępne w takich krajach jak: Niemcy, Holandia, Austria, Chorwacja, Irlandia, Islandia. Za oficjalny start marki uznaje się targi BUDMA w lutym 2019.

Folia grzewcza – cena materiału i koszty eksploatacji

Koszt folii grzewczej INFRARED Dream Heat dla domu o powierzchni 120 metrów kwadratowych to wydatek ok. 18.000 zł netto. Już na etapie inwestycji, różnica pomiędzy instalacją folii grzewczych Dream Heat, a np. ogrzewaniem gazowym, to kwota ok. 15.000zł. Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, to są one zbliżone do siebie.

Dla omawianego domu, który został wybudowany w roku 2019, rachunek za prąd do zasilenia folii grzewczej pod panele wyniesie ok. 2500zł w skali roku. Różnicę w inwestycji można wykorzystać na instalację fotowoltaiczną. Łącząc folie grzewcze na podczerwień z fotowoltaiką w jeden system – otrzymujemy możliwość ogrzewania domu za darmo.

fot. AX TECHNOLOGY

Cienki i niezwykle skuteczny materiał grzewczy

Folia grzewcza na podczerwień Dream Heat to mata grzewcza, będąca połączeniem włókna węglowego z pastą z karbonu, która dodatkowo pokryta jest dwiema warstwami laminatu. Na folię grzewczą INFRARED składa się w sumie 11 warstw izolacyjno-grzewczych, ale Dream Heat jest przy tym niezwykle cienki! Warstwa folii to jedynie 0,7 mm, co w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym zapewnia niezwykłe oszczędności miejsca.

Koszty folii grzewczej pod panele w obliczu nowoczesnych technologii budowlanych

Czy to na pewno się opłaca? Materiały, z których budujemy obecnie domy są coraz lepsze i muszą spełniać coraz wyższe parametry, aby zmniejszyć ucieczki ciepła z domu. System grzewczy Dream Heat ma za zadanie uzupełnić te braki. Folie grzewcze na podczerwień, dzięki swoim właściwościom nagrzewają pomieszczenia w bardzo szybkim czasie, np. pokój o powierzchni 20 metrów kwadratowych ocieplimy z 16ºC do 21ºC w ciągu 2h. Jeżeli skorzystamy tylko z prądu z sieci (bez instalacji PV) to jego zużycie nie będzie duże i przekłada się realnie na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

Dodatkowe zalety folii grzewczej? Opinie o ekologiczności i bezemisyjności

Folia grzewcza pod panele Dream Heat to duży krok w stronę rewolucji ekologicznej, mającej na celu zmniejszenie emisji CO₂ do atmosfery. Już 10 m2 folii grzewczej INFRARED Dream Heat w porównaniu do ogrzewania gazowego, zmniejsza emisję CO₂ do atmosfery o 70kg w ciągu roku! (dane na podstawie raportu do projektu badawczego pod kierownictwem dr inż. Petera Kosacka z Politechniki w Kaiserlautern). To bardzo dużo, zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę, że smog przyczynia się do 40000 przedwczesnych zgonów w ciągu roku! Folia grzewcza w połączeniu z instalacją PV umożliwia ogrzewanie domu w sposób praktycznie bezemisyjny.

fot. AX TECHNOLOGY

Folia grzewcza na podczerwień – zdrowe promieniowanie

W tym miejscu warto zaznaczyć, że system grzewczy Dream Heat emituje ciepło w postaci promieniowania podczerwonego. Czy promieniowanie podczerwone jest zdrowe? Zdecydowanie tak. Na co dzień mamy z nim do czynienia, kiedy promienie słoneczne w przyjemny sposób ogrzewają nasze ciało. Promieniowanie podczerwone znajduje zastosowanie w medycynie – głównie w światłolecznictwie. Noworodki po narodzeniu często kładzione są pod promiennikiem podczerwieni.

Zaletami folii grzewczej INFRARED stosowanej do ogrzewania domu są: wnikanie w ściany/podłogi/sufity ciepła, dzięki czemu nie tworzą się różnice temperatur, których skutkami są pleśnie i grzyby. Dodatkowo, nie występuje zjawisko unoszenia kurzu czy pyłków. Folia grzewcza na podczerwień zapewnia różnicę około 2-3ºC temperatury odczuwalnej, a powietrze jest zdrowsze niż przy ogrzewaniu konwekcyjnym.

fot. AX TECHNOLOGY

Prosty montaż folii grzewczej na podczerwień

Dream Heat nadaje się do zastosowania jako folia grzewcza pod panele, pod kafelki, a także na sufit i ścianę. Może być montowana również pod wylewkę.

Dzięki prostocie folii grzewczych na podczerwień, miejsce ich montażu jest praktycznie nieograniczone. Sam montaż dla domu o powierzchni 120 metrów kwadratowych zajmuje jedynie 2 dni. Możliwość docinania folii na dowolne odcinki pozwala na zużycie dokładnie tyle materiału, ile jest potrzebne.

Opinie o folii grzewczej – zdrowa, ekonomiczna i bezobsługowa

Samo użytkowanie tego systemu ogrzewania jest praktycznie bezobsługowe – raz ustawione temperatury w danych pomieszczeniach i godziny grzania (np. zmniejszania ogrzewania po wyjściu do pracy) możemy ustalić w aplikacji do systemu, który zapamięta nasze preferencje i będzie dogrzewał dom wtedy, kiedy to konieczne.

fot. AX TECHNOLOGY

Folia grzewcza INFRARED oferowana przez AX TECHNOLOGY posiada aż 30-letnią gwarancję. Do wykonania folii grzewczej pod panele Dream Heat zastosowano specjalne, odporne na kurczliwość, laminaty. Dzięki temu otrzymano trwały i bezawaryjny produkt, który nie wymaga konserwacji.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dreamheat.eu

72-003 Dobra, ul. Szczecińska 1W, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 513 053 788,


Liczba odwiedzin: 420 | Data publikacji: 2020-01-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


08.02.2016 | Ogrzewanie
Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już...
13.12.2013 | Ogrzewanie
Czy ogrzewanie elektryczne może być opłacalne? Oczywiście,...
21.12.2016 | Ogrzewanie
„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”....
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
Oświetlenie włączane i wyłączane smartfonem, rozbudowane systemy...
28.04.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach, gdy technologia na każdym...
10.02.2020 | Systemy budowlane
Marzy Ci się nietuzinkowy sufit? A może...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
03.01.2020 | Posadzki przemysłowe
Najczęstszym elementem w obiekcie, który jest wykonywany...
Surowe, długie zimy i krótkie, chłodne lata...
08.11.2019 | Chemia budowlana
Senoplast Klepsch & Co. GmbH produkuje ekstrudowane...
18.10.2019 | Izolacje
Wełna skalna ROCKWOOL to doskonała alternatywa dla...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
Panele podłogowe winylowe, znane też jako panele...
fronty
Kuchenny design ewoluował w ostatnich latach bardzo...
jak montować okna
25.10.2018 | Stolarka otworowa
Okna dachowe stanowią duże wyzwanie zarówno dla...
18.09.2018 | Izolacje akustyczne
Coraz częściej mówi się o problemie hałasu...
rozbiórki budynków
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Pracownicy biurowi większość swojego dnia spędzają w...
Dachówka ceramiczna płaska to jedno z najchętniej...
keramzyt-impregnowany
29.08.2018 | Kruszywa
Budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, garaże, budynki...
24.05.2018 | Chemia budowlana
Dokonując zakupu materiałów budowlanych do remontu łazienki,...
11.05.2018 | Posadzki przemysłowe
Posadzki z betonu pod tarczę antyrakietową w...
Zbliża się wiosna, dlatego powinieneś już dziś...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. zachodniopomorskie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: dreamheat, axtechnology, folia grzewcza, folia, folia do ogrzewania, folia dreamheat, folia grzewcza na panele, folia grzewcza na sufity, folia grzewcza na podczerwień, folia grzewcza cena, folia grzewcza pod panele, folia grzewcza koszty, folia grzewcza montaż, folia grzewcza infrared,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy