Folia grzewcza pod panele i kafelki, a nawet na sufity!

Wszystko, co musicie wiedzieć o folii grzewczej na podczerwień Dream Heat

Ogrzewanie to bardzo ważny element każdego budynku. Powinno działać sprawnie, budować komfortowe warunki i przynosić oszczędności. Technologie grzewcze rozwijają się obecnie w zawrotnym tempie, a jednym z przełomowych rozwiązań w tym obszarze jest folia grzewcza na podczerwień Dream Heat. W artykule tłumaczymy, czym jest, w jaki sposób działa i co można dzięki niej zyskać.

Komfort użytkowania obiektu, pełne bezpieczeństwo oraz wysoka efektywność mają szczególne znaczenie, gdy mówimy o ogrzewaniu. Każdy inwestor chce ogrzewać swój budynek na korzystnych warunkach. Jeśli może to robić również w prosty i ekologiczny sposób, zyskuje produkt na miarę naszych czasów. Jednym z takich produktów jest folia grzewcza Dream Heat, która ma szansę wyznaczyć zupełnie nowy trend w ogrzewaniu przestrzeni.

Folia grzewcza – cena materiału i koszty eksploatacji

Koszt folii grzewczej INFRARED Dream Heat dla domu o powierzchni 120 metrów kwadratowych to wydatek ok. 18.000 zł netto. Już na etapie inwestycji, różnica pomiędzy instalacją folii grzewczych Dream Heat, a np. ogrzewaniem gazowym, to kwota ok. 15.000zł netto na korzyść dla folii grzewczych. Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, to są one na zbliżonym do siebie poziomie.

Dla omawianego domu, który został wybudowany w roku 2019, rachunek za prąd do zasilenia folii grzewczej pod panele wyniesie ok. 2400zł w skali roku. Różnicę w inwestycji przy wykorzystaniu folii Dream Heat, można wykorzystać na instalację fotowoltaiczną. Łącząc folie grzewcze na podczerwień z fotowoltaiką w jeden system – otrzymujemy możliwość ogrzewania domu za darmo.

fot. AX TECHNOLOGY

Koszty folii grzewczej pod panele w obliczu nowoczesnych technologii budowlanych

Czy to na pewno się opłaca? Materiały, z których budujemy obecnie domy są coraz lepsze i muszą spełniać coraz wyższe parametry, aby zmniejszyć ucieczki ciepła z domu. System grzewczy Dream Heat ma za zadanie uzupełnić te braki. Folie grzewcze na podczerwień, dzięki swoim właściwościom nagrzewają pomieszczenia w bardzo szybkim czasie, np. pokój o powierzchni 20 metrów kwadratowych ocieplimy z 16ºC do 21ºC w ciągu 2h.

Dodatkowe zalety folii grzewczej? Opinie o ekologiczności i bezemisyjności

Folia grzewcza pod panele Dream Heat to duży krok w stronę rewolucji ekologicznej, mającej na celu zmniejszenie emisji CO₂ do atmosfery. Już 10 m2 folii grzewczej INFRARED Dream Heat w porównaniu do ogrzewania gazowego, zmniejsza emisję CO₂ do atmosfery o 70kg w ciągu roku! (dane na podstawie raportu do projektu badawczego pod kierownictwem dr inż. Petera Kosacka z Politechniki w Kaiserlautern). To bardzo dużo, zwłaszcza gdy zdamy sobie sprawę, że smog przyczynia się w Polsce do 40.000 przedwczesnych zgonów w ciągu roku! Folia grzewcza w połączeniu z instalacją PV umożliwia ogrzewanie domu w sposób praktycznie bezemisyjny.

fot. AX TECHNOLOGY

Folia grzewcza na podczerwień – zdrowe promieniowanie

W tym miejscu warto zaznaczyć, że system grzewczy Dream Heat emituje ciepło w postaci promieniowania podczerwonego. Czy promieniowanie podczerwone jest zdrowe? Zdecydowanie tak. Na co dzień mamy z nim do czynienia, kiedy promienie słoneczne w przyjemny sposób ogrzewają nasze ciało. Promieniowanie podczerwone znajduje zastosowanie w medycynie – głównie w światłolecznictwie. Noworodki po narodzeniu często kładzione są pod promiennikiem podczerwieni.

Zaletami folii grzewczej INFRARED stosowanej do ogrzewania domu są: wnikanie w ściany/podłogi/sufity ciepła, dzięki czemu nie tworzą się różnice temperatur na , których skutkami są pleśnie i grzyby. Dodatkowo, nie występuje zjawisko unoszenia kurzu czy pyłków. Folia grzewcza na podczerwień zapewnia różnicę około 2-3ºC temperatury odczuwalnej, a powietrze jest zdrowsze niż przy ogrzewaniu konwekcyjnym.

fot. AX TECHNOLOGY

Opinie o folii grzewczej – zdrowa, ekonomiczna i bezobsługowa

Samo użytkowanie tego systemu ogrzewania jest praktycznie bezobsługowe – raz ustawione temperatury w danych pomieszczeniach i godziny grzania (np. zmniejszania ogrzewania po wyjściu do pracy) możemy ustalić w aplikacji do systemu, który zapamięta nasze preferencje i będzie dogrzewał dom wtedy, kiedy to konieczne.

Folia grzewcza INFRARED oferowana przez AX TECHNOLOGY posiada aż 30-letnią gwarancję. Do wykonania folii grzewczej pod panele Dream Heat zastosowano specjalne, odporne na kurczliwość, laminaty. Dzięki temu otrzymano trwały i bezawaryjny produkt, który nie wymaga konserwacji.

Nowa jakość na rynku grzewczym

Folia grzewcza na podczerwień Dream Heat to specjalna mata grzewcza, którą tworzy włókno węglowe. Dodatkowo, matę pokrywają dwie warstwy laminatu, a całość ma grubość zaledwie 0,7 mm. W porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym, Dream Heat oferuje wyjątkowo cienki materiał. Folia grzewcza INFRARED występuje w trzech wariantach, które można montować kolejno: na podłodze, na suficie/ścianach oraz na innych powierzchniach (w wariancie uniwersalnym). Maksymalny poziom grzania folii grzewczej na podczerwień w każdym wariancie wynosi 50°C. Co ważne, produkt pozwala na szybki i łatwy montaż we wnętrzach budynku. Przykładowo, w domu o powierzchni 150 m² montaż folii zajmuje 1 dzień roboczy. Samą zaś folię można docinać co 20 cm, by idealnie pasowała do wybranej powierzchni.

fot. AX TECHNOLOGY

Ogrzewanie za 0 zł

Innowacyjny produkt w postaci folii grzewczej na podczerwień może funkcjonować osobno, lub jako element w pełni ekologicznego systemu Dream Sun. Ten zintegrowany system, jak zapewnia producent, jest obecnie najtańszym sposobem na ogrzewanie budynku. Jego siła tkwi w połączeniu folii grzewczej Dream Heat z energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej. Mimo swojego innowacyjnego charakteru, koszt paneli fotowoltaicznych jest porównywalny do kosztu budowy kotłowni. Tyle, że w przypadku systemu Dream Sun, użytkownik zyskuje również całkowicie darmowe i bezobsługowe ogrzewanie domu. System wspiera inteligentne rozwiązanie Dream Connect Wi-Fi.
Zintegrowany system Dream Sun idealnie wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju oraz odnawialnych źródeł energii, co w kontekście inteligentnego i ekologicznego budownictwa ma niebagatelne znaczenie.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dreamheat.eu

72-003 Dobra, ul. Szczecińska 1W, woj. zachodniopomorskie
tel. +48 513 053 788,


Liczba odwiedzin: 3156 | Data publikacji: 2020-01-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
08.02.2016 | Ogrzewanie
Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już...
13.12.2013 | Ogrzewanie
Czy ogrzewanie elektryczne może być opłacalne? Oczywiście,...
21.12.2016 | Ogrzewanie
„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”....
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
Oświetlenie włączane i wyłączane smartfonem, rozbudowane systemy...
28.04.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach, gdy technologia na każdym...
Geometria, delikatna fala, a może spiralne kręgi...
Szeroka oferta rodzajów i atrakcyjny zakres cen wiat...
06.06.2021 | Chemia budowlana
Gont bitumiczny Matizol Max doskonale nadaje się...
10.05.2021 | Stolarka otworowa
Słoneczne przedłużenie domu, nieskrępowane możliwości aranżacyjne oraz...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
06.04.2021 | Izolacje
Rury miedziane do klimatyzacji z izolacją Tubolit...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
Parapety wewnętrzne MDF na wymiar to przysłowiowa...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
Cegły klinkierowe są od lat chętnie wybieranym...
22.07.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika Bruk-Bet Solar to rozwiązanie dla klientów...
Rozbudowany asortyment glazury, jaki możemy dziś znaleźć...
30 razy mniej drewna zużywanego do produkcji...
07.04.2020 | Oświetlenie
Najnowsze technologie są dziś stosowane w każdej...
10.02.2020 | Systemy budowlane
Marzy Ci się nietuzinkowy sufit? A może...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: dreamheat, axtechnology, folia grzewcza, folia, folia do ogrzewania, folia dreamheat, folia grzewcza na panele, folia grzewcza na sufity, folia grzewcza na podczerwień, folia grzewcza cena, folia grzewcza pod panele, folia grzewcza koszty, folia grzewcza montaż, folia grzewcza infrared,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy