W związku z rosnącymi cenami energii, do ogrzewania elektrycznego przylgnęła łatka „drogie i nieopłacalne” mimo, że to właśnie prąd jako źródło energii w ciągu ostatnich lat zanotował najmniejsze wzrosty cen. Okazuje się, że rozwiązania czerpiące energię z przysłowiowego gniazdka nie muszą być spisywane na straty. Obecnym poziom technologii pozwolił na stworzenie urządzeń, które oferują użytkownikom ciepło za rozsądna cenę zarówno z punktu widzenia inwestycji i opłat bieżących. Mowa tutaj o foliach grzewczych Caleo oraz Infrapanelach BVF.

Niewidoczne źródło ciepła – folia grzewcza
Jeżeli nie jesteś zwolennikiem wieszania na ścianach grzejników albo instalowania w swoim domu kominków oraz innych widocznych źródeł ciepła, firma BVF proponuje rozwiązanie zupełnie niewidoczne. Są nim folie grzewcze, które są dedykowane montażowi pod panelami podłogowymi lub na suficie. Mowa systemach grzewczych Caleo Reg i Caleo Direct. Jednak kiedy budujesz nowy dom i chciałbyś osiągać największe oszczędności to polecamy Caleo Efficient czyli ogrzewanie foliami Caleo pod wylewką akumulacyjną. Stosując ten system koszty eksploatacji możemy obniżyć do poziomu eksploatacji gazu ziemnego i jednocześnie oszczędzić kilkanaście tysięcy złotych na inwestycji.

 

folie grzewczefot. BVF Polska

Czym jest folia grzewcza? Przede wszystkim należy pamiętać, że folia grzewcza nie może być mylona z matą grzewczą, w której elementem grzejnym jest kabel osadzony na macie. Folie grzewcze to wysokozaawansowany technologicznie materiał, produkowany w Korei Południowej przy udziale nanotechnologii.
Elementem grzewczym w folii są paski węglowe o szerokości 1cm. Podłączone są one do zasilania 230V za pomocą specjalnych pasków miedzianych, z dodatkiem srebrnego "grzebienia". Zastosowany jest on w celu zabezpieczenia przez iskrami, które mogłoby spowodować bezpośrednie zetknięcie paska węglowego z miedzią. Paski węglowe oddalone są od siebie o 5mm a co 25cm folia ma specjalnie zaprojektowaną przerwę, która umożliwia jej docięcie do wymaganej długości z dokładnością do 25cm.
Folie Caleo w systemie Reg zostały specjalnie opracowane dla zastosowań w wypadku podłóg z paneli laminowanych lub desek trójwarstwowych. W odróżnieniu od innych systemów ogrzewania podłogowego Caleo Reg nie zmienia wysokości podłogi, ponieważ grubość folii wynosi jedynie 0,388 mm. Dodatkowym plusem jest fakt, że folia grzewcza może być zainstalowana w dowolnym momencie. Czas instalacji w jednym pomieszczeniu nie przekracza średnio dwóch godzin.
Aby folia była bezpieczna dla tego typu pokryć podłogowych, jej moc nie przekracza 80 W/m2. W związku z tym jej maksymalna temperatura nie jest wyższa niż 32 st. C. Takie rozwiązanie chroni strukturę podłogi przed negatywnym oddziaływaniem temperatury. W wypadku, gdy pomieszczenie wymaga miejscowego uzupełniania dużych strat ciepła, np. przy dużych drzwiach tarasowych można stosować pojedyncze pasy folii o mocy 130 W/m2.

 

Ciepło z podczerwienifot. BVF Polska

Jeżeli z jakiegoś powodu nie można zainstalować folii grzewczej pod panelami podłogowymi pozostaje nam możliwość jej instalacji na suficie lub w ścianach. W takim wypadku należy skorzystać z systemu Caleo Direct. Firma BVF kieruje ją do użytkowników, którzy zdecydowali się na suchą zabudowę sufitu lub ścian w postaci płyt GK. Caleo Direct ma stałą szerokość 30 cm co sprawia, że idealnie pasuje pomiędzy profile aluminiowe konstrukcji karton – gips. Caleo Direct nadaje się do montażu w podwieszanych sufitach, ściankach działowych lub np. w skośnych połaciach dachowych na poddaszach. Jest to również idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie gęsta zabudowa uniemożliwia zastosowanie innego systemu ogrzewania.  
Dzięki temu, że użytkownik nie ma bezpośredniego kontaktu z powierzchniami grzejącymi, tak jak w przypadku Caleo Reg, można w tym systemie stosować folię o większej mocy 160 W/m2 co gwarantuje najszybsze uzyskanie wysokiej temperatury w pomieszczeniu.
Firma BVF Polska oferuje swoje produkty systemowo. Dlatego oprócz folii grzewczych w ofercie firmy dostępny jest kompleksowo cały osprzęt i akcesoria dedykowane tym rozwiązaniom. Każdy klient obsługiwany jest kompleksowo od profesjonalnej wyceny po instalacje przez przeszkolonych instalatorów w całej Polsce. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.caleo.pl

 

targi bvf infrapanel pvffot. BVF Polska

 

Infrapanel – ciepło z podczerwnieni
Ciekawym rozwiązaniem w ofercie firmy BVF Polska jest technologia ogrzewania wykorzystująca fale podczerwieni. Rodzina urządzeń BVF NG zachwyca efektywnością i szybkością działania. Emitują one bezpieczne fale podczerwieni, które efektywnie ogrzewają nie tylko powietrze, ale wszystkie elementy konstrukcyjne budynku oraz elementy wyposażenia wnętrz. W przypadku ogrzewania tradycyjnego powietrze ciepłe wędruje ku górze i stopniowo się schładza. Ogrzewanie polega wówczas na ciągłej wymianie powietrza zimnego na ciepłe. Fale podczerwieni powodują, że każdy element budynku staje się nośnikiem i powoli oddaje skumulowane ciepło. Dzięki podczerwieni zarówno na dole pomieszczenia jak i góry panuje prawie taka sama temperatura. Różnica w temperaturze nie jest większa niż 2 st. C.
Znakomite walory cieplne, szybkie rozgrzewanie paneli zapewnia zastosowana w ich produkcji nanotechnologia. Na elementy nośne znajdujące się bezpośrednio pod zewnętrzną powierzchnią epoksydową naniesione zostały nanoruki węglowe. Ze względu na ich ogromną wytrzymałość (150 razy twardsze niż stal) i znakomite walory cieplne, gwarantują one jakość i wszelkie zalety Infrapaneli BVF.

 

infrapanel biały bvffot. BVF Polska

W ofercie BVF Polska znajduje się kilka typów Infaraneli. Obecnie dostępne są trzy modele, różniące się mocą grzewczą oraz wymiarami. Zależnie od mocy danego urządzenia może ono być stosowane do ogrzewania innej powierzchni. Infrapanele BVF NG są dostępne w wersjach: 400, 650 i 850 W. Odpowiednią mogą one ogrzać pomieszczenia o maksymalnych powierzchniach 7, 10 i 14 m2. Oczywiście dobierając Infrapanele nie można sugerować się wyłącznie ich mocą. Najlepszym wyjściem jest skontaktowanie się z firmą BVF Polska i skorzystanie z doradztwa fachowców, doświadczonych w zakresie fizyki budynków, obliczeń strat ciepła i zapotrzebowania energetycznego. Firma wyposażona jest również w specjalistyczne urządzenia oraz oprogramowanie, które pomaga w określeniu zapotrzebowania energetycznego w każdym indywidualnym przypadku.
Oprócz różnej mocy, panele mogą być dobierane pod względem estetycznym. Infrapanel BVF NG może być wyposażony w cztery rodzaje panelu przedniego. Standardem jest panel biały. Jednak w opcji dostępne są również panele z dowolnym nadrukiem lub panele szklane białe i czarne. Panele dedykowane łazienkom mogą być wyposażone w panel z lustrem.

 

 infrapanel z nadrukiemfot. BVF Polska

Infrapanele niewątpliwie są rozwiązaniem, które zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Nie tylko ze względu na niskie koszty instalacji i eksploatacji, ale również ze względu na swoje walory użytkowe takie jak: łatwość obsługi, nagrzewanie całych pomieszczeń. W wypadku zastosowania Infrapaneli nie występuje efekt cyrkulacji powietrza, co jest pozytywne dla alergików. Ich konstrukcja oraz możliwości: wykończenia w kilku różnych opcjach oraz instalacji również na suficie pomagają  w aranżacji pomieszczeń.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.InfrapaneleBvf.pl

 

 

61-608 Poznań, ul. Bolka 15, woj. wielkopolskie
tel. 616746088, 608508506,