Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń

Bezpieczne, ekonomiczne i zgodne z Dyrektywą ekowzornictwa

Elektryczne ogrzewacze pomieszczeń to doskonała alternatywa dla klasycznych systemów grzewczych oraz sposób na wygodne ogrzewanie dodatkowe, które można uruchomić w dowolnym momencie dnia, miesiąca oraz roku.

W dobie walki ze smogiem wszyscy zastanawiamy się nad lepszymi, tańszymi i mniej szkodliwymi systemami ogrzewania. Przestawienie się gospodarstwa domowego na inne piece wymaga znacznych nakładów finansowych w zakresie zainstalowania odpowiednich systemów, zsypów, rurociągów oraz znalezienia dostawcy, np. w przypadku biopaliw. Z pomocą przychodzą systemy elektryczne, których nowoczesne jednostki grzewcze są doskonale dopasowane do aktualnych wymagań odbiorców, a także norm i dyrektyw. Do ich uruchomienia wystarczy podłączenie do prądu. 

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeńfot.Ogrzewacze pomieszczeń

 

Nie tylko konwektor elektryczny
Stiebel Eltron wprowadził na rynek elektryczne ogrzewacze pomieszczeń, które znalazły już zastosowanie w wielu domach i pozwoliły na redukcję codziennych kosztów gospodarstw domowych oraz wpłynęły na polepszenie jakości powietrza. Firma oferuje zarówno maty i konwektory grzewcze, piece akumulacyjne, jak również ogrzewacze szybkonagrzewające się oraz kamienne płyty grzewcze. Producent od 1 stycznia 2018 roku jest prawnie zobowiązany do oferowania na rynkach europejskich wyłącznie tych urządzeń z zakresu elektrycznego ogrzewania pomieszczeń, które spełniają wymogi Dyrektywy ErP 2009/125/WE, zatem odbiorcy mogą być pewni, że nabywają wyłącznie najnowsze i sprawdzone technologie.

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń Elektryczne ogrzewanie pomieszczeńfot.CK Trend LCD

Zaspokojenie tymczasowych potrzeb
Doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń, które użytkowane są tylko w określonych godzinach, jest zastosowanie ogrzewaczy szybko nagrzewających. Są to urządzenia, które wydmuchują ciepło przez wentylator i podnoszą temperaturę w danym pomieszczeniu do wartości zadanej. Idealnie sprawdzą się w biurach, łazienkach lub gabinetach. Nowy model CK Trend LCD w ofercie Stiebel Eltron z grzałką ceramiczną oraz wytrzymałą obudową z tworzywa posiada elektroniczny regulator z wyświetlaczem LCD.

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń fot.CK Trend LCD

 

Urządzenie wyposażone jest w panel sterowania z programatorem tygodniowym oraz “Start adaptacyjny”, który pozwala na zapewnienie pełnego komfortu dzięki funkcji uczenia się w trybie programowania indywidulanego. Funkcja wykrywania otwartego okna sprawia, że ogrzewacz CK Trend LCD utrzyma temperaturę na poziomie 7°C i zminimalizuje straty wynikające ze zbędnego ogrzewania w trakcie wietrzenia pomieszczeń. Na wygodę użytkowania wpływają także tryby pracy: komfortowy oraz obniżenie nocne, a także ochrona przed mrozem. Nastawianie temperatury w pomieszczeniu w zakresie +5°C do +30°C z dokładnością co 0,5°C ułatwia idealne dopasowanie jej do potrzeb użytkownika.

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń Elektryczne ogrzewanie pomieszczeńfot.CK Premium

 

W ofercie Stiebel Eltron znajdziemy także model CK Premium, który  dodatkowo posiada 120-minutowy programator czasowy oraz wyposażony jest w tryb cichy z poziomem grzania 1 kW i obniżoną prędkością pracy wentylatora. To urządzenie również posiada elektroniczny regulator z wyświetlaczem LCD, co sprawia, że obsługa jest niezwykle przyjemna, prosta i szybka. 

Konwektor – co to jest?
Kolejną grupą urządzeń, o nieco innym sposobie działania, są konwektory, które wykorzystywane mogą być zarówno do przejściowego ogrzewania, jak również całorocznego grzania w pomieszczeniach. Naturalna konwekcja rozprowadzająca ciepło w praktyce oznacza dla użytkownika brak jakiegokolwiek zapachu oraz jest gwarancją równomiernego ogrzania całego wnętrza. Jakie zalety posiadają konwektory? Ogrzewanie ścienne na ich bazie cechuje się niskimi kosztami instalacji oraz niezwykłą sprawnością. Korzystając z takich urządzeń można elastycznie dopasowywać ich działanie do realnego zapotrzebowania na ciepło, a do tego umożliwiają one proste rozliczenie kosztów ogrzewania. 

Jaki konwektor elektryczny wybrać?
Podobnie jak w przypadku ogrzewaczy szybkonagrzewających się, konwektory mogą być wyposażone w różnorodne funkcje, które sprawią, że korzystanie z nich będzie niezwykle wygodne. 
W ramach oferowanych przez firmę Stiebel Eltron modeli, warto zwrócić uwagę na nowy wariant CNS Trend, który cechuje się niewielkimi gabarytami oraz płaską obudową.

 

Elektryczne ogrzewanie pomieszczeń Elektryczne ogrzewanie pomieszczeńfot.CK Trend LCD

 

Doskonale sprawdzi się w przedpokoju oraz pomieszczeniach biurowych, a także pokojach. Elektryczne sterowanie i wyświetlacz LCD, jak również możliwość regulacji temperatury w zakresie + 5°C do +30°C z dokładnością co 0,5°C oraz funkcja wykrywania otwartego okna i „Start adaptacyjny” pozwolą na ekonomiczne korzystanie z tego urządzenia. Konwektor jest wyposażony w grzałkę rurkową z lamelami ze stali nierdzewnej, a jego przednia obudowa jest jednoczęściowa, bez oddzielnej kratki wylotu powietrza. Dodatkowo wyposażony jest on w blokadę panelu obsługi, co pozwoli uniknąć niezamierzonej zmiany w zakresie jego ustawień. 
Kolejną nowością w ofercie marki Stiebel Eltron jest konwektor elektryczny CON Premium, który charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem i doskonale pasuje do różnych wnętrz. Poza funkcjami, które znajdziemy w modelu CNS Trend, model CON Premium posiada także tryb pracy “komfort”, czyli 120 – minutowy programator czasowy który pozwala nastawać krótkie cykle pracy w zakresie 10-120 minut. Konwektor CON Premium posiada aluminiową przednią obudowę oraz wyposażony jest dodatkowo w prowadnicę przewodu przyłączeniowego. 

Z ofertą marki Stiebel Eltron można zapoznać się na stronie: www.stiebel-eltron.pl

02-234 Warszawa, ul. Działkowa 2, woj. mazowieckie
tel. 22 609 20 30,


Liczba odwiedzin: 1953 | Data publikacji: 2018-05-18

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
09.08.2019 | Ogrzewanie
Według potocznych opinii ogrzewanie podłogowe elektryczne to...
13.12.2013 | Ogrzewanie
Czy ogrzewanie elektryczne może być opłacalne? Oczywiście,...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
17.12.2020 | Ogrzewanie
Gdy ekolodzy biją na alarm, a zmiany...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
05.06.2018 | Grzejniki
Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna....
21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
23.06.2017 | Ogrzewanie
Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych...
19.09.2016 | Ogrzewanie
Lato to idealna pora na spędzanie czasu...
13.09.2016 | Ogrzewanie
Nasi pradziadkowie nie uwierzyliby, gdyby powiedzieć im,...
27.07.2016 | Piece, kotły
Urzędy Marszałkowskie na terenie całego kraju ogłosiły...
20.04.2016 | Ogrzewanie
Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku...
11.04.2016 | Ogrzewanie
Ekonomiczne ogrzewanie hal, budynków mieszkalnych, kościołów i...
20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
03.12.2015 | Piece, kotły
Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. Aby zapewnić...
07.08.2014 | Ogrzewanie
Sezon rozpoczęcia budów zbliża się wielkimi krokami....
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...
28.03.2014 | Ogrzewanie
Rozwiązania techniki systemowej promowane jako „ekologiczne” na...
14.05.2021 | Beton
Nowoczesny fundament płytowy jest skuteczną i opłacalną...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. zachodniopomorskie
woj. mazowieckie
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: elektryczne ogrzewanie, ogrzewanie, technika grzewcza, konwektor elektryczny, systemy grzewcze, ogrzewacze pomieszczeń
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy