Ogrzewanie na podczerwień – cena? Jak obniżyć koszty ogrzewania

Niezależność energetyczna w zasięgu ręki

Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i ogrzewanie na podczerwień… cena zakupu energooszczędnych, nowoczesnych rozwiązań tylko początkowo może się wydawać wysoka, ale szybko okazuje się, że dzięki niskim kosztom eksploatacji wydatek inwestycyjny szybko się zwraca. Czy klasyczne systemy grzewcze odejdą do lamusa, a ich miejsce zajmą rozwiązania bardziej nowoczesne? Przykłady wielu krajów, zwłaszcza z zachodu Europy pokazują, że ten proces postępuje bardzo szybko. Ale i w Polsce nie brak firm, które są w stanie zaspokoić potrzeby wymagających klientów, chcących uniezależnić się od rosnących cen energii. Znajdziemy je w ofercie firmy Sunlike.

Ogrzewanie na podczerwień. Cena za 3 razy więcej ciepłą
Rosnące ceny energii, przerwy w dostawie prądu – zna to każdy, kto korzysta z usług zakładu energetycznego. A przecież nie jest trudno produkować prąd we własnym zakresie, wykorzystując darmową, łatwo dostępną energię słońca, którą można zagospodarować na bieżąco lub magazynować. Niezależność energetyczna uzyskana w ten sposób pozwala również pomyśleć o innych niż standardowe metody ogrzewania. Folie grzewcze na podczerwień, połączone z instalacją fotowoltaiczną to doskonały sposób na to, aby radykalnie obniżyć koszty eksploatacji, jakie ponosimy każdego dnia.

 

fot. Sunlike

Elektryczne systemy grzewcze, choć uchodzą za wysoce wydajne z uwagi na fakt, że konwertują prawie całą energię elektryczną w ciepło z bardzo małymi stratami (0.01%), uznawane są też za drogie, na co wpływ ma oczywiście wysoka cena energii elektrycznej. Warto jednak pamiętać, że nie każdego ogrzewania elektrycznego to dotyczy.
– Oferowane przez nas ogrzewanie na podczerwień (system grzewczy FIR) jest jeszcze bardziej wydajne niż zwykłe ogrzewanie elektryczne, bo nie konwertuje energii w ciepło, ale w promienie podczerwieni. To właśnie one wytwarzają ciepło poprzez przenikanie przez powietrze i obiekty w pomieszczeniu. Dlatego ilość energii wymaganej do ogrzania pomieszczenia jest znacznie (aż trzykrotnie!) mniejsza niż energia zużywana przez klasyczne systemy – wyjaśnia Marek Szozda z firmy Sunlike.

 

Ogrzewanie na podczerwień – jak to działa?
Nie od dziś wiadomo, że tradycyjne grzejniki ogrzewają (głównie przez konwekcję) powietrze, od którego następnie nagrzewają się mury domu. Obok aspektu ekonomicznego, związanego ze stratą energii cieplnej na ogrzanie powietrza, rozwiązanie takie jest niekorzystne dla naszego zdrowia, bo poprzez konwekcję w powietrzu unosi się kurz. Nie mówiąc już o tym, że dystrybucja ciepła skierowana z góry na dół, z temperaturą szczytową blisko sufitu jest zwykłym marnotrawstwem.

 

fot. Sunlike

Promienie podczerwone INFRARED działają zupełnie inaczej. Otóż wnikają one w powierzchnię ścian, sufitów, podłóg, mebli, a także innych rzeczy znajdujących się w ich zasięgu praktycznie bez straty energii cieplnej na ogrzanie powietrza, po czym ciepło oddawane jest do pomieszczenia.
– Ogrzewanie na podczerwień daje więc natychmiastowe odczucie komfortu cieplnego. Nawet mimo częstego wietrzenia ten komfort jest dużo większy, a koszty eksploatacji niższe, gdyż nagromadzone ciepło oddawane jest od razu z ogrzanych powierzchni. Dzięki temu grzejniki nie muszą ponownie nagrzewać całego pomieszczenia – wyjaśnia Marek Szozda.

Folie grzewcze na podczerwień
Folie grzewcze na podczerwień Sunlike HeatPlus są wykonane z wysokiej jakości folii PET, która ma właściwości żaroodporne i wodoodporne. Podczas precyzyjnego procesu technologicznego folia bazowa jest pokrywana wysokiej gęstości cząstkami węgla i żywicy PE w mniej niż 1 mikronów grubości warstw. Elektrody są wykonane z folii miedzianej, a następnie w procesie laminowania powstaje 6-warstwowa folia.

 

fot. Sunlike

Do montażu folii grzewczych na podczerwień Sunlike HeatPlus mogą być wykorzystane wszystkie powierzchnie pomieszczenia – podłogi, ściany i sufity, przy czym folie są kompatybilne ze wszystkimi materiałami, takimi jak płytki ceramiczne, wykładziny winylowe i dywanowe, drewno, laminat, farby akrylowe, tapety, tynki itp. Można je bez trudu ułożyć samodzielnie w każdym pomieszczeniu w domu.
Jakie są zalety ogrzewania na podczerwień? Cena oczywiście, która obejmuje nie tylko niski koszt eksploatacji, ale także niewielki początkowy koszt inwestycji, wynikający z wyeliminowana konieczności budowy instalacji, kominów, przyłączy itd.; nie potrzeba też wydzielać pomieszczenia na kotłownię ani na magazyn nośników energii (węgla, drewna, oleju, pelletu itp.).

 

– W tym wypadku montaż systemu grzewczego kończy się na etapie instalacji elektrycznej, którą i tak trzeba przeprowadzić w każdym budynku – mówi Marek Szozda.
Użytkownik nie ponosi też kosztów związanych ze stratami ciepła podczas przesyłu, ponieważ jest ono wytwarzane bezpośrednio w miejscu, w którym jest potrzebne. Z tradycyjnym ogrzewaniem systemy na podczerwień wygrywają też szybkością nagrzewania oraz niewielkim kosztem w przypadku konieczności wymiany uszkodzone pojedynczego urządzenia po okresie gwarancyjnym.

 

fot. Sunlike

Dzięki temu, że ciepło jest zakumulowane w przegrodach – mimo wietrzenia, ściany w pomieszczeniu w dalszym ciągu pozostają ogrzane i od razu oddają zakumulowane w nich ciepło ogrzewając ludzi, w przeciwieństwie do grzejników konwekcyjnych, gdzie grzejnik musi dłużej pracować, aby ponownie nagrzać powietrze w pomieszczeniu, a dopiero potem ściany i ludzi.

Ogrzewanie na podczerwień – koszty eksploatacji jeszcze niższe
Firma Sunlike oferuje instalacje fotowoltaiczne, pozwalające czerpać z niewyczerpalnego źródła energii, jakim jest słońce. Na podstawie profesjonalnego audytu fotowoltaicznego, firma doradza optymalne rozwiązanie w danej sytuacji, a następnie wykonuje projekt, montaż oraz przygotowuje kompletne dokumenty niezbędne do przyłączenia instalacji.
– Świetnym rozwiązaniem jest połączenie ogrzewania na podczerwień z instalacją paneli fotowoltaicznych. Koszty eksploatacji są wówczas bardzo niskie, bo energia elektryczna potrzebna do zasilania ogrzewania pochodzi z darmowego źródła, jakim jest słońce – mówi Marek Szozda.

 

fot. Sunlike

A dla nieprzekonanych? Niech argumentem będzie ekologia, bo przecież trudno o bardziej naturalne źródło energii niż słońce. Tę energię dzięki instalacji fotowoltaicznej można zamienić na prąd stały, służący do zasilenia ogrzewania na podczerwień, które dostarczy niezbędne ciepło bez emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dla porównania – w przypadku ogrzewania gazowego, jego produkcja, dystrybucja, procesy ogrzewania są odpowiedzialne za ok. 249,32g/kWh emisji. Gdy ogrzewanie na podczerwień będzie wykorzystywać energię elektryczną produkowaną przez moduł fotowoltaiczny, emisja jest zerowa.

 

W czasach, gdy cały świat zmierza w kierunku rozwiązań ekologicznych – energii wiatrowej, słonecznej, pomp ciepła, samochodów elektrycznych, coraz częściej również inwestorzy w Polsce podejmują decyzję, by postawić właśnie na fotowoltaikę i ogrzewanie na podczerwień. Cena inwestycji – dokładniej zaś jej szybka amortyzacja – coraz częściej jest dla nas argumentem równie ważnym, co proekologiczność takich rozwiązań.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.sunlike.eu

55-003 Nadolice Małe, Ul. Wiosenna 12, woj. dolnośląskie
tel. +48 600 443 947, +48 888 55 10 10,


Liczba odwiedzin: 1800 | Data publikacji: 2019-03-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
08.10.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie na podczerwień to dziś, w czasach...
11.04.2016 | Ogrzewanie
Ekonomiczne ogrzewanie hal, budynków mieszkalnych, kościołów i...
08.02.2016 | Ogrzewanie
Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
01.03.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne ogrzewanie to dziś nie tylko moda...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
12.10.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie obiektów wielkokubaturowych nastręcza niemałe trudności, bo...
19.09.2016 | Ogrzewanie
Lato to idealna pora na spędzanie czasu...
08.01.2016 | Grzejniki
Wysokie hale produkcyjne, kościoły, warsztaty, garaże, ogródki...
07.08.2014 | Ogrzewanie
Sezon rozpoczęcia budów zbliża się wielkimi krokami....
13.12.2013 | Ogrzewanie
Czy ogrzewanie elektryczne może być opłacalne? Oczywiście,...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
03.06.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie sufitowe promieniowaniem podczerwonym to jeszcze wciąż...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
07.01.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie to bardzo ważny element każdego budynku....
08.11.2017 | Ogrzewanie
Niezależnie od tego, czy promienniki kwarcowo-halogenowe mają...
06.12.2013 | Ogrzewanie
W ogrzewaniu budynków wielkokubaturowych bardzo dobrze sprawdzają...
01.10.2013 | Ogrzewanie
Na przestrzeni lat opracowano wiele systemów ogrzewania....
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
Japońska jakość wraz ze światowym wzornictwem. Wśród...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: ogrzewanie na podczerwień, cena ogrzewania, ogrzewanie na podczerwień, koszty eksploatacji, folie grzewcze na podczerwień
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy