Tych wad pozbawione są nowoczesne systemy grzewcze podczerwienią. Możemy ogrzewać nasze domy i mieszkania za pomocą promienników podczerwieni, mat czy też nowoczesnych folii grzewczych.

Wbrew panującej powszechnie opinii, ogrzewania podczerwienią są tańsze od tradycyjnych systemów grzewczych. Można się o tym przekonać wchodząc na stronę internetową firmy Enerbau w zakładkę „koszt ogrzewania” https://enerbau.pl/koszty-ogrzewania/

Znajdziemy tam informacje o zużyciu energii w domach ogrzewanych podczerwienią. System grzewczy jest opomiarowany podlicznikiem, a podane wartości pokazują realne zużycie energii.
Ogrzewania na podczerwień można stosować wszędzie np. w kościołach. Na zdjęciach przykład zastosowania folii grzewczych na podczerwień w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Świdnicy.

Dodatkową zaletą urządzeń grzewczych na podczerwień jest możliwość zasilania w energię z własnej baterii fotowoltaicznej, a w konsekwencji po okresie amortyzacji, ogrzewanie będziemy mieć za darmo. Instalacje fotowoltaiczne opłacają się jedynie wtedy, gdy sami zużywamy wyprodukowaną energię. Produkcja energii elektrycznej na sprzedaż jest mało opłacalna. Tak samo jest z zakładaniem fotowoltaiki do zasilania bieżącego zapotrzebowania energetycznego domu. Koszt amortyzacji w takim przypadku jest zbyt długi, a nawet inwestycja może się nigdy nie zamortyzować.

Korzystając z darmowego prądu do ogrzewania i zasilania domu, redukujemy czas amortyzacji do 5 – 6 lat. Później odcinamy tylko kupony od dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Powierzchniowe ogrzewania na podczerwień (podłogowe, sufitowe) są trwałe (od 30 do 50 lat ), bezobsługowe, bezawaryjne (system pasywny), bezpieczne (brak emisji gazów), tanie w eksploatacji. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania inteligentnych systemów sterowania (także przez internet). O zdrowotnych aspektach ogrzewania nawet nie wspomnę (zdrowe ciepło, suche wnętrze).

Praktycznie jest to jednorazowa inwestycja na całe życie ( w przeciwieństwie do innych systemów grzewczych).

Firma Enerbau istnieje na rynku od 2011 roku. Specjalizuje się w nowoczesnych systemach grzewczych na podczerwień. Montuje je w domach jedno i wielorodzinnych, lokalach użytkowych oraz w obiektach przemysłowych, kościołach, biurach i mieszkaniach. W oparciu o szeroko pojętą wiedzę i zdobywanym każdego dnia doświadczeniu, doradza w wyborze odpowiedniego systemu grzewczego do indywidualnych potrzeb oraz wspiera swoich klientów w zakresie rozwiązań technicznych.

87-200 Wąbrzeźno, ul. Pod Młynik 30, woj. kujawsko-pomorskie
tel. + 48 56 657 68 00, 531 995 827,