Ogrzewanie na podczerwień – zużycie prądu a oszczędności

Zabierz słońce do swojego domu z panelami grzewczymi INFRARED HAUS

Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów grzewczych jest elektryczne ogrzewanie na podczerwień. Zużycie prądu jest w tej technologii zdecydowanie mniejsze niż nasze ewentualne obawy związane z jego opłacalnością. Szczególnie, gdy energię pozyskujemy z OZE. Ale także w tradycyjnych czy modernizowanych mieszkaniach w bloku koszt miesięczny ogrzewania na podczerwień można optymalizować. Wskazówki, jak osiągnąć korzystny bilans jakości do ceny proponują eksperci z INFRARED HAUS.

Ogrzewanie na podczerwień a zużycie prądu – na co zwrócić uwagę?

Ekologia, komfort, zdrowie i jakość to podstawowe atuty, które dostrzegamy w systemie ogrzewania na podczerwień. Koszty miesięczne eksploatacji i pobór prądu to z kolei pierwsze obawy, które towarzyszą nam, gdy myślimy o alternatywnych do tradycyjnych sposobów ogrzewania domu. Promienniki na podczerwień zasilane są energią elektryczną, czy mogą być zatem rozwiązaniem ekonomicznym? Tak, jeśli poznamy zasadę działania paneli, przed zakupem dokonamy precyzyjnej analizy kilku czynników, a w wyborze odpowiednich modeli promienników skorzystamy z profesjonalnego doradztwa i usługi montażu.

fot. Infrared Haus

Zasada działania a zużycie prądu – ogrzewanie na podczerwień, w przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego, nie generuje ciepła przez podniesienie temperatury powietrza w pomieszczeniu. Komfort termiczny bez strat ciepła zapewniają bezpieczne dla człowieka fale elektromagnetyczne – tzw. długie fale podczerwieni IR-C emitowane z paneli grzewczych. Nośnikiem ciepła są więc osoby, przedmioty i obiekty, na które padają promienie podczerwieni. To zasada odzwierciedlająca działanie promieni słońca. Korzystamy z przyjemnego ciepła podczerwieni, gdy jesteśmy w polu operowania słońca, a w pomieszczeniu mamy równomierny rozkład temperatury. W kontekście ogrzewania na podczerwień i poboru prądu oznacza to, że wystarczy aktywować promienniki tylko na kilka godzin na dobę w sezonie grzewczym, a to obniża koszty miesięczne zużycia energii. Ciepło dociera do nas bowiem natychmiast. Panele rozgrzewają się szybko i równomiernie rozprowadzają ciepło. Dzięki elektronicznym sterownikom sami programujemy i kontrolujemy poziom temperatury. Czujniki termostatu włączają i wyłączają panel, utrzymując zadaną, stałą temperaturę. Dzięki temu mamy energooszczędny tryb pracy panelu grzewczego.

fot. Infrared Haus

Analiza parametrów do kalkulacji – szczegółowy koszt inwestycji i określenie czasu zwrotu środków w zestawieniu z prognozowanym zużyciem prądu warto tworzyć w asyście ekspertów. Firma INFRARED HAUS zapewnia darmową wycenę usługi na bazie uzyskanych od klienta informacji. Każdorazowo są więc to wyliczenia indywidualne, zależne od potrzeb inwestora i kilku czynników związanych ze specyfiką nieruchomości. Ilość paneli i ich moc dobieramy do kubatury i termiki domu. Możemy ogrzewać podczerwienią cały dom lub tylko jego część np. łazienkę czy salon. Oprócz wymiarów ogrzewanej powierzchni ważna jest analiza poziomu izolacji obiektu. Im szczelniejsza izolacja z wełny, pianki PUR, styropianu czy innego materiału, tym mniejsze straty ciepła, a co za tym idzie niższe zużycie prądu dla ogrzewania na podczerwień.

fot. Infrared Haus

Jakość paneli grzewczych – komfort termiczny zależy także od właściwego doboru modeli promienników. Warto wybrać urządzenia zbudowane z komponentów wysokiej jakości, by cała energia wykorzystywana była na emisję fal, bez strat ciepła. INFRARED HAUS oferuje wydajne panele obudowane stalą lakierowaną proszkowo. Źródło ciepła stanowią węglowe włókna grzewcze, a materiał izolacyjny gwarantuje wysoką izolację termiczną od ściany i skierowanie całego ciepła do pomieszczenia. Wszystkie modele posiadają wodoszczelność w klasie IP-44 i 10 lat gwarancji. Mogą być montowane na ścianie lub suficie. W zależności od wielkości ogrzewanego pomieszczenia producent oferuje 4 podstawowe modele promienników. Dopasowanie mocy modelu do powierzchni jest więc kluczowym aspektem dla poboru prądu przez ogrzewanie na podczerwień. Przy tej technologii oszczędzamy też na zakupie rur i montażu kilometrów instalacji, czy budowie dodatkowych pomieszczeń na sprzęt. Panel wystarczy podłączyć go gniazda i gotowe. Prosty montaż, niemal bezobsługowe użytkowanie i brak żmudnej konserwacji, to dodatkowe atuty systemu.

fot. Infrared Haus

Ogrzewanie na podczerwień – koszty miesięczne a normy budowlane i dotacje

Wyliczając koszty miesięczne ogrzewania na podczerwień miejmy na względzie, że w pewnym sensie nie zostajemy z nimi sami. Energooszczędność i ekologia to aktualnie nie tyle trend w budownictwie, co standard. Zobowiązani są dążyć do niego zarówno architekci, jak i deweloperzy, a także inwestorzy dokonujący modernizacji czy przebudowy budynków istniejących. Nowe Warunki Techniczne 2021 regulują normy w zakresie maksymalnego poziomu przenikania ciepła dla przegród (ściany, drzwi, okna, dach) oraz maksymalnego poboru energii rocznej przez budynek. Normy te z nawiązką realizują już budynki tworzone w standardzie domów pasywnych i energooszczędnych. Odnawialne źródła energii (OZE) coraz powszechniej wkraczają nie tylko do zasilania przemysłu, ale także budynków mieszkalnych czy biurowych. Fotowoltaika, turbiny wiatrowe, to skuteczna alternatywa dla energii pozyskanej z paliw kopalnych. Koszty miesięczne zużycia prądu w ogrzewaniu na podczerwień amortyzują także programy dotacyjne takie jak rządowa akcja „Czyste Powietrze” lub ulga termomodernizacyjna. Projekty te oferują wsparcie finansowe na wymianę starego systemu grzewczego opartego o paliwa kopalne, na nowoczesne i ekologiczne systemy elektryczne, do których zalicza się ogrzewanie na podczerwień. W uldze termomodernizacyjnej można odliczyć od podatku koszty związane z zakupem sprzętu, materiałów i usług związanych termiczną modernizacją nieruchomości. Bardzo często równolegle z dotacjami rządowymi wsparcie oferują Urzędy Miasta i Gminy. Wymiana starego źródła ogrzewania na nowe z lokalnego programu nie wyklucza uzyskania dotacji rządowych i vice versa.

fot. Infrared Haus

Nowoczesny design i zdrowe ciepło ze słońca

Ogrzewanie na podczerwień to także czyste powietrze w naszym domu w dosłownym sensie. Panele grzewcze nie wzbijają kurzu, nie wysuszają powietrza, niwelują wilgoć i rozprzestrzenianie się pleśni czy grzybów. Za te walory wdzięczni będą szczególnie alergicy. Technologia jest bezpieczna dla człowieka, gdyż promieniowanie IR-C występuję w przyrodzie naturalne. Od lat korzystamy z niego także w innych dziedzinach – w medycynie, rolnictwie, fizjoterapii. Obok zdrowia i ekologii istotną zaletą paneli grzewczych jest ich funkcjonalność jako elementów aranżacji. Standardowe białe promienniki sprawdzą się w przestrzeniach, w których zależy nam na harmonijnej, prostej lub wręcz surowej estetyce.

fot. Infrared Haus

Ale możemy również indywidualnie dobrać kolor panelu, pasującego do stylistyki czy barwy ścian danego pomieszczenia. Panele grzewcze w kolorze czarnym czy grafitowym idealnie wkomponują się w loftowy klimat domu czy mieszkania. INFRARED HAUS oferuje także panele grzewcze w formie luster lub atrakcyjnych obrazów dekoracyjnych z własnym nadrukiem. Plakat z ulubionego filmu, kojący krajobraz lub wymarzone auto mogą zdobić ścianę pokoju dziecięcego, salonu czy sypialni.

fot. Infrared Haus

Promienniki na podczerwień to nowoczesny, praktyczny i ekonomiczny system grzewczy. Jeśli w wyliczeniach kosztów miesięcznych zużycia prądu ogrzewania na podczerwień skorzystamy z pomocy profesjonalistów, możemy cieszyć się ciepłem słońca w domu przez wiele lat.

Ze szczegółową ofertą firmy INFRARED HAUS można zapoznać się na stronie www.sloncewdomu.pl

43-180 Orzesze, ul. Konarskiego 6c/1, woj. śląskie
tel. 661 868 617,


Liczba odwiedzin: 5228 | Data publikacji: 2021-06-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


08.10.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie na podczerwień to dziś, w czasach...
09.11.2021 | Ogrzewanie
Jak zwiększyć komfort termiczny mieszkania i zminimalizować...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
03.11.2021 | Grzejniki
Jeśli szukasz opłacalnego ogrzewania elektrycznego, wybierz grzejniki...
01.03.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne ogrzewanie to dziś nie tylko moda...
07.10.2020 | Sauny, SPA
Sauna na podczerwień czy tradycyjna? Odpowiedź na...
07.01.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie to bardzo ważny element każdego budynku....
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
26.02.2019 | Sauny, SPA
Decydując się na saunę, warto przeanalizować wszelkie...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
Dębowa podłoga drewniana pod ogrzewanie podłogowe FINISHDESKA...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
17.12.2020 | Ogrzewanie
Gdy ekolodzy biją na alarm, a zmiany...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
05.05.2020 | Piece, kotły
Nowoczesne kotły na pellet 5 klasy charakteryzują...
09.08.2019 | Ogrzewanie
Według potocznych opinii ogrzewanie podłogowe elektryczne to...
Dobór rur do instalacji co nie wydaje...
ogrzewanie gazowe ze zbiornika
23.11.2018 | Ogrzewanie
Ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika niesie za...
21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
18.05.2018 | Ogrzewanie
Elektryczne ogrzewacze pomieszczeń to doskonała alternatywa dla...
26.04.2018 | Piece, kotły
Wybór ogrzewania nie jest łatwą decyzją, ponieważ...
Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: zużycie prądu przez ogrzewanie na podczerwień, koszt miesięczny ogrzewania na podczerwień, ogrzewanie na podczerwień koszty miesięczne, ogrzewanie na podczerwień zużycie prądu, infrared, infrared haus, ogrzewanie, ogrzewanie podczerwienią, ogrzewanie ekologiczne, ogrzewanie światłem podczerwieni, ogrzewanie nowoczesne, ogrzewanie mieszkania, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie domu, energooszczędne ogrzewanie
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy