Siła żywiołów – woda i powietrze

Odnawialne Źródła Energii (OZE) od lat są “na ustach” wielu ekomaniaków i osób poszukujących energooszczędnego rozwiązania. Nowoczesne pompy ciepła stanowią innowacyjne narzędzie, które nie tylko zapewnia efektywne ogrzewanie, ale i chłodzenie. 

Podstawowa zasada działania pomp ciepła opiera się na wykorzystaniu energii zawartej w naturalnych, odnawialnych źródłach, takich jak powietrze, woda czy grunt, do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej (C.W.U). Pompy ciepła typu powietrze-woda wykorzystują w tym celu energię pochodzącą z powietrza zewnętrznego, którą następnie przekazują do instalacji grzewczej. Są one jednymi z najczęściej wybieranych pomp ciepła.

Choć początkowo inwestycja w OZE może wydawać się kosztowna – wszak ceny tego typu urządzeń są niemałe – to korzyści, takie jak m.in. energooszczędność i niezależność od dostawców energii, finalnie sprawiają, że rozwiązanie to jest nie tylko wygodne oraz ekologiczne, ale i ekonomiczne, o czym więcej opowiemy w dalszej części artykułu. Które urządzenia są jednymi z najlepszych pomp ciepła powietrze-woda na rynku?

Hisense – pompy ciepła, które mierzą wysoko

Firma Raine to dostawca nowoczesnych rozwiązań z obszaru OZE – pomp ciepła,  fotowoltaiki, magazynów energii oraz grzejników na podczerwień, zarówno dla klienta indywidualnego, biznesowego, jak i dla rolnictwa. Usługa świadczona jest kompleksowo – od doradztwa i sprzedaży, przez montaż oraz serwis, aż po pomoc w uzyskaniu korzystnego dofinansowania.

Poszukując na rynku najlepszych pomp ciepła powietrze–woda, warto zwrócić uwagę na urządzenia marki Hisense, dostępne w ofercie firmy Raine. To nowa generacja rozwiązań grzewczych wykorzystujących odnawialne źródło energii do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej. Nazwa marki nie jest przypadkowa. Połączenie słów „high” i „sense” odzwierciedla nieustanne dążenie do wysokiej jakości oraz wartości produktów.

Pompy ciepła Hisense cechuje bardzo wysoka sprawność i doskonała wydajność. Zmniejszają emisję gazów cieplarnianych, w tym CO₂, co czyni je rozwiązaniem ekologicznym, zaś wysoka efektywność energetyczna – ekonomicznym.

Rozwiązania SMART szturmem podbiły serca wielu użytkowników na całym świecie, czyniąc korzystanie z urządzeń jeszcze prostszym i wygodniejszym. W trend ten wpisują się również pompy ciepła Hisense, którymi można sterować za pomocą aplikacji Hisense Smart APP.

Więcej w portfelu, lepiej dla środowiska

Dzięki temu, że pompy ciepła Hisense zużywają niewielką ilość energii elektrycznej potrzebnej do przetworzenia tej pochodzącej ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe, są bardziej energooszczędne i efektywne w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych i klimatyzacyjnych.

Hisense Hi-Therma cechuje się najwyższą klasą efektywności energetycznej (A+++), co nie tylko gwarantuje niskie zużycie energii elektrycznej, ale i wpisuje się w restrykcyjną politykę środowiskową, czyniąc je jednymi z najlepszych pomp ciepła powietrze-woda na rynku.

Nowe wymagania dofinansowania “Czyste Powietrze”

Od 01.04.2024 r. wszystkie pompy ciepła, które kwalifikują się do dofinansowania z programu “Czyste Powietrze”, muszą znajdować się na tzw. liście ZUM – Zielonych Urządzeń i Materiałów, która ma stanowić pomoc dla wnioskodawców w wyborze rozwiązania OZE. Na liście tej znajdują się pompy ciepła Hisense, co umożliwia ubieganie się o dotację rządową na ich zakup.

Rodzaje pomp ciepła Hisens – monoblok, split, integra

Decydując się na pompy Hisense, możemy wybierać spośród trzech rodzajów: monoblok, split oraz integra. Każdy z nich to wydajne i energooszczędne rozwiązanie, oferujące zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie oraz produkcję ciepłej wody użytkowej. System sterowania, w który zostały wyposażone, pozwala na indywidualną regulację temperatury w maksymalnie siedmiu pomieszczeniach. Nowoczesny design jednostki, oparty na prostych i przejrzystych elementach, dobrze komponuje się z innymi funkcjonalnymi przestrzeniami w domu.

Ponadto w wersji Hi-Therma Split, jednostka wyróżnia się dwuczęściowym frontem, w którym odbija się struktura wnętrza, a także świetlnym okręgiem otaczającym panel sterowania. Minimalistyczna, wyrafinowana stylistyka została doceniona prestiżową nagrodą Reddot Award, w dziedzinie wzornictwa.

Z kolei model Hi-Therma Integra wyposażony jest w nowoczesne komponenty składowe – dużej sprawności płytowy wymiennik ciepła, pompę o wysokim przepływie z silnikiem prądu stałego, grzałkę elektryczną o trzech stopniach mocy i zasobnik C.W.U. o dużej pojemności oraz z zabezpieczeniem przed zamarzaniem wody.

Najlepsza pompa ciepła powietrze-woda – cena

Wybierając pompę ciepła, warto kierować się nie tylko ceną. Tanie urządzenia mogą nie spełnić w najwyższym stopniu oczekiwań dotyczących energooszczędności, a co za tym idzie – ekonomicznych.

Pompy ciepła typu powietrze-woda Hisense oferują jednak dobry stosunek ceny do jakości. Ich koszt zależy m.in. od wybranego rodzaju (Monoblok, Split, Integra) i kształtuje się w granicach od około 20 do ok. 35 tys. złotych netto.

Wraz z dalszym rozwojem technologicznym można spodziewać się, że pompy ciepła typu powietrze-woda staną się jeszcze bardziej powszechne, stanowiąc kluczowy krok na drodze do bardziej zrównoważonej i efektywnej energetycznie przyszłości. Korzystając z pomp ciepła takich jak Hisens, możesz jednocześnie dbać o środowisko naturalne i cieszyć się komfortową temperaturą w domu.

Więcej informacji o pompach ciepła Hisens można znaleźć na stronie: http://raine.pl/

43-300 Bielsko Biała, ul. 1 Maja 9, woj. śląskie
tel. +48 33 814 90 24, +48 732 955 799 ,