Sauna na podczerwień czy tradycyjna?

Sauna na zdrowie!

Sauna na podczerwień czy tradycyjna? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo wszystko zależy oczywiście od potrzeb i oczekiwań użytkownika. Sauny tradycyjne, jak sucha (fińska), parowa czy mokra coraz częściej ustępują miejsca saunom na podczerwień. Opinie lekarzy na temat korzystnego wpływu na zdrowie, coraz niższe ceny oraz zróżnicowane opcje wyposażenia przysparzają saunom coraz więcej zwolenników. Rozbudowaną gamę saun oraz akcesoriów do nich znajdziemy w ofercie firmy Dudi-Mex.

Co wybrać: saunę na podczerwień czy tradycyjną?

Ile osób, tyle opinii. Sauny na podczerwień różnią się od tradycyjnych saun przede wszystkim zasadą działania, skąd wynikają dalsze konsekwencje, które każdemu z rozwiązań przysparzają zagorzałych zwolenników, ceniących możliwość odprężenia, jakie daje pobyt w saunie.

Źródłem ciepła w tradycyjnych saunach jest piec ogrzewający kamienie (w saunie fińskiej-suchej); w saunie mokrej oprócz pieca znajduje się dozownik wody na kamienie lub generator pary podnoszący wilgotność. Sauna parowa wyposażona jest z kolei w piec utrzymujący żądaną temperaturę oraz generator pary wodnej, odpowiadający za poziom wilgotności. W takich saunach temperatura powietrza może przekroczyć nawet 100 stopni Celsjusza. W odróżnieniu od sauny tradycyjnej, w saunie na podczerwień źródłem ciepła jest promiennik podczerwieni. Nie nagrzewa on powietrza, ale emituje promienie wnikające w głąb ciała. Dzięki temu, inaczej niż w tradycyjnych saunach, w saunie infrared nie ma ryzyka zasłabnięcia spowodowanego przegrzaniem organizmu, a sesje mogą być dłuższe. O ile w przypadku sauny fińskiej długość sesji powinna wynosić kilkanaście minut, o tyle czas działania promieni podczerwonych można przedłużyć nawet do pół godziny. Ponadto po wyjściu z sauny na podczerwień nie ma potrzeby schładzania organizmu.

fot. Dudi-Mex

Sauna tradycyjna, sauna na podczerwień – opinie lekarzy

Sauny infrared to doskonały wybór dla tych osób, które z różnych względów nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny suchej lub mokrej. Wysoka temperatura powietrza nie jest polecana w przypadku niektórych schorzeń, np. problemów z krążeniem. Niektóre osoby nie tolerują ponadto wysokich temperatur. Zgodnie z opiniami lekarzy, sauny na podczerwień, choć również oddziaływają ciepłem, to jednak robią to z wykorzystaniem promieni podczerwonych, które bezpośrednio ogrzewają ciało, nie zaś powietrze w pomieszczeniu. W praktyce oznacza to, że w saunie infrared pocimy się szybciej bez wysokiej temperatury powietrza, przebywając zarazem w pomieszczeniu o zdecydowanie niższej wilgotności.

Jakie jeszcze są zalety korzystania z sauny na podczerwień? Opinie lekarzy są tu zgodne: to remedium nie tylko na stres, ale także rozwiązanie pomocne w leczeniu wielu chorób (m.in. w przypadku uszkodzeń tkanek miękkich, reumatyzmu, rwy kulszowej, kontuzji, zwichnięć, zapalenia stawów, żylaków, a także problemów skórnych czy choroby zwyrodnieniowej). Aż 80% energii generowanej przez promienniki podczerwieni wnika nawet do 4 cm w głąb naszego ciała, a przekształcone w ciepło promienie rozgrzewają podskórną tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne, pozytywnie wpływając na sylwetkę oraz na samopoczucie.

Sauna na podczerwień– cena jest dodatkowym atutem

Kwestią, która przysparza dobrych opinii saunom na podczerwień jest cena. Na etapie realizacji inwestycji w saunę infrared zapłacimy ok. dwa razy mniej niż za saunę konwencjonalną. Wynika to z faktu, że w przypadku sauny na podczerwień pomieszczenie nie musi być w specjalny sposób adaptowane, a do podłączenia wystarczy gniazdo 220 V. Takie sauny można łatwo przenieść w inne miejsce lub doposażyć w głośniki i zestaw do odtwarzania muzyki, który umili seanse. Również cena eksploatacji sauny na podczerwień jest niższa.

fot. Dudi-Mex

Niezliczone badania potwierdzają, że za najszczęśliwszych Europejczyków uchodzą Skandynawowie, a przyczyn tego stanu rzeczy nie można upatrywać tylko w poziomie życia. To przecież kolebka budownictwa drewnianego, saun, funkcjonowania w harmonii z naturą. Niektóre ze skandynawskich pomysłów doskonale przyjęły się również w innych częściach Europy, a świetnym przykładem może być dobroczynne działanie na organizm ciepła emitowanego przez piece bądź promienniki instalowane w saunach. Sauny tradycyjne czy sauny infrared skutecznie eliminują objawy stresu, zmęczenia, napięcia, ich ciepło działa kojąco i antydepresyjnie. Oprócz wyposażenia saun i wielu rodzajów pieców o różnych kształtach i rozmiarach ze sterownikami, firma Dudi-Mex oferuje także akcesoria (środki do czyszczenia, cebry, wiadra, leżaki, lampy termometry i in.). oraz olejki i kompozycje zapachowe, które spotęgują dobroczynny efekt przebywania w saunie.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dudi-mex.pl

37-700 Przemyśl, ul. Jasińskiego 2, woj. podkarpackie
tel. +48 16 678 00 99, +48 602 344 139,


Liczba odwiedzin: 1346 | Data publikacji: 2020-10-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


01.03.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne ogrzewanie to dziś nie tylko moda...
29.10.2019 | Chemia budowlana
Łazienka jest nie tylko miejscem, w którym...
26.02.2019 | Sauny, SPA
Decydując się na saunę, warto przeanalizować wszelkie...
06.05.2014 | Beton
Na świecie stosowanie prefabrykowanych elementów betonowych jest...
06.09.2019 | Automatyka domowa
Długoletnie doświadczenie firmy Laskomex w projektowaniu i...
16.07.2015 | Stolarka otworowa
Kiedy oglądamy projekt domu czy mieszkania, w...
27.03.2020 | Inwestycje budowlane
Budownictwo zrównoważone, ekologiczne, pasywne – to słowa,...
25.03.2020 | Inwestycje budowlane
„Aby odnieść sukces w interesach, bądź śmiały,...
31.07.2019 | Techniki zamocowań
Firma Bandimex to niemiecka precyzja i dokładność...
toolmec-glowne
11.07.2019 | Wózki widłowe
Wózek widłowy diesel, elektryczny czy LPG? To...
05.01.2018 | Wózki widłowe
Koreańska marka Hyundai wprowadziła na rynek nową...
03.10.2016 | Automatyka domowa
Domofony analogowe powoli przechodzą do lamusa, stając...
24.03.2016 | Kruszywa
Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
Na wielu budynkach w Polsce wciąż znajdują...
Ekologia, energooszczędność, wytrzymałość – materiały budowlane dziś,...
15.04.2016 | Systemy kominowe
Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie...
21.10.2019 | Systemy kominowe
Wybór jednostki grzewczej to nie wszystko. Niezwykle...
23.10.2018 | Systemy kominowe
Od 28 lat firma Wadex specjalizuje się...
Kompletne systemy budowy ścian, kominów czy kanałów...
22.11.2016 | Systemy kominowe
Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w...
09.06.2015 | Ogrzewanie
Wybór sposobu ogrzewania to jeden z najtrudniejszych...
Cegła to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
28.11.2014 | Systemy kominowe
W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: sauna na podczerwień, sauna tradycyjna, sauna na podczerwień opinie, sauna na podczerwień cena, sauna infrared, dudi, mex, dudi mex, dudi-mex, systemy kominowe, systemy wentylacyjne, kominy, wentylacja, komin, wentylator, wentylatory, sauny, sauna, ogrzewanie, ogrzewanie kominowe, budowa komina, budowa systemu, system kominowy, domki ogrodowe, domek ogrodowy, kominki, kominek, frezowanie,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy