Własna sauna

Jak zbudować saunę krok po kroku?

Decydując się na saunę, warto przeanalizować wszelkie możliwe warianty oraz starannie określić oczekiwania, co do jej parametrów. Jak zbudować saunę, aby cieszyć się jej funkcjonalnością przez długie lata? O tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę opowiadają specjaliści z firmy SAUNA sp. z o.o., specjalizującej się w produkcji tradycyjnych i nowoczesnych saun.

Własna sauna to marzenie wielu osób. Jest ona miejscem relaksu, wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi. Dla wielu osób korzystanie z sauny to styl życia i sposób na zachowanie witalności i zdrowia. Wraz z ich rosnącą popularnością, koszt budowy sauny zmniejszał się, dzięki czemu dziś można śmiało powiedzieć, że jest to luksus dostępny dla każdego! Jak zbudować saunę w ogrodzie lub domu? O czym trzeba pamiętać? Ekspert z firmy SAUNA sp. z o.o. doradza, na co warto zwrócić uwagę.

Jak zbudować saunę – od czego zacząć?
Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie – gdzie sauna ma zostać umiejscowiona? Jeśli posiadamy duży ogród można pokusić się o saunę wolnostojącą, a z drugiej strony, w przypadku sporego budynku mieszkalnego można zbudować saunę w domu. Wymiary pomieszczenia zależeć będą w dużej mierze od ilości osób, dla których ma być przeznaczona sauna w naszym domu. Koszty eksploatacji nie są wysokie, jednak są związane z jej wielkością, dlatego należy zastanowić się ile osób będzie jednocześnie z niej korzystać. Kolejnym pytaniem, jakie musimy sobie postawić jest rodzaj sauny.

 

fot. SAUNA sp. z o.o.

Bio-sauna
Jeśli zastanawiasz się jak zbudować saunę o temperaturze do 65 stopni, to warto przyjrzeć się temu wariantowi. Bio-sauny (mokre, parowe) generują wilgotność powietrza poniżej 65%, dlatego można je wykonać z drewna. Niezwykle istotnym wyposażeniem są piece z wytwornicą pary, które dobiera się według parametrów, takich jak wielkość sauny lub rodzaj okładziny ścian.
– Posiadamy w swojej ofercie kilku producentów pieców do saun. Naszym celem jest oferowanie saun idealnie spełniających oczekiwania odbiorcy, dlatego stawiamy tylko na sprawdzone i bezpieczne rozwiązania, takich firm jak HELO, IKI, NARVI, HARVA, SAWO czy EOS – mówi ekspert z firmy SAUNA S.C. – Koszt pieca stanowić może znaczną część inwestycji. I choć oczywiście zawsze możemy dobrać ten element zgodnie z budżetem odbiorcy, to często przypominamy, że nie warto szukać rozwiązań najtańszych. Nierdzewna powłoka, łatwa instalacja i konserwacja, a także dodatkowe funkcje mogą stanowić o naszym zadowoleniu z nowej sauny.

 

fot. SAUNA sp. z o.o.

Klasyczna sauna fińska czy kabina infrared?
Sauny fińskie znane są na całym świecie. Podnoszą odporność organizmy, a nawet pozwalają chronić się przed niektórymi wirusami grypy. Sauny fińskie nagrzewają się do temperatury nawet 80-110 stopni Celsjusza.
– Sauny fińskie to z pewnością bardzo popularny wybór wielu naszych odbiorców – mówi ekspert. – Ich dobrodziejstwo znane jest od wielu lat. Jednak ze względu na wysoką temperaturę tam panującą nie są one zalecane m.in. osobom z chorobami serca. Jak zbudować saunę, która sprosta temu problemowi? Można wykorzystać nowoczesną technologię, jaką jest system infrared. Ogrzewanie pomieszczenia sauny odbywa się poprzez promieniowanie emitowane w paśmie podczerwonym. Ta technologia jest bezpieczna i nieszkodliwa. Tego typu sauny można zbudować w dowolnym pomieszczeniu, ponieważ w tego typu kabinach termicznych temperatura nie wzrasta ponad 50 stopni Celsjusza. Pozytywne skutki z korzystania z takiej sauny można osiągnąć już po 30 minutach przebywania w niej bez przerwy. Jest to doskonały wybór dla osób, które nie mogą korzystać ze standardowych saun – radzi ekspert.

 

fot. SAUNA sp. z o.o.

Jak zbudować saunę – wybór drewna
Które drewno wybrać? Jak zbudować saunę trwałą i klimatyczną?
– W oferowanych przez nas saunach stosujemy świerk skandynawski, a także odpowiednio przygotowaną osikę północną, a także jodłę kanadyjską, czerwony cedr kanadyjski lub drewno abachi. Na zewnętrze wykończenia polecamy olchę, a z kolei w przypadku wyposażenia stawiamy na drewno osiki, także w wersji „termo” oraz abachi – informuje ekspert. – Są to rodzaje drewna, które warto wziąć pod uwagę, pamiętając, że różnią się one nie tylko estetyką, ale także właściwościami. Osika powoduje efekt kumulacyjny ciepła i jest jedynym drewnem, który nie nadaje saunie zapachu. Cedr kanadyjski jest z kolei bardzo aromatyczny. Jeśli nie jesteśmy pewni, który gatunek wybrać, warto poradzić się specjalisty.

 

fot. SAUNA sp. z o.o.

Pamiętaj o dodatkach
Koszt budowy sauny ogrodowej lub domowej to nie tylko drewno oraz piec. Ważną częścią każdej sauny stanowi jej wyposażenie, które wpływa na komfort jej użytkowania.
– Drewniane cebrzyki, termometry i higrometry, chochle, olejki eteryczne, klepsydry, kamienie do pieca, przeszklenia i drzwi, ławki, podgłówki, fotele profilowane i leżanki, a także klimatyczne oświetlenie – to tylko kilka z możliwości, dzięki którym nasza sauna stanie się prawdziwą oazą relaksu. Czasem niepozorne elementy potrafią znacznie zmienić oblicze sauny – wspomina ekspert.

 

fot. SAUNA sp. z o.o.

Sauna od producenta
– Chętnie kompleksowo doradzamy naszym klientom odnośnie doboru najodpowiedniejszej dla nich sauny, które budujemy od A do Z. Każda nasze sauna parowa oraz fińska posiada atest Polskiego Zakładu Higieny (HK/W/0473/01/2009). Wykorzystujemy tylko oryginalne produkty, a z naszych wyrobów korzystają już setki odbiorców, niezwykle zadowoleni z oferowanej jakości wyrobów. Wiemy, że wiele osób zastanawia się jak zbudować saunę, jednak w praktyce boryka się z brakiem czasu lub wiedzy, dlatego przypominamy, że zawsze można zwrócić się do nas, a nasi specjaliści pomogą wybrać, zaprojektować doskonałą saunę, którą dostarczymy w krótkim czasie – doradza ekspert.

 

fot. SAUNA sp. z o.o.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.saunasc.pl

30-602 Kraków, ul. Urocza 32/LU2 , woj. małopolskie
tel. 122 907 077, 509 214 959,


Liczba odwiedzin: 1121 | Data publikacji: 2019-02-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


07.10.2020 | Sauny, SPA
Sauna na podczerwień czy tradycyjna? Odpowiedź na...
29.10.2019 | Chemia budowlana
Łazienka jest nie tylko miejscem, w którym...
10.04.2018 | Meble - ogrodowe
Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą...
01.10.2013 | Domy drewniane
Zgodnie z wynikami sondaży jednym z największych...
08.10.2020 | Izolacje
Termoizolacja budynków jest bardzo ważna w nowoczesnym...
13.03.2015 | Altany, pergole
Wchodzimy właśnie w okres wiosenno – letni,...
Reduktory gazu LPG oraz instalacje butlowe to...
Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok...
Zrównoważone rozwiązania, proekologiczna produkcja, nowoczesne technologie i...
Obecnie łazienka przestaje być pojmowana wyłącznie jako...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
03.11.2020 | Meble
Dostępność do szerokiej gamy materiałów wykończeniowych sprawia,...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
28.10.2020 | Deweloperzy
Zakup nowego mieszkania pod inwestycję to jedna...
24.09.2020 | Beton
Mury oporowe prefabrykowane typu L (ściany oporowe)...
20.08.2020 | Energia ekologiczna
Rosnąca skokowo ilość instalacji fotowoltaicznych w naszym...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
Blaty kamienne na wymiar stają się coraz...
26.06.2020 | Drabiny
Rusztowania i drabiny KRAUSE to na rynku...
28.05.2020 | Oświetlenie
Profil aluminiowy LED kątowy, wpuszczany, nawierzchniowy czy...
22.05.2020 | Uzdatnianie wody
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to szansa na niezależność...
Fakt, że słowo energooszczędność jest dziś jednym...
05.05.2020 | Domy prefabrykowane
Współczesny rynek budowlany oferuje tak wiele technologii...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: sauna, sauny, własna sauna, jak zbudować saunę krok po kroku, domowe spa, sauna od producenta, klasyczna sauna fińska czy kabina infrared
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy