Pokaż filtry
Filtrowanie i sortowanie

Jeżeli jesteś właścicielem psa, który ma przebywać tylko na zewnątrz, nie w domu i pilnować posesji, powinieneś zadbać o wygodny kąt dla niego, gdzie będzie mógł się schronić przed burzą, zimnem i deszczem oraz odpocząć po zabawie czy długim spacerze. W tym celu warto, abyś zainwestował w solidny kojec z wygodną budą, w którym twój pupil będzie czuł się dobrze i bezpiecznie. Jaki kojec będzie najlepszy dla Twojego psa?

Coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem migracji ludzi z wielkich aglomeracji miejskich na wieś lub obrzeża miasta. Pragną oni spokoju i prywatności, którą daje dom jednorodzinny z ogrodem w zacisznym miejscu. Przeprowadzka wymaga jednak posiadania samochodu, którym będzie można dojeżdżać do pracy, szkoły i na zakupy. Dlatego oczywista wydaje się budowa domu z garażem. Co jednak w sytuacji, kiedy pełnoletnich członków rodziny jest kilku i każdy z nich posiada własne auto? Rozwiązaniem może być garaż kilku stanowiskowy. Jednakże może on sprawiać problem jeśli chodzi o funkcjonalność budynku. Popularne są również wolnostojące garaże murowane bądź blaszane. Jednak ich budowa może okazać się niemożliwa ze względów prawnych. Czy zatem jesteśmy skazani na trzymanie samochodu bez odpowiedniej

Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż, pojawia się często pytanie: „czy może on stać na granicy działki?”. Jest to ważny problem, szczególnie wtedy, gdy nasza działka zajmuje niewielki obszar, a usytuowanie garażu jest możliwe tylko na jej granicy. Czy w takim wypadku możemy go wybudować?

Budowa garażu blaszanego to bardzo aktualny temat. W 2016 roku zmieniły się przepisy dotyczące pozwolenia na jego budowę. Ułatwiają one inwestorom postawienie obiektu, ograniczając zbędne formalności. Zmiany niosą jednak ze sobą wiele pytań i wątpliwości. Podpowiadamy, kiedy i w jaki sposób budować garaż blaszany bez pozwolenia.

Nowoczesne domy zazwyczaj buduje się z uwzględnieniem już na etapie projektowania garażu, który na ogół włączony jest w bryłę budynku. Inaczej sytuacja wygląda w starszych budynkach, zbudowanych w czasach, gdy nikt nie zakładał, że w przyszłości na rodzinę będzie przypadać jeden lub więcej samochodów. Zwłaszcza w przypadku takich obiektów doskonale sprawdzą się garaże blaszane, które można wybudować szybko, tanio, a w razie potrzeby łatwo zdemontować.

Powierzchnia kilkudziesięciu metrów kwadratowych w Twoim ogrodzie oraz minimum prac przygotowawczych i formalności wystarczy, abyś mógł cieszyć się własnym, tanim i estetycznym garażem. Innowacyjność, funkcjonalność i wygoda – po prostu garaż blaszany.

Budowa garażu w większości wypadków wiąże się z przymusem załatwiania formalności i uzyskania pozwolenia na budowę. Jednak nie zawsze inwestor zmuszony jest do podejmowania kroków formalnych. Jeżeli chcesz postawić garaż bez czasochłonnych wizyt w urzędach zastanów się nad inwestycją w gotowy garaż blaszany, który oferowany jest m.in. przez firmę Wojstal. Obowiązujące prawo budowlane dopuszcza wznoszenie garaży bez pozwolenia na budowę w dwóch trybach.