Tymczasowy garaż lub budynek gospodarczy
W wypadku kiedy potrzebujemy garażu lub tymczasowego „składziku” tylko na krótki czas. Na okres budowy możemy skorzystać z prawa, które zgodnie z ustawą o prawie budowlanym (Dz.U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm. – pr. bud.) mówi, że inwestor ma możliwość zrealizowania takiego obiektu na podstawie zgłoszenia. W takim wypadku garaż rozumiany jest jako obiekt tymczasowy lub gospodarczy służący do postoju pojazdu. Garaż taki musi (zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 12 pr. bud) być nietrwale związany z gruntem i przewidziany do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, ale nie później niż przed upływem 120 dni od daty rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu (postawienie garażu na czas dłuższy niż 120 dni wymaga uzyskania pozwolenia na budowę).

 

garaże blaszanefot. Wojstal

 

Garaż nie większy niż 25 m kw.
Możliwość postawienia garażu na długi czas otwiera przed nami przepis o wznoszeniu budynku gospodarczego przeznaczonego do wykorzystywania jako garaż. Musi on spełniać wymogi art. 29 ust. 1 pkt 2 pr. bud., czyli być obiektem wolno stojącym, o powierzchni zabudowy do 25 mkw., przy czym łączna liczba tych obiektów nie może przekraczać dwóch na każde 500 mkw. działki. Budowa takiego budynku nie wymaga pozwolenia na budowę, lecz zgłoszenia właściwemu miejscowo organowi administracji architektoniczno-budowlanej (art. 30 ust. 1 pkt 1 pr. bud.).

 

garaże bez pozwoleniafot. Wojstal

 

Garaż blaszany – sprawnie, bez pozwoleń
Decydując się na garaż wymagający minimum formalności, nie możemy i prawdopodobnie nawet nie marzymy o poważnych pracach budowlanych. Dlatego najłatwiejszym wyjściem z tej sytuacji będzie skorzystanie z oferty producenta garaży blaszanych. Jednym z nich jest firma Wojstal.
- Nasze garaże, dzięki modułowej i lekkiej konstrukcji nie wymagają dużego nakładu pracy i wielkich możliwości finansowych. Właściwie każdy może sobie na nie pozwolić. Dodatkowo osoby, nawet z minimalnymi umiejętnościami mogą wraz z pomocnikiem sami zrealizować montaż takiego obiektu – mówi Wojciech Czepiel, właściciel firmy Wojstal.

 

garaż blaszany 3x5 garaż 3x5 dach dwuspadowy blacha akrylowa z okuciami blaszanymi brama uchylnafot. Wojstal

Garaż blaszany można posadowić na wylewce betonowej, na bloczkach, fundamencie, lub na stopach betonowych. Pierwsze wyjście na pewno odpowiedniejsze jest dla inwestorów, którzy nie planują przenoszenia garażu w przyszłości. Drugie znajdzie zwolenników wśród osób, które w przyszłości planują reorganizację terenu wokół nieruchomości lub potrzebują garażu tylko na określony, ograniczony czas.

 

garaż blaszany halafot. Wojstal

 

Garaż blaszany – dwie trwałe opcje
Firma Wojstal proponuje blaszane garaże w dwóch opcjach. Pierwsza to garaż blaszany na konstrukcji stalowej, pomalowanej farbą podkładową, pokrytej blachą ocynkowaną ogniowo lub akrylową pierwszego gatunku. Blacha do konstrukcji mocowana jest nitami, natomiast gotowe elementy skręcane są ze sobą za pomocą śrub. Garaż w wersji standardowej wyposażony jest w bramę dwuskrzydłową, zamek z kluczami, dwa rygle oraz uchwyty na dwie kłódki. Poza wersją standardową klient ma możliwość domówienia bramy uchylnej , dodatkowych drzwi, okien , zmiany gabarytów, oraz konstrukcji dachu.
W konfiguracji i wycenie garażu pomaga automatyczny kalkulator. Firma Wojstal oprócz typowych rozwiązań realizuje również indywidualne projekty klientów.
Drugą opcją garaży w ofercie firmy Wojstal są eurogaraże. Konstrukcja wykonana jest z profili zamkniętych i otwartych, ocynkowanych ogniowo, spawana metodą MIG/MAG w osłonie Argonu. Dzięki tej metodzie profile konstrukcyjne są odpowiednio połączone tworząc mocny szkielet garażu.
Eurogaraż pokryty jest blachą akrylową (kolory do wyboru wg. palety) oraz wykończony obróbkami blacharskimi, dzięki którym zyskuje estetyczny wygląd.
Również eurogaraże mogą być konfigurowane i wyceniane poprzez automatyczny kalkulator na stronie producenta.

 

eurogarażfot. Wojstal

 

Nasze produkty wyróżnia wysoka jakość wykonania, mocna stabilna konstrukcja, a przy tym rozsądna cena mówi Wojciech Czepiel – Dbamy o jakość produkcji wykorzystując materiały pierwszego gatunku produkcji polskiej lub włoskiej huty. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziliśmy szereg produktów ogrodowych takich jak schowki, boxy, skrzynie – dodaje.

Ze szczegółową ofertą firmy Wojstal można zapoznać się na stronie: www.producentgarazy.pl

 

, , woj.