Garaż blaszany – cena ma znaczenie!
Brzydkie, nieforemne, z łuszczącymi się powłokami… tak jeszcze do niedawna mogły wielu z nas kojarzyć się garaże blaszane, masowo stawiane w latach 90-tych na prywatnych posesjach jako inwestycja pod wynajem. Dziś w tej materii zmieniło się wszystko, a producenci garaży blaszanych – w tym firma Konstal – oferują produkty, które spełnią najsurowsze wymagania odnośnie parametrów wytrzymałościowych i estetyki. Ta zmiana to efekt postępu technologicznego i dużo bardziej zaawansowanych możliwości obróbki blach, niż miało to miejsce 30 lat temu. Ewoluowało też nasze poczucie estetyki i wzrosły oczekiwania w tym zakresie. Efekt jest doskonały, a budowane dziś garaże blaszane w nikłym stopniu przypominają swoich poprzedników sprzed kilkunastu lat.
Co jeszcze przysparza popularności garażom blaszanym? Cena z pewnością, gdyż to często ona jest kluczowym elementem decydującym o wyborze właśnie tego rozwiązania, ale także szybkość i prostota wykonania, bo tego typu obiekty powstają z pominięciem czasochłonnego etapu uzyskiwania pozwolenia na budowę.

 

fot. Konstal

Garaże blaszane Konstal
Możliwości w zakresie dopasowywania garaży blaszanych do własnych potrzeb są ogromne. Na przykład garaże blaszane Konstal oferowane są z różnymi rodzajami bram, w różnych kolorach i wariantach wykonania, co pozwala harmonijnie dopasować je do otoczenia i koloru elewacji budynku. Materiały używane do produkcji są dobierane tak, aby zapewnić trwałość, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto garaże mogą być wyposażone w nowoczesną automatykę, co jest ukłonem w stronę tych osób, które nie godzą się na żadne kompromisy również w kwestiach użytkowych.
Konstrukcja standardowych garaży wykonana jest z kątowników zimnogiętych pomalowanych farbą podkładową. Na nią za pomocą nitów aluminiowych nitowana jest blacha trapezowa ocynkowana lub akrylowa w jednym z kolorów palety RAL. Gotowe elementy skręcane są ze sobą za pomocą śrub, tworząc zwartą i trwałą konstrukcję. Na końcu przykręcony jest dach, który w wersji standardowej tworzy spad na tył.
Konstal oferuje garaże w różnych wariantach wykonania, co pozwala zaspokoić różne potrzeby użytkowników. Bardzo popularną wersją garaży blaszanych producenta jest wersja PROLINE z obróbkami blacharskimi. Jest to konstrukcja z kształtowników ocynkowanych, pokryta blachą akrylową w jednym z kolorów RAL lub w kolorze drewnopodobnym.

 

fot. Konstal

Rozwiązaniem z górnej półki wśród garaży blaszanych Konstal jest linia SUPERLINE PLUS – najwyższej jakości garaże blaszane dostępne na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu blachy trapezowej w orientacji poziomej oraz bram z blachy o szerokim profilu, mają one elegancki wygląd. Garaże blaszane SUPERLINE PLUS posiadają dach z rynnami wykonany z blachy trapezowej, a ich konstrukcja jest wzmocniona dzięki zastosowaniu profili zamkniętych ocynkowanych. Ponadto wszystkie elementy konstrukcyjne wykończone są obróbkami blacharskimi.
Nowością ofertową jest EXTRALINE. Ten garaż blaszany producent wykonuje w szerokości 4,00 m (3,97 m) i długości 5,00 m (4,97 m). Brama uchylna jest podnoszona do góry i posiada poziome przetłoczenia z blachy o szerokości około 20 cm. Garaż posiada dach dwuspadowy o wysokości całkowitej w szczycie 2,65 m, a wysokość ścian bocznych wynosi 2,13 m. Garaże blaszane Konstal EXTRALINE świetnie wpiszą się w najbardziej wygórowane wymagania klientów dzięki wyjątkowej estetyce wykonania z blachy akrylowej-drewnopodobnej: ściany, obróbki i rynny wykonane są z blachy CIEMNY ORZECH, brama – JASNY ORZECH, a dach z blachodachówki w kolorze RAL8017 ciemny brąz. Pod blachodachówką znajduje się blacha trapezowa ocynk lub w kolorze RAL promocyjnym. Blacha do konstrukcji przymocowana nitami pod kolor blachy. Konstrukcja ścian jest wzmocniona ocynkowanymi profilami zamkniętymi 30×30. Ukłonem w stronę wymagających użytkowników są dwa uchylne okna PCV oraz automat do bramy.

Bramy garażowe z okienkami
Firma Konstal jest nie tylko producentem garaży blaszanych. Przedsiębiorstwo oferuje ponadto różnego rodzaju bramy garażowe. Choć rzadko uświadamiamy to sobie na etapie realizacji inwestycji, to właśnie one są jednym z najważniejszych elementów każdego garażu. To przecież od bramy zależy, jak będzie przebiegać eksploatacja garażu. Doskonale wiedzą o tym te osoby, który nie przemyślały swojej decyzji. Zacinające się lub opadające bramy to tylko niektóre z niespodzianek, jakie czekają na tych, którzy kupili produkt niskiej jakości. A przecież to inwestycja na lata, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup. I tak na przykład gdy przed garażem znajduje się stosunkowo niewiele miejsca, to najbardziej uzasadniony jest wybór bramy uchylnej, która nie wymaga dużej przestrzeni do otwarcia. Jeśli jej montaż ze względów konstrukcyjnych jest niemożliwy, to dobrym rozwiązaniem jest brama dwuskrzydłowa otwierana na zewnątrz.

 

fot. Konstal

Nowością w ofercie producenta garaży blaszanych są bramy garażowe z okienkami. To świetnie rozwiązanie dla tych klientów, którym zależy na doświetleniu przestrzeni wewnątrz naturalnym światłem dziennym.

Kojce dla psów
Konstal jest ponadto producentem kojców metalowych dla psów, które pozwalają na stworzenie dla czworonogów przebywających na zewnątrz bezpiecznej i chroniącej przed burzą, zimnem i deszczem przestrzeni. Zaletą kojców metalowych ze stali ocynkowanej, jest duża wytrzymałość i odporność na korozję.

 

fot. Konstal

Z odpowiednim zadaszeniem i dopasowaną drewnianą budą metalowy kojec będzie pasował do każdej posesji, podwórka oraz ogrodu, również dzięki zróżnicowanym wariantom wykończenia. Dostępne są kojce dla psów wykonane z kątowników ocynkowanych zawijanych o konstrukcji spawanej, a także kojce wykonane z profili zamkniętych ocynkowanych. Dzięki temu, że cała konstrukcja jest nitowana, takie kojce są ocynkowane w całości, co zwiększa ich wytrzymałość i trwałość. Ciekawą propozycją firmy są także kojce
wykonane z profili zamkniętych ocynkowanych niezgrzewanych, które dzięki nitowaniu są również ocynkowane w całości. Kojec tego typu posiada w standardzie wzmocnienie w połowie wysokości ścian, co doceniają szczególnie właściciele większych czworonogów. Firma wykonuje również kojce na indywidualne zamówienie, co pozwala dopasować rozwiązanie najbardziej adekwatne do potrzeb danego klienta.

 

fot. Konstal

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.konstal-garaze.pl

34-620 Jodłownik, ul. Krasne Lasocice 102, woj. małopolskie
tel. 183 321 437, 505 036 609 ,