Blaszak jako garaż, budynek gospodarczy, schowek na narzędzia
Jeszcze do niedawna tzw. „blaszaki” były powszechnie kojarzone z dzielnicami przemysłowymi, gdzie ustawione jeden obok drugiego, szpeciły krajobraz. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo producenci oferują nie tylko dużo solidniejsze niż kiedyś stalowe garaże, ale również bardziej estetyczne.

 

blaszane garaże superstal blaszane garaże superstalfot. Superstal

– Do wyboru są nie tylko różne typy konstrukcji (na przykład garaże jednostanowiskowe, dwustanowiskowe, z dachem dwuspadowym czy konstrukcje dodatkowo wzmacniane), ale także mnóstwo kolorów zarówno w połysku, jak i matowych – mówi Katarzyna Hejmo z firmy Superstal, oferującej bogaty wybór garaży stalowych, wiat, bram czy kojców dla psów.
Nacisk kładziony równocześnie na solidność, trwałość i estetykę sprawia, że tego typu obiekty coraz częściej pojawiają się na prywatnych posesjach obok domków jednorodzinnych, gdzie pełnią nie tylko funkcję garażu na samochód, ale także np. schowka na przydomowe narzędzia czy rowery, a nawet budynku gospodarczego.

 

blaszane garaże superstal blaszane garaże superstal
blaszane garaże superstalfot. Superstal

 

Garaże blaszane – czy to się opłaca?
Garaż wykonany w konstrukcji stalowej (potocznie zwany „blaszakiem”) jest zdecydowanie tańszy od garażu murowanego. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu do jego budowy niedrogich materiałów.
– Konstrukcja garażu blaszanego zazwyczaj wykonywana jest z kątowników oraz ceowników zimnogiętych, zabezpieczonych lakierem podkładowym. Całość obłożona jest blachą ocynkowaną i przymocowana do konstrukcji za pomocą nitów aluminiowych – wyjaśnia Katarzyna Hejmo.

 

blaszane garaże superstal blaszane garaże superstalfot. Superstal

Jednak ponieważ tego typu konstrukcje zazwyczaj przygotowywane są na zamówienie klienta, istnieje też możliwość indywidualnego dobrania materiałów, koloru, jak i doposażenia obiektu zgodnie z wytycznymi klienta. Można więc zamontować otwory okienne czy małe dodatkowe drzwi, klient ma też możliwość wyboru spadu dachu (przód, lewo, prawo lub dwuspad).
Ponieważ oferta firmy Superstal obejmuje również produkcję bram stalowych, także tu istnieje możliwość wyboru bramy uchylnej lub dwuskrzydłowej.

 

blaszane garaże superstal blaszane garaże superstal
blaszane garaże superstal blaszane garaże superstalfot. Superstal

– Nie ma też przeszkód jeśli chodzi o nietypowe wymiary garażu – podkreśla Katarzyna Hejmo. – Standardowa oferta nie jest żadnym ograniczeniem, ponieważ klient może bez przeszkód zmieniać szerokość, długość czy wysokość garażu – dodaje.
Co jeszcze decyduje o opłacalności garażu blaszanego? Bez wątpienia krótki czas jego budowy, jak również znacznie mniejszy niż w wypadku garażu murowanego zakres prac budowlanych. Nie trzeba np. wylewać fundamentów ani czekać na wyschnięcie zaprawy. Skrócenie czasu dla inwestora wiąże się oczywiście z niższymi kosztami całej inwestycji.

 

blaszane garaże superstal blaszane garaże superstalfot. Superstal

 

Hale stalowe, magazynowe, gospodarcze
– Jesteśmy też producentem hal stalowych, które – podobnie jak garaże –zawsze wykonujemy na indywidualne zamówienie klienta – mówi Katarzyna Hejmo.
Hale mogą osiągać rozpiętość do 250 m² bez konieczności stosowania wewnątrz słupów podporowych. Takie rozwiązanie ma tę zaletę, że inwestor może w dowolny sposób wykorzystać całą przestrzeń wewnątrz obiektu. Tak duże hale stosowane są na przykład jako powierzchnie magazynowe czy magazynowo-transportowe.
– Jednym z takich wybudowanych przez nas obiektów była hala o wymiarach 14×25 m i kubaturze 350m², która wykorzystywana jest przez rozlewnie wody do przechowywania i transportowania produktów – mówi Katarzyna Hejmo. – Została ona wykonana w systemie ram stalowych z profili zamkniętych. Z kolei kratownice utrzymujące połać dachu wykonaliśmy z profili zamkniętych giętych na zimno – dodaje.

 

blaszane garaże superstal blaszane garaże superstal
blaszane garaże superstalfot. Superstal

Wśród wykonanych realizacji firmy Superstal znajdują się również liczne mniejsze hale o różnym przeznaczeniu, np. gospodarcze do przechowywania maszyn rolniczych czy budowlanych, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym (system szprosów łączonych w kształcie krzyża) są wytrzymałe na duże obciążenia. Dla inwestorów, którzy szukają rozwiązań najbardziej ekonomicznych, a jednocześnie wytrzymałych i solidnych, dedykowane są hale z profili zamkniętych (na przykład o wymiarach 20×6 m), z dachem wzmocnionym kratownicami i ścianami wzmocnionymi blachą ocynkowaną. Z kolei w małych i średnich firmach, które potrzebują hali produkcyjnej, sprawdzą się hale z profili zamkniętych, standardowo oferowane w wymiarach 5,5×10,5 m. Koszt ich wybudowania jest zdecydowanie niższy niż tradycyjnej hali murowanej, przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości i solidności konstrukcji. Takie obiekty mają wzmocniony dwiema kratownicami dach, co czyni konstrukcję bardzo wytrzymałą i stabilną.
Ofertę Superstal uzupełniają wiaty blaszane w różnych wariantach wykonania i o różnym przeznaczeniu.
– Są to obiekty budowane z przeznaczeniem do magazynowania różnego rodzaju materiałów, np. opału, przedmiotów wielkogabarytowych, maszyn rolniczych, ciągników, sprzętu gospodarstwa domowego czy wiaty do przechowywania kontenerów śmietnikowych. Oczywiście każdy rodzaj konstrukcji wykonywany jest zgodnie z wymaganiami klienta, dzięki czemu zawsze istnieje możliwość dopasowania wymiarów czy zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych do przeznaczenia danego obiektu – podsumowuje Katarzyna Hejmo.

Ze szczegółową ofertą firmy oraz galerią wybudowanych obiektów można zapoznać się na stronie: www.esuperstal.pl

 

34-620 Jodłownik, Sadek-1 , woj. małopolskie
tel. 18 332 22 35, 660 122 113 ,