Zgodnie z aktualnym prawem budowlanym, kluczową rolę stanowi powierzchnia zabudowy garażu. Jeśli nie przekracza ona 35 m2, możliwe jest jego wybudowanie bez pozwolenia. Garaż blaszany jest idealnym wyborem zwłaszcza w przypadku nieruchomości, w których nie zaplanowano miejsca na wbudowany lub murowany garaż. Jednocześnie, jeśli zależy nam na prostym rozwiązaniu, które nie będzie pochłaniało cennego czasu, a także równie cennych nakładów finansowych, dobrym wyborem będzie inwestycja w garaże, które znajdziemy w ofercie firmy Konstal. Głównym profilem działalności firmy jest produkcja oraz montaż konstrukcji stalowych, m.in. wspomnianych właśnie garaży blaszanych.

fot. KONSTAL 

Dobry stosunek jakości do ceny

Rozwiązania firmy Konstal cechują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Inwestując niewielkie fundusze, otrzymujemy produkt wytrzymały, funkcjonalny i bezpieczny dla użytkowników. Jest to możliwe dzięki innowacyjnym pomysłom oraz zastosowaniu nowoczesnych procesów technologicznych. Konstal to ponad 20 lat doświadczenia. W tym czasie firma wprowadziła na rynek wiele wariantów garaży blaszanych. Dzięki temu inwestor może dobrać produkt do swoich wymagań. Oferta pozwala idealnie zbilansować indywidualne potrzeby z gotowymi rozwiązaniami. Używając specjalnie przygotowanego kalkulatora, można w szybki i prosty sposób obliczyć wydatki związane z zakupem konkretnego garażu lub bramy. Cała procedura zamówienia – zarówno garażu standardowego, jak i nietypowego – odbywa się online, co jest dużym ułatwieniem dla klienta.

fot. KONSTAL 

Jaki garaż bez pozwolenia – 2024 rok to czas kontynuacji trendów

Jak już wspomnieliśmy, w zależności od docelowej powierzchni, możliwa jest budowa garażu bez pozwolenia. 2024 to kolejny rok, w którym powierzchnia ta nie może przekraczać 35m2. Co wpływa na to, że garaże blaszane są tak chętnie wybieraną alternatywą dla garaży murowanych? Ma na to wpływ co najmniej kilka czynników: prosty montaż i demontaż, współczesny design, zrównoważone materiały oraz funkcjonalność.

Coraz większą popularnością cieszą się garaże blaszane o modułowej konstrukcji. Są one łatwe do montażu i demontażu, co daje elastyczność w przypadku potrzeby przeniesienia lub zmiany lokalizacji garażu w przyszłości. Garaże blaszane przestają być jedynie praktycznymi budynkami, a coraz częściej stają się estetycznym elementem ogrodu lub posesji. Inwestor, sięgając po ofertę firmy Konstal, może spodziewać się szerokiego wyboru wzorów, kolorów i opcji dostosowanych do jego indywidualnych preferencji estetycznych.

fot. KONSTAL 

Świadomość ekologiczna rośnie, dlatego wiele osób poszukuje garaży blaszanych wykonanych z materiałów przyjaznych środowisku. Konstrukcja ze stali nierdzewnej lub aluminium, które są odporne na korozję, są dobrym wyborem ze względu na swoje trwałe właściwości i niski wpływ na środowisko. Zastanawiając się więc nad tym, jaki garaż bez pozwolenia wybrać, warto zwrócić uwagę na opcję garaży z konstrukcji ocynkowanych, również dostępną w ofercie producenta. W 2024 roku można tez spodziewać się większego zainteresowania garażami blaszanymi oferującymi dodatkowe funkcje, takie jak pomieszczenia magazynowe, miejsce do przechowywania narzędzi lub strefa rekreacyjna. Garaże z dodatkowymi przestrzeniami lub pomieszczeniami wielofunkcyjnymi mogą być bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących praktycznych i wszechstronnych rozwiązań.

Czy „blaszak” może być estetyczny?

Garaż blaszany do niedawna mógł kojarzyć się głównie z nieestetyczną blachą falistą. Konstal, jako jeden z pierwszych producentów, zaczął wprowadzać na rynek ekskluzywne garaże blaszane, takie jak np. SUPERLINE PLUS. Główny nacisk położono w nich nie tylko na jakość, ale i estetykę produktu. Ściany garażu zaczęto wykonywać z blachy drewnopodobnej, zaś elementy konstrukcyjne ukrywać, stosując tak zwane obróbki, tak, aby klient otrzymał produkt, który będzie cieszył oko przez wiele lat.

fot. KONSTAL 

Garaże te nadal cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Producent nie spoczął jednak na laurach i zaproponował kolejne nowoczesne rozwiązanie – EXTRALINE. W tym przypadku dach wykonany jest z blachodachówki, co dodatkowo wpływa na walory estetyczne obiektu. Konstal stworzył własną linię do produkcji blachodachówek, co przełożyło się na atrakcyjną cenę.

Garaże blaszane są popularną alternatywą dla garaży murowanych ze względu na ich niski koszt, szybką instalację, mobilność, wytrzymałość i możliwość personalizacji. Są one atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób poszukujących praktycznego i ekonomicznego miejsca do przechowywania samochodu lub innych przedmiotów. Jeśli więc zastanawiamy się, jaki garaż bez pozwolenia wybrać, warto zapoznać się ze szczegółami oferty firmy Konstal. W ten sposób możemy cieszyć się nowoczesnym, funkcjonalnym garażem blaszanym, który spełni wszystkie nasze potrzeby.
Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.konstal-garaze.pl

34-620 Jodłownik, ul. Krasne Lasocice 102, woj. małopolskie
tel. 183 321 437, 505 036 609 ,