Własny dom zaprojektowany z myślą o naszych potrzebach stanowi na pewnym etapie życia konieczny krok na drodze ku niezależności, jednak dla każdego dom oznacza coś innego. Jedni marzą o minimalistycznym budynku, charakteryzującym się stonowanym, a jednocześnie eleganckim wystrojem, gdzie prym wiodą duże przeszklenia, elementy ze stali czy proste linie. Inni poszukują niewielkiego, pełnego uroku domku na obrzeżach miasta, który nie będzie przyciągał wzroku wymyślną architekturą. Znajdą się też tacy, których usatysfakcjonuje klasyczny domek ze spadzistym dachem i białym, drewnianym ogrodzeniem. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych oczekiwań oraz potrzeb. Dziś nowoczesność mierzy się nie tyle zastosowanymi rozwiązaniami architektonicznymi, ale możliwością „skrojenia” na miarę potrzeb i funkcjonalnością, czego przykładem może być różnorodność projektów domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym i garażem, które cieszą się ogromną popularnością.

Pracowania architektoniczna MG Projekt proponuje wiele rozwiązań projektowych, uwzględniających przede wszystkim wielkość, funkcjonalność, energooszczędność oraz styl. Wśród rozmaitych koncepcji konstrukcyjnych odnajdziemy rozwiązania pasujące zarówno do nowatorskich, odważnych projektów, jak i bardziej stonowane wersje domów, stylem nawiązujące do tradycyjnego budownictwa. Jednak ostateczną decyzję o wyborze konkretnego projektu musimy podjąć samodzielnie, biorąc pod uwagę nasze oczekiwania i potrzeby. Warto pamiętać, że to właśnie projekt stanowi fundament, na którym zbudujemy dom – będący przecież czymś więcej niż miejscem do mieszkania.

fot. MG Projekt

Projekt domu jednorodzinnego jak ze snu – zrealizuj swoje marzenia

Większości z nas projektowanie domu marzeń kojarzy się z długotrwałym, ale przyjemnym procesem, jednak od czego zacząć? Pierwszym dobrym krokiem z pewnością będzie znalezienie odpowiednich inspiracji, które ułatwią poszukiwanie idealnej koncepcji wśród wielu projektów domów z poddaszem użytkowym i garażem, domów bez poddasza, budynków w stylu willowym, bliźniaków i wielu innych. Firma MG Projekt dysponuje ogromną ilością projektów umożliwiających wykreowanie rozwiązań spełniających nawet najbardziej wygórowane wymagania. Szeroki wybór gotowych konstrukcji o rozmaitej wielkości, stwarza ogromne możliwości aranżacyjne, będąc jednocześnie połączeniem komfortu i funkcjonalności. Pośród projektów domów jednorodzinnych (z poddaszem użytkowym i garażem, parterowych, piętrowych, na wąską działkę), a także bliźniaków, domów drewnianych czy rezydencji pracowni MG Projekt z całą pewnością znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy architektury tradycyjnej, jak i bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Wymarzone miejsce do mieszkania to nie tylko budynek, ale także działka. Nawet najbardziej malownicze działki wymagają wykonania indywidualnego projektu, który pozwoli dopasować gotowy dom do ograniczeń i możliwości, jakie daje konkretna przestrzeń, ukształtowanie terenu i jego usytuowanie względem stron świata. Kreatywne rozwiązania pracowni architektonicznej umożliwiają pełną realizacje powziętego planu, dzięki czemu nie musimy rezygnować z funkcjonalności domu bądź zmniejszać powierzchni użytkowej. Wbrew pozorom budowa domu na wąskiej działce z trudną drogą dojazdową wcale nie musi nastręczać problemów. Elastyczność projektów pozwala na wzniesienie wymarzonego domu niezależnie od posiadanego gruntu.

Kolejnym krokiem, który przybliży realizację celu, jest zasięgnięcie rady profesjonalisty w zakresie szczegółowego projektowania wnętrza, jaki i wyglądu zewnętrznego budynku, niezależnie od tego, czy decydujemy się na projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i garażem, czy marzy nam się dom drewniany. Od decyzji podjętych na tym etapie zależy końcowy kształt budynku oraz późniejsza jakość codziennego funkcjonowania. Dlatego niezwykle istotnym jest, by wnętrze jak i przestrzeń wokół domu zostały odpowiednio rozplanowane, jednocześnie zapewniając komfort i maksymalną użyteczność.

fot. MG Projekt

Projekty domów – do wyboru, do koloru

Małe domki jednorodzinne mają wiele uroku, nic zatem dziwnego, że właśnie takie projekty cieszą się szczególnym zainteresowaniem. W kolekcji pracowni architektonicznej MG Projekt odnajdziemy wiele propozycji małych domów zarówno o charakterze klasycznym jak i nowoczesnym, a także rozwiązania w postaci budynków szkieletowych bądź drewnianych.

Nie brak także licznych rozwiązań uwzględniających projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym, stworzonych z myślą o inwestorach ceniących czytelny podział funkcji: z rodzinną strefą dzienną na parterze, zaciszną częścią sypialną na poddaszu oraz wydzieloną przestrzenią gospodarczą. Efektowna forma projektu stanowi niezwykle popularny wybór wśród rodzin z dziećmi ze względu możliwość uzyskania dodatkowej przestrzeni oraz funkcjonalną koncepcję, która pozwala na łatwy podział stref według naturalnego układu kondygnacji. Dobrze przemyślany projekt domu gwarantuje jednocześnie bezproblemowe wzniesienie budynku nawet na mniejszych działkach. Pole do popisu otwierają też nieograniczone możliwości aranżacyjne. Na przykład domki parterowe okazują się być niezwykle praktyczne w codziennym użytkowaniu, dzięki czemu są szczególnie chętnie wybierane przez seniorów, którzy nie muszą przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami, czy przez rodziny z małymi dziećmi.

fot. MG Projekt

Projekty domów jednorodzinnych z garażem cieszą się popularnością także z powodów ekonomicznych, gdyż są rozwiązaniem atrakcyjnym cenowo, a zarazem świetną alternatywą dla mieszkania w budynku wielorodzinnym i idealnym wyborem dla posiadaczy mniejszych działek budowlanych. Możliwość powiększenia powierzchni użytkowej domu poprzez rozbudowę i adaptację poddasza pozwala na pełną niezależność oraz swobodę aranżacji pomieszczeń.

Wymarzony projekt domu odnajdzie zarówno singiel lub para młodych ludzi, traktująca dom jako miejsce relaksu po pracy, rodzina z dzieckiem uwielbiająca przesiadywać wspólnie przy stole, a także starsza osoba, ceniąca komfort i niewielki metraż, ułatwiający codzienne funkcjonowanie.

Różnorodne sposoby podziału powierzchni, możliwość adaptacji poddasza czy wybór projektu domu jednorodzinnego z garażem, dzięki czemu zimą nie ma problemu z odpaleniem samochodu, pozwala stworzyć komfortowe warunki dla każdego. Niepodważalną zaletą projektów małych domów jest także możliwość realizacji przedsięwzięcia nawet na niewielkiej działce, co pozwala ograniczyć wydatki związane z kupnem parceli oraz stwarza możliwość wybudowania domu w granicach miasta.

Dobrze przemyślany projekt to podstawowy krok na drodze do domu marzeń, a efektywne i racjonalne wykorzystanie całej przestrzeni działki i budynku przekłada się na niskie koszty budowy.

fot. MG Projekt

Wiedza oraz wieloletnie doświadczenie architektów zatrudnionych w pracowni MG Projekt pozwala dopasować projekt domu do potrzeb różnych inwestorów, niezależnie od tego, czy poszukują oni projektu domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym, czy też będą budować rezydencję w nowoczesnym stylu, w której nieprzeciętny design połączy się z funkcjonalnością.

Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.mgprojekt.com.pl

03-112 Warszawa, ul. Uczniowskiej 13, woj. mazowieckie
tel. 22 676 66 83, 600 392 884,