Profesjonalny program do projektowania ogrodów Gardenphilia DESIGNER został opracowany przez grupę architektów krajobrazu z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jego rozwojem i dystrybucją zajmuje się firma, która go stworzyła – Gardenphilia.com Sp. z o.o., mająca ogromne doświadczenie w branży profesjonalnego oprogramowania do projektowania zieleni i wizualizacji.
Jakie możliwości daje Gardenplhilia DESIGNER?

Gardenphilia DEISGNER – opinie mówią same za siebie!

Profesjonalny program do projektowania ogrodów Gardenpfilia DESIGNER bardzo dobre opinie zawdzięcza w równej mierze intuicyjnej obsłudze i rozbudowanym funkcjonalnościom, co i ogromnej bazie roślin. Oprogramowanie działa tradycyjnie na komputerach oraz urządzeniach przenośnych typu laptop, a aktualizacja odbywa się automatycznie przez internet. Program pozwala na wykonanie płynnej symulacji wzrostu i zmian sezonowych 8000 roślin, a unikatowego charakteru wizualizacjom nadaje ręcznie malowana biblioteka tekstur. Opcjonalnie w programie można używać również realistycznych modeli 3D roślin. Co istotne – symulacje zaprojektowanego terenu można wykonać na przestrzeni aż 50 lat, z możliwością rozróżnienia roślin już istniejących i nadania im aktualnego rozmiaru. Biblioteka roślin jest sukcesywnie rozbudowywana – każdy użytkownik programu może je swobodnie wyszukiwać i uzyskiwać informacje na ich temat. Możliwe jest ponadto rysowanie brył i elementów graficznych oraz ich edycja.
Wygodnym rozwiązaniem, które sprawia, że Gardenphilia DESIGNER ma świetne opinie wśród użytkowników, jest też prosta edycja roślin użytych w projekcie i łatwe wprowadzanie cen do poszczególnych pozycji. Jako profesjonalny program do projektowania ogrodów, Gardenphilia DESIGNER ma podłączone bazy producentów elementów ogrodowych i materiałów – dzięki temu szybko i bez wysiłku można wykonać kosztorys przygotowywanego projektu.
Bezpłatna wersja DEMO do użytku niekomercyjnego jest dostępna na stronie firmy Gardenphilia. Mogą z niej korzystać amatorzy i hobbyści. Jest również oferta edukacyjna dedykowana dla studentów i uczniów przez okres trwania nauki. Do użytkowników komercyjnych, którzy chcą przetestować działanie aplikacji, kierowany jest z kolei profesjonalny program do projektowania ogrodu Gardenphilia DEISGNER w wersji 14-dniowej bezpłatnej TRIAL, która posiada wszystkie funkcje profesjonalnej wersji komercyjnej oraz pełną bazę danych, w tym bibliotekę zawierającą niemal 8000 roślin.

Oprogramowanie dla profesjonalistów

Gardenphilia DEISGNER PRO to profesjonalna wersja oprogramowania, która została stworzona na potrzeby osób zawodowo zajmujących się architekturą krajobrazu i projektowaniem ogrodów oraz zieleni miejskiej. Program pozwala wykonać rzut z góry, trójwymiarową wizualizację, projekt techniczny, a także zestawić rośliny oraz materiały użyte w projekcie oraz obliczyć całościowy koszt.
Wśród profesjonalistów Gardenphilia DESIGNER PRO ma doskonałe opinie – zarówno ze względu na bogatą i pięknie ilustrowaną bazę roślin, jak i intuicyjny interfejs. Dostęp do wszystkich funkcji jest natychmiastowy, co bardzo przyspiesza i ułatwia pracę architekta krajobrazu. Jednoczesny podgląd projektowanego terenu w 3D pozwala natomiast błyskawicznie weryfikować wprowadzane zmiany. Wizualizacja programu 3D pozwala zapoznać się z projektem z różnych ujęć kamery, a także z pozycji obserwatora.
Możliwości pracy z programem zwiększa też jego automatyczna aktualizacja (a także aktualizacja baz danych) przez internet oraz współpraca z dowolnym systemem operacyjnym (Windows 8, 10 i Mac OS X). Można też importować pliki 2D: JPG, GIF, PNG jako podkład, symbol lub fotografia oraz pliki 3D: COLLADA (DAE), 3DS, OBJ i eksportować pliki do widoków JPG i PNG – możliwość współpracy z tak wieloma różnymi formatami znacznie ułatwia projektowanie.

Ogrody projektowane na miarę potrzeb

Profesjonalny program do projektowania ogrodów Gardenphilia DESIGNER pozwala też wykonać projekt techniczny oraz jego wymiarowanie. Użytkownik może dokładnie zdefiniować ustawienia obszaru roboczego (wymiary terenu, skala projektu, parametry, widoczność siatki) oraz wprowadzić ustawienia i kalibrację wczytywanego pliku podkładu (skala, przezroczystość, rozdzielczość itp.). Możliwe jest też podnoszenie elementów 3D, co pozwala na projektowanie małej architektury, a także rysowanie i edycję (zmiany wielkości, koloru, tekstury) brył, żywopłotów, trawników, nawierzchni i innych powierzchni np. wody. Ciekawymi funkcjonalnościami są też symulacje wzrostu roślin na przestrzeni aż 50 lat (z możliwością symulacji zmian sezonowych z dokładnością do 1 dnia), a także symulacja zacienienia, ustawienie efektu mgły o różnym nasyceniu i cieni pod roślinami.
Wybrane z bazy 8000 roślin dostosowanych do polskich warunków okazy można różnicować na istniejące i projektowane, nadając każdemu z nich własne rozmiary początkowe i końcowe. Płynnie ustawia się też widoczność warstw i obiektów/roślin. Włączanie i wyłączanie etykiet z nazwami roślin (łacińskie, polskie) i/lub ich numerami (jednocześnie lub pojedynczo) odbywa się automatycznie. Gardenphilia DESIGNER PRO umożliwia łatwe wyszukiwanie roślin, a następnie automatyczne tworzenie ich listy i eksport do pliku CSV (zintegrowany z EXCEL).

Projekt można wydrukować w skali oraz w całości. Oprogramowanie pozwala ponadto na dokładne obliczenie kosztu projektu, bo wewnątrz programu znajdują się sukcesywnie uzupełniane bazy producentów materiałów oraz bazy szkółek ogrodniczych.
Co istotne, program pracuje zarówno w wersji online, jak i offline, pozwalając na projektowanie nawet bez dostępu do internetu.
Gardenphilia DESIGNER to profesjonalny program do projektowania ogrodu i produkt całkowicie polski, opracowany przez grupę polskich architektów krajobrazu. Jego dystrybutorem jest firma GARDENPHILIA.COM SP. Z O.O.
Dostępna jest bezpłatna wersja DEMO, jak również 14-dniowa bezpłatna wersja TRIAL, która posiada wszystkie funkcje profesjonalnej wersji komercyjnej oraz pełną bazę danych, w tym bibliotekę zawierającą niemal 8000 roślin.

Gardenphilia DESIGNER PRO – możliwości

● Precyzyjne definiowanie ustawień projektu oraz obszaru projektowania (wielkość, skala, siatka, przezroczystość) na dowolnym formacie
● Projektowanie koncepcyjne w rzucie 2D za pomocą rozbudowanych narzędzi rysowania i edycji
● Import plików 2D: JPG, GIF, PNG jako podkładu, symboli lub fotografii
● Import plików 3D: COLLADA (DAE), 3DS, OBJ, AWD
● Rozbudowane modelowanie projektowanego terenu
● Ustawienia widoków 3D w aksonometrii lub perspektywie oraz spacer po ogrodzie
● Przekroje widokowe
● Projekt techniczny oraz wymiarowanie
● Eksport zestawień użytych w projekcie materiałów i roślin do pliku CSV, kalkulacja kosztów
● Wybór roślin z biblioteki zawierającej 8000 pozycji
● Akwarelowe tekstury roślin z rozbudowaną gamą realistycznych modeli 3D drzew, krzewów i bylin
● Edycja parametrów roślin, początkowych oraz istniejących
● Symulacja wzrostu roślin w ogrodzie
● Dynamiczna symulacja zacienienia
● Płynne zmiany sezonowe generowane do dowolnego dnia roku
● Rozbudowa programu o dodatkowe elementy wyposażenia i materiały poprzez podłączenie baz producentów i dystrybutorów roślin
● Automatyczna aktualizacja programu i baz danych przez internet
● Cykliczne bezpłatne warsztaty online z projektowania ogrodów i wizualizacji zieleni za pomocą programu Gardenphilia DESIGNER
● Jednodniowe szkolenia z obsługi programu (stacjonarne w siedzibie firmy) oraz szkolenia online za pośrednictwem Skype

Więcej informacji o profesjonalnym programie do projektowania ogrodu Gardenphilia DESIGNER na stronie: https://gardenphilia.com/

02-844 Warszawa, ul. Puławska 465, woj. mazowieckie
tel. +48 514 781 254 , +48 503 785 451,