Zadbaj o kojec dla swojego psa!

Z czego powinien być zrobiony kojec dla psa na dworze?

Jeżeli jesteś właścicielem psa, który ma przebywać tylko na zewnątrz, nie w domu i pilnować posesji, powinieneś zadbać o wygodny kąt dla niego, gdzie będzie mógł się schronić przed burzą, zimnem i deszczem oraz odpocząć po zabawie czy długim spacerze. W tym celu warto, abyś zainwestował w solidny kojec z wygodną budą, w którym twój pupil będzie czuł się dobrze i bezpiecznie. Jaki kojec będzie najlepszy dla Twojego psa?

Jaki kojec dla psa wybrać?
Na rynku znajdziesz wiele typów kojców wykonanych z różnych materiałów. Popularna siatka jest tania i łatwo dostępna, jednak może nie być wytrzymała w starciu z dużym, silnym psem. Konstrukcja z drewna jest naturalna, trwała i estetyczna, ale ma swoje minusy – drewno wchłania wilgoć i odchody (jeśli pies załatwia swoje potrzeby w kojcu), dlatego z czasem zacznie gnić. Możesz również zainwestować w zagrodę zbudowaną z paneli ogrodowych czy blachy. To jednak najmniej korzystne rozwiązanie, ponieważ kojec dla psa wykonany w całości z paneli ogranicza jego widzenie – pies zostaje odgrodzony od swojego otoczenia, przez co staje się dziki i agresywny, z kolei blacha nagrzewa się latem i źle wpływa na komfort zwierzaka.  

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kojec metalowy – ze względu na swoją trwałość i całkowicie bezpieczną dla zwierzaka konstrukcję. Jakie jeszcze zalety ma kojec z metalu?

 

Zadbaj o kojec dla swojego psa! Zadbaj o kojec dla swojego psa!

 

Kojec z metalu dla psa – zalety 
Kojec metalowy to trwała i solidna zagroda dla psa. Metal jest bardzo wytrzymały i odporny na zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatr, deszcz, śnieg, wilgoć, promieniowanie UV, wysoką i niską temperaturę. Metal jest twardy, nie występuje zatem ryzyko, że Twój pies mógłby przegryźć lub wygiąć pręty, z których wykonane są ściany kojca i uciec. Co więcej, ocynkowana stal nie koroduje i nie tworzy środowiska do rozwoju bakterii, grzybów i pleśni. Kojec z metalu stworzy zatem bezpieczne i w pełni komfortowe środowisko dla Twojego pupila. 

Ponadto kojec zbudowany z metalowych prętów ze względu na dużą przezierność pozwala obserwować psu otoczenie i się z nim oswoić. Kojce o zabudowanych ścianach, np. z paneli ogrodzeniowych (co było już wcześniej wspomniane) odseparują psiaka od otoczenia i właściciela, przez co może on stać się agresywny, nieposłuszny lub osowiały. 

Warto przemyśleć również kwestię estetyki. Ocynkowana stal zawsze dobrze się prezentuje. Z odpowiednim zadaszeniem i dopasowaną drewnianą budą metalowy kojec będzie pasował do każdej posesji, podwórka oraz ogrodu. Zobacz, jakie kojce oferuje Twojemu zwierzakowi firma KONSTAL. 

Kojce metalowe firmy KONSTAL
W ofercie firmy KONSTAL znajduje się cała gama nowoczesnych metalowych kojców dla psów. Standardowy kojec ma 3m szerokości, 2m głębokości, 1,71m wysokości z przodu oraz 1,51m wysokości z tyłu. Na dachu ze spadem do tyłu znajduje się blacha trapezowa ocynkowana, a pod dachem poprzeczka z ceownika 60×30. Całość wyposażona jest w drzwiczki 80-tki z ryglem uniemożliwiającym psiakowi ich otwarcie. 

Pionowe szczebelki zostają przyspawane do głównej konstrukcji z ceowników, dzięki czemu kojec jest stabilny i wytrzymały. Gotowe ścianki są skręcane na miejscu za pomocą śrub M10. Kojce te mogą być wykonane z zawijanych ocynkowanych kątowników; profili zamkniętych malowanych na kolor czarny lub rurek malowanych na kolor czarny. 

Kojce dla psów produkowane przez firmę KONSTAL mogą być również nitowane, gdzie pionowe szczebelki są nitowane do głównej konstrukcji. Metoda ta eliminuje konieczność spawania. Kojce wykonywane metodą nitowania są równie mocne i trwałe, co kojce spawane, a ponadto charakteryzują się niską ceną. Do ich produkcji wykorzytuje się profile zamknięte zgrzewane bądź profile zamknięte niezgrzewane – konstrukcja ścian jest wzmocniona dodatkowym ceownikiem.

 

Zadbaj o kojec dla swojego psa!

 

Jaki kojec dla dużego psa? Jaki dla psa małego?
Wybierając kojec dla swojego psa, musisz dopasować jego wymiary i konstrukcję do wielkości czworonoga. Firma KONSTAL ułatwia poszukiwania, dzięki dostosowaniu swoich produktów do konkretnych potrzeb klienta. Dla dużych psów dedykowane są kojce metalowe wykonane z mocniejszych niż standardowo materiałów oraz posiadające dodatkowe wzmocnienia na ściankach – dzięki czemu są znacznie mniej podatne na rozgięcie szczebelków przez silnego psa, a w konsekwencji – jego wydostaniu się na zewnątrz.

Dla małych piesków idealnym mieszkaniem będą metalowe kojce z węższym niż w standardzie rozstawem szczebelków – co 5 do 9 cm. To rozwiązanie skutecznie zapobiega ucieczkom psiaków poza kojec. Dla małych ras firma KONSTAL oferuje ponadto kojce o mniejszej powierzchni, np. 2m x 2m.

 

Zadbaj o kojec dla swojego psa! Zadbaj o kojec dla swojego psa!

 

Kojec dla psa z paneli poziomych
Jeśli jesteś właścicielem dużego i agresywnego psa możesz wybrać dla niego kojec wykonany z paneli poziomych, który skutecznie odseparuje zwierzaka od czynników drażniących, np. odwiedzających Cię gości. Ten model kojca wykonywany jest z profili zamkniętych ocynkowanych, standardowo malowanych w kolorze czarnym lub innym – wybranym przez klienta z palety RAL. Konstrukcja wyróżnia się dużą wytrzymałością i nowoczesną estetyką, idealną dla każdego domu i ogrodu. 

Czy warto samemu budować kojec dla psa?
Możesz również wykonać kojec samemu. Jest to jednak niezwykle czaso- i pracochłonne zajęcie, z którym osoby niedoświadczone mogą sobie nie poradzić. Kojec musi posiadać odpowiednie wymiary – dopasowane do wielkości psiaka, a jego konstrukcja powinna być trwała i stabilna. Dlatego warto wybierać gotowe rozwiązania, takie jak kojce metalowe oferowane przez firmę KONSTAL, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo Twojemu pupilowi, a Tobie pozwolą zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. 

Firma KONSTAL jest również producentem garaży blaszanych, bram garażowych, kontenerów, wiat, hal namiotowych, tuneli foliowych, ogrodzeń budowlanych, słupków ogrodzeniowych, a także profili i kształtowników. Firma oferuje nie tylko produkty wysokiej jakości, ale także dowóz na terenie całego kraju oraz montaż gratis. 

Z ofertą producenta zapoznasz się na stronie: www.konstal-garaze.pl 


Liczba odwiedzin: 148 | Data publikacji: 2018-06-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem migracji ludzi z wielkich aglomeracji miejskich na wieś lub obrzeża miasta. Pragną oni spokoju i prywatności, którą daje dom jednorodzinny z ogrodem w zacisznym miejscu. Przeprowadzka wymaga jednak posiadania samochodu, którym będzie można dojeżdżać do pracy, szkoły i na zakupy. Dlatego oczywista wydaje się budowa domu z garażem. Co jednak w sytuacji, kiedy pełnoletnich członków rodziny jest kilku i każdy z nich posiada własne auto? Rozwiązaniem może być garaż kilku stanowiskowy. Jednakże może on sprawiać problem jeśli chodzi o funkcjonalność budynku. Popularne są również wolnostojące garaże murowane bądź blaszane. Jednak ich budowa może okazać się niemożliwa ze względów prawnych. Czy zatem jesteśmy skazani na trzymanie samochodu bez odpowiedniej

Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż, pojawia się często pytanie: „czy może on stać na granicy działki?”. Jest to ważny problem, szczególnie wtedy, gdy nasza działka zajmuje niewielki obszar, a usytuowanie garażu jest możliwe tylko na jej granicy. Czy w takim wypadku możemy go wybudować?

Budowa garażu blaszanego to bardzo aktualny temat. W 2016 roku zmieniły się przepisy dotyczące pozwolenia na jego budowę. Ułatwiają one inwestorom postawienie obiektu, ograniczając zbędne formalności. Zmiany niosą jednak ze sobą wiele pytań i wątpliwości. Podpowiadamy, kiedy i w jaki sposób budować garaż blaszany bez pozwolenia.

Nowoczesne domy zazwyczaj buduje się z uwzględnieniem już na etapie projektowania garażu, który na ogół włączony jest w bryłę budynku. Inaczej sytuacja wygląda w starszych budynkach, zbudowanych w czasach, gdy nikt nie zakładał, że w przyszłości na rodzinę będzie przypadać jeden lub więcej samochodów. Zwłaszcza w przypadku takich obiektów doskonale sprawdzą się garaże blaszane, które można wybudować szybko, tanio, a w razie potrzeby łatwo zdemontować.

Powierzchnia kilkudziesięciu metrów kwadratowych w Twoim ogrodzie oraz minimum prac przygotowawczych i formalności wystarczy, abyś mógł cieszyć się własnym, tanim i estetycznym garażem. Innowacyjność, funkcjonalność i wygoda – po prostu garaż blaszany.

Budowa garażu w większości wypadków wiąże się z przymusem załatwiania formalności i uzyskania pozwolenia na budowę. Jednak nie zawsze inwestor zmuszony jest do podejmowania kroków formalnych. Jeżeli chcesz postawić garaż bez czasochłonnych wizyt w urzędach zastanów się nad inwestycją w gotowy garaż blaszany, który oferowany jest m.in. przez firmę Wojstal. Obowiązujące prawo budowlane dopuszcza wznoszenie garaży bez pozwolenia na budowę w dwóch trybach.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: kojec metalowy dla psa, kojec zagroda dla psa, z czego kojec dla psa, jaki kojec dla dużego psa, kojec dla psa z paneli, kojec dla psa z paneli ogrodzeniowych