Dlaczego warto wybrać kondensacyjne kotły gazowe?

Kotły gazowe są bardzo ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ należą do niskotemperaturowych źródeł ciepła. W kotłach kondensacyjnych ciepło wytwarzane podczas spalania wykorzystywane jest ponownie. Skroplona para wodna pochodząca ze spalin trafia z powrotem do instalacji c.o.. Ta funkcjonalność sprawia, że kotły gazowe De Dietrich są bardzo wydajne i zbierają dobre opinie, wśród osób, które cenią wysokie oszczędności w rachunkach za gaz.

Kolejną zaletą tej technologii jest brak nieprzyjemnego zapachu oraz nieczystości, dlatego na instalację pieca nie musimy wyznaczać osobnego pomieszczenia, co zmniejsza nam cennik inwestycji. Nowoczesne urządzenia posiadają automatyczny program sterujący, co sprawia, że są łatwe w obsłudze i po zaprogramowaniu pracują samodzielnie. Kotły kondensacyjne są zdecydowanie mniej awaryjne niż inne urządzenia na paliwo stałe oraz nie wymagają częstych przeglądów. Przekonaj się, jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu i sprawdź cennik kotłów De Dietrich.

Kotły De Dietrich – cennik i zalety najnowszej serii MCR3 evo

Seria najnowszej generacji kotłów kondensacyjnych MCR3 evo jest wyjątkowo odporna na osadzanie się kamienia kotłowego, dzięki temu zapewnia długi okres jej bezawaryjnego użytkowania. Bardzo prosta w obsłudze regulacja za pomocą uaktualnionej konsoli sterowniczej z wyświetlaczem pozwala użytkownikowi samodzielnie programować kotły gazowe De Dietrich, a także na bieżąco sprawdzać ich pracę. Inteligentny system informuje właściciela o stanie technicznym oraz pracy kotła, pokazując na ekranie odpowiednie komunikaty. Dodatkowo, nowoczesna konstrukcja pozwala również na zdalne sterowanie Smart TC.

fot. De Dietrich

Nową serię powiększono o wersję kotła jednofunkcyjnego MCR3 evo 15T oraz zmodernizowany model kotła 35kW MCR3 evo 35T. Zgodnie z cennikiem kotłów De Dietrich cała linia posiada unikalną 8 – letnią gwarancję. To kompaktowe i oszczędne rozwiązanie dopasowane do potrzeb i opinii klientów. Innowacyjna technologia sprawia, że ogrzanie pomieszczeń, jak i ciepłej wody jest jeszcze prostsze i szybsze. Aktualny cennik wszystkich produktów dostępny jest na stronie producenta.

fot. De Dietrich

Jakość od De Dietrich – opinie ekspertów i ciepłe powietrze bez ograniczeń

Podczas wyboru urządzenia, obok analizy cennika, warto zwrócić uwagę na konstrukcję kotła oraz efektywność pracy. W tym zakresie wysokie parametry i dobre opinie charakteryzują model Lumea MPX. Jak zauważa Waldemar Matuszyński ekspert De Dietrich: – Kocioł Lumea MPX, dzięki kompaktowym wymiarom, dedykowany jest zarówno dla nowych instalacji, jak i tych modernizowanych. Estetyczna, a zarazem zwarta konstrukcja umożliwia łatwy montaż kotła nawet w małych pomieszczeniach. Średnioroczna efektywność energetyczna kotła to aż 93%, co przekłada się na wysoką sprawność sięgającą 109%. Niezawodność urządzenia gwarantują sprawdzone technologie i materiały m.in. wymiennik kotła i palnik cylindryczny ze stali szlachetnej. Urządzenie jest również ciche za sprawą wewnętrznej izolacji dźwiękochłonnej.

fot. De Dietrich

Wysokie parametry techniczne kotłów gazowych De Dietrich idą w parze z usprawnieniami w zakresie obsługi urządzeń, na co także zwraca uwagę Waldemar Matuszyński ekspert De Dietrich: – Opinie o produkcie tworzy także poziom łatwości jego użytkowania. Dlatego na naszym wyposażeniu znalazł się nowatorski system Gas Adaptive Control (GAC), który gwarantuje optymalizację spalania dzięki elektronicznej kontroli i zaworowi elektronicznemu gazu. System w sposób ciągły monitoruje i utrzymuje odpowiedni proces spalania. GAC ułatwia również uruchomienie kotła, ponieważ nie ma konieczności regulacji manualnej, kalibracji czy wymiany dysz. Lumea MPX charakteryzuje się także dużymi możliwościami modulacji od 14 do 100% mocy. Dla łatwiejszej obsługi kocioł wyposażono w konsolę z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym.

fot. De Dietrich

Kotły gazowe De Dietrich w eleganckiej odsłonie serii premium

Kondensacyjny kocioł z serii Evodens AMC kontynuuje najlepsze tradycje kotłów gazowych De Dietrich z segmentu premium. Urządzenie dostępne jest w wersji jedno- i dwufunkcyjnej, charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej: “A” dla c.o. i “A” dla c.w.u. (“B” dla wersji BIC). Warto zwrócić uwagę na niską emisję zanieczyszczeń i roczną sprawność eksploatacyjną wynoszącą aż do 109%. Całość uzupełnia palnik gazowy ze stali nierdzewnej z całkowitym wstępnym zmieszaniem, modulujący od 22 do 100% mocy oraz moduł hydrauliczny wyposażony w zespół do zdalnego, automatycznego napełniania instalacji.

fot. De Dietrich

Kocioł został wyposażony w konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution, charakteryzująca się intuicyjnym dostępem do wszystkich ustawień urządzenia oraz czujnik zewnętrzny. Cennik kotłów De Dietrich, dostępny na stronie firmy, szczegółowo przybliża także pozostałe parametry urządzeń marki premium.

Informacje o najnowszych produktach marki De Dietrich, a także cennik oraz opinie ekspertów w poradnikach na blogu znajdziesz na stronie: www.dedietrich.pl

54-105 Wrocław, ul. Północna 15-19, woj. dolnośląskie
tel. 801 080 881,