Oprogramowanie do projektowania 3D firmy Dietrich’s

Projektowanie konstrukcji drewnianych w środowisku 3D CAD/CAM

Mimo tego że drewno jest wdzięcznym materiałem budowlanym, bo łatwo daje się kształtować, barwić i impregnować, to zbudowanie solidnej i jednocześnie estetycznej konstrukcji z drewna nie jest łatwym zadaniem. Jak stworzyć projekt idealny? Odpowiedź na to pytanie podsuwają specjaliści z firmy Dietrich’s, oferujący oprogramowanie do projektowania 3D CAD/CAM, które dedykowane jest zarówno dla małych zakładów ciesielskich, dużych fabryk domów z drewna, jak i do biur projektowych.

Oprogramowanie do projektowania konstrukcji drewnianych
Oprogramowanie 3D CAD/CAM firmy Dietrich’s to pomoc na wszystkich etapach budowy: od projektu architektonicznego konstrukcji drewnianej, poprzez projekt wykonawczy, etap prefabrykacji elementów, aż po montaż na placu budowy. Poprzez system aplikacji oprogramowanie wspiera cały proces projektowy, niezależnie od tego, czy celem jest wykonanie niewielkiej altany z drewna, czy też kompletny projekt domu szkieletowego, z bala lub konstrukcji z drewna klejonego. 

 

oprogramowanie do projektowania 3d Rys. Ściana z bala – połączenie węgłowe   

 

Program do projektowania konstrukcji drewnianych firmy Dietrich’s sprawdza się zarówno w małych zakładach ciesielskich, które oferują klientom obiekty małej architektury ogrodowej (altany, wiaty, domki narzędziowe), jak również w firmach ciesielskich specjalizujących się w przygotowaniu więźby dachowej.   Oprogramowanie z powodzeniem wykorzystywane jest także w dużych fabrykach domów, produkujących domy szkieletowe, jak i w biurach projektowych, które specjalizują się w nawet najbardziej nietypowych konstrukcjach drewnianych.

 

oprogramowanie do projektowania 3dRys. Dom w technologii szkieletu drewnianego.

 

Zaletą rozwiązania firmy Dietrich’s jest jednak nie tylko możliwość przygotowania profesjonalnego projektu. System może też przygotować dokumentację montażową i warsztatową, zestawić potrzebne do realizacji projektu materiały, a nawet wygenerować kody, które umożliwiają sterowanie obrabiarkami CNC. Oprogramowanie ma możliwość współpracy z urządzeniami pomiarowymi Leica, co czyni pracę w programie jeszcze szybszą i łatwiejszą.

 

oprogramowanie do projektowania 3dRys. Przykładowa lista materiałowa altany ogrodowej

 

Przygotowanie wizualizacji każdej konstrukcji – kolejna funkcjonalność oprogramowania Dietrich’s – to ważna karta przetargowa w rozmowach z klientem, a zarazem zminimalizowanie ryzyka nieporozumień. Na podstawie profesjonalnego projektu wykonanego w systemie, projektant może stworzyć trójwymiarową wizualizację całej konstrukcji lub tylko wybranych detali. Daje to możliwość weryfikacji i korekty ewentualnych błędów już na etapie projektowania.

 

oprogramowanie do projektowania 3dRys. Altana ośmiokątna

 

Oprogramowanie Dietriech’s do dachów, ścian i stropów
Oprogramowanie Dietrich’s składa się z modułów, które pozwalają przygotować dokumentację projektową poszczególnych części konstrukcji. Jeśli zajdzie potrzeba, system można rozbudować o kolejne aplikacje, zwiększając tym samym możliwości projektowe i funkcjonalności programu. Poszczególne aplikacje mogą być wykorzystywane w różnych obszarach projektowania, w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Na przykład dla zakładów ciesielskich i biur projektowych, które specjalizują się w wiązarach dachowych, dedykowany jest moduł D-Wiązar. To efektywne narzędzie do projektowania wiązarów ciesielskich (tradycyjnych) i wiązarów inżynierskich (z wykorzystaniem blach węzłowych i nakładek).

 

oprogramowanie do projektowania 3dRys. Wiązar ciesielski

 

Moduł D-Ściana Professional to z kolei narzędzie, które sprawdzi się w małych zakładach ciesielskich i dużych fabrykach domów oferujących budynki z drewna. Moduł ten umożliwia projektowanie ścian w technologii: ryglowej, szkieletowej, SIP i ściany z bala. D-Strop natomiast to podstawowe narzędzie do projektowania stropów, które umożliwia definicję warstw przekroju stropu zarówno z warstwami konstrukcyjnymi, jak i jego wykończenia od dołu (sufit) oraz od góry (podłoga).

 

oprogramowanie do projektowania 3dRys. Dokumentacja warsztatowa – rysunek krokwi.

 

Specjalnie dla cieśli i dekarzy opracowana została grupa modułów do projektowania dachów. Aplikacja umożliwia przygotowanie dokumentacji warsztatowej i montażowej więźby dachowej, rozwiązanie geometrii połaci, wstawienie lukarn typu wole oko, lukarn jednospadowych, dwuspadowych, trójkątnych, trapezowych, okien połaciowych i kominów. Moduł ciesielski posiada ponadto wbudowaną bibliotekę elementów konstrukcji więźby dachowej oraz połączeń ciesielskich, które dynamicznie dopasowują się do wprowadzanych w projekcie zmian konstrukcji.

 

oprogramowanie do projektowania 3d oprogramowanie do projektowania 3dRys. 1. Połączenie ciesielskie słupa z płatwią / Rys. 2. Lukarna wole oko

 

Z myślą o potrzebach firm projektowych powstał z kolei program do dachów dla projektantów D-Dach Konstruktor, który umożliwia opracowanie trójwymiarowego modelu dachu i konstrukcji więźby dachowej oraz wszelkich niezbędnych połączeń ciesielskich. Niewątpliwie dodatkowym atutem jest możliwość  automatycznego generowania list materiałowych i przedmiarów zaprojektowanych konstrukcji.

Program Dietrich's na platformie AutoCad
Dla użytkowników popularnego AutoCAD-a przeznaczona jest specjalna aplikacja Dietrich’s-A, która dedykowana jest zarówno dla firm produkcyjnych – fabryk domów i firm ciesielskich, jak również dla projektantów oraz architektów preferujących lub bazujących na platformie AutoCAD.

 

oprogramowanie do projektowania 3dRys. Konstrukcja inżynierska z drewna klejonego.

 
Aplikacja otwiera nowe możliwości dla użytkowników popularnego w środowisku inżynierów programu AutoCAD i pozwala na łatwiejsze wdrożenie systemu Dietrich's 3D-CAD/CAM. Dzięki aplikacji projektanci mogą pracować w środowisku projektowym, które doskonale znają, wykorzystując zarazem zaawansowane narzędzia i funkcje umożliwiające profesjonalne projektowanie konstrukcji drewnianych. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość precyzyjnego zaplanowania każdej inwestycji, bez błędów i poprawek na etapie realizacji projektu, co zaoszczędzi i czas, i pieniądze.

Wsparcie od Dietrich's w Internecie
Aby korzystanie z oprogramowania 3D CAD/CAM firmy Dietrich’s było jeszcze łatwiejsze, firma uruchomiła profesjonalny kanał filmowy na platformie Youtube: https://www.youtube.com/user/DIETRICHS1.

Dla wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy na temat możliwości programu Dietrich's, na pewno pomocna okaże się uruchomiona specjalnie w tym celu platforma szkoleniowa pod nazwą INFOTEKA http://pl.blog.dietrichs.com.  

Firma Dietrich's jest aktywna również na rynku wydawniczym i na swoim koncie ma dwie publikacje: „Poradnik ciesielski” i „Podstawy ciesielstwa. Geometryczne odwiązanie konstrukcji”. Są to pozycje książkowe niezbędne w biblioteczce każdego cieśli, kompleksowo omawiające wybrane zagadnienia rzemiosła ciesielskiego.

Szczegółową ofertę firmy Dietrich’s prezentuje strona www.dietrichs.com/pl

 

50-214 Wrocław, Kaszubska 8, woj. dolnośląskie
tel. 695-36-38-08 ,


Liczba odwiedzin: 9004 | Data publikacji: 2015-10-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Zlecanie projektu i wykonania kominka, mebla czy...
Aranżowanie wnętrza to ostatni, bardzo ważny etap...
04.04.2019 | Rusztowania
Multiserwis Oddział RUSZTOWANIA PRZEMYSŁOWE w Ostrzeszowie to...
Spółka MISTA ze Stalowej Woli jest związana...
05.05.2014 | Piece, kotły
Wybierając kocioł grzewczy oczekujemy od niego efektywnej...
09.10.2013 | Schody, akcesoria
Rozmowa z Romanem Lempą, właścicielem firmy Schody...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
fronty
Kuchenny design ewoluował w ostatnich latach bardzo...
budowa hali stalowej
Firma JAKON od 1989 roku zajmuje się...
25.07.2018 | Systemy budowlane
Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga...
Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
14.02.2018 | Schody, akcesoria
Schody w naszych domach pełnią nie tylko...
Aranżowanie domu lub mieszkania jest jak dobieranie...
21.08.2015 | Oświetlenie
Jakie elementy wystroju budują niepowtarzalną atmosferę rustykalnego...
Ile razy zdarzyło się, że zobaczyliśmy jakiś...
13.11.2013 | Kominki
Budowa kominka w domu to wspaniały pomysł...
Szeroki wybór produktów oraz fachowe doradztwo to...
Prawdziwe stare drewno, które starzało się powoli,...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. lubuskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj.
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: oprogramowanie cad, oprogramowanie do projektowania 3d, projektowanie 3d
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy