Projektowanie w środowisku trójwymiarowym
Jeszcze do niedawna na zakup oprogramowania CAD decydowały się tylko nieliczne firmy z różnych branż, którym szczególnie zależało na wygodnym projektowaniu wnętrz, mebli czy kominków oraz na możliwości zaprezentowania klientom trójwymiarowej wizualizacji projektu.
Dziś jednak systematycznie rośnie liczba przedsiębiorstw, które wykorzystują oprogramowanie CAD, co nie jest dziełem przypadku, bo przekłada się na zdecydowanie lepszą współpracę z klientem. W dobie ogromnej konkurencji, gdy trzeba działać nie tylko sprawnie, ale również szybko, projektowanie z wykorzystaniem oprogramowania CAD wiąże się z nawet kilkukrotnym przyspieszeniem prac, eliminując czasochłonny proces ręcznego przygotowywania wszystkich szkiców. Ponadto projekty opracowywane przez profesjonalny program CAD nie są obarczone tak ogromnym ryzykiem błędu, jak te powstające na kartce papieru.

 

oprogramowanie cad do projektowania wnętrz

Wreszcie przygotowanie mebla czy łazienki w środowisku 3D pozwala stworzyć znacznie bardziej atrakcyjny projekt niż w przypadku zwykłego rysunku. Efekt? Unikniemy nieporozumień wynikających z odmiennych odczytań tych samych rysunków przez różnych ludzi. Poza tym możliwość pokazania klientowi, jak w rzeczywistości będzie wyglądał jego mebel lub salon to świetny sposób na to, aby wspomóc działania sprzedażowe.

 

oprogramowanie cad do projektowania wnętrz

 

Oprogramowanie CAD dla architektów, stolarzy, producentów kominków
Dla kogo jest dedykowane oprogramowanie CAD? Chciałoby się powiedzieć, że dla wszystkich, którzy tworzą projekty przestrzenne… i nie będzie to przesadą. Możliwości, jakie daje dobre oprogramowanie CAD są nie do przecenienia. Na przykład firma Palette CAD stworzyła kilka wersji programu z dedykacją dla wielu branż oraz przedsiębiorstw różnej wielkości – od rzemieślników do dużych firm.

 

oprogramowanie cad do projektowania wnętrz oprogramowanie cad do projektowania wnętrz

I tak w programie Palette CAD Technika Meblowa można projektować: meble, kuchnie, szafy, biurka, nieregularne zabudowy czy całe wnętrza, mając do dyspozycji takie narzędzia, jak np. konfigurator: korpusów, szuflad, frontów, osadzania łączników, blatu kuchennego, stołu czy zlewozmywaka. Z kolei program Palette CAD Architektura Wnętrz to świetne narzędzie dla każdego architekta wnętrz, który chce projektować kompleksowo, intuicyjnie i bez żadnych ograniczeń. Moduł meble czy edytor układania płytek z ogromnymi bibliotekami rozwiązań polskich i europejskich producentów sprawi, że z łatwością można zaaranżować łazienkę czy inne wnętrze oraz w prosty sposób stworzyć projekt dla klienta i dokumentację techniczną dla firmy. Jednym z najbardziej innowacyjnych produktów Palette CAD jest jedyny na rynku program umożliwiający projektowanie kominków i pieców kaflowych z wykorzystaniem bibliotek wkładów i kafli producentów. Podczas projektowania w Palette CAD Kominki i Piece można korzystać z gotowych elementów bibliotek programu albo też tworzyć własne bryły lub obudowy kaflowe z kafli producentów, przy czym program precyzyjnie wylicza ilość materiału, jaki będzie potrzebny na budowie. Dla firm, które wyspecjalizowały się w produkcji łazienek, firma Palette CAD przygotowała z kolei oprogramowanie Palette CAD Łazienki i SPA. Ogromne biblioteki płytek ceramicznych (około 250000 kafelek!), armatury sanitarnej i mebli łazienkowych, a także zaawansowany edytor układania płytek, elementów dekoracyjnych i mebli sprawiają, że projektowanie łazienki lub innego wnętrza stanie się czystą przyjemnością.

 

oprogramowanie cad do projektowania wnętrz

W ofercie firmy nie brakuje też oferty dla zakładów kamieniarskich – to program Palette CAD Kamieniarstwo, który bazuje na wykorzystaniu okładzin kamiennych. Co istotne to fakt, że propozycje rozmieszczenia kamieni są w pełni edytowalne, a funkcje programu pozwalają tworzyć nieregularne wzory, również na podstawie bibliotek stworzonych z własnych elementów. To narzędzie, które z jednej strony pozwala zachować dużą intuicyjność obsługi, a z drugiej – w żaden sposób nie ogranicza w projektowaniu podłóg, całych wnętrz czy nagrobków.

 

oprogramowanie cad do projektowania wnętrz oprogramowanie cad do projektowania wnętrz

 

Klienci projektują sami
Firma Palette CAD oferuje jednak coś więcej. Wyjściem naprzeciw klientom, którzy chcieliby sami stworzyć swój projekt jest Palette@Home. To aplikacja do projektowania w przeglądarce internetowej, w której nawet początkujący użytkownicy mogą przygotowywać szybkie projekty. Z uwagi na łatwość obsługi aplikacji, można więc umożliwić samodzielną pracę nad projektem swoim klientom, a będąc posiadaczami oprogramowania Palette CAD, na zintegrowany adres e-mail będziemy otrzymywać informacje na temat tych projektów, które możemy przetwarzać dalej. Wszystkie aplikacje są dostępne w sklepach app jako aplikacja dla Apple, Androida i Windowsa Phone / Windows.

 

oprogramowanie cad do projektowania wnętrz

 

Oprogramowanie CAD – czy to się opłaca?
Zalety oprogramowania CAD są dość dobrze znane, warto jednak je wypunktować, by zobaczyć, że oprogramowanie, które pozwoli nam stworzyć projekt 3D przekłada się na realne korzyści ekonomiczne oraz buduje prestiż firmy jako nowoczesnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w profesjonalne oprogramowanie CAD? Ponieważ czas to pieniądz, a projektując w Palette CAD kilkakrotnie przyspieszamy swoje prace projektowe, mając jednocześnie gwarancję, że szablony są dokładne, a projekty zwymiarowane. Ogromną zaletą oprogramowania jest też równoczesne tworzenie projektu dla klienta oraz dokumentacji technicznej dla montażysty. Kolejny aspekt to możliwość eksportu danych na obrabiarki CNC, co oczywiście redukuje czas przeznaczony na czasochłonne, ręczne wprowadzanie informacji do komputera maszyny.

 

oprogramowanie cad do projektowania wnętrz

Ważny jest też fakt, że zakupując raz program, nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni do bibliotek elementów, jakie są w nim wgrane. Do programu Palette CAD można importować pliki w wielu rozszerzeniach i tworzyć z nich własne, idealnie dopasowane katalogi. Program pozwala też na bezpośrednie pobieranie obiektów z Galerii 3D Google – wystarczy, że komputer jest podłączony do internetu. Istnieje także możliwość dodawania do bibliotek własnych materiałów. Wszystko to sprawia, że możemy na bieżąco uzupełniać swoją bibliotekę np. o nowe kolekcje płytek czy okładzin kamiennych.
Nie zapominajmy też o tym, że z perspektywy klienta najważniejszą częścią projektu jest trójwymiarowa wizualizacja. To właśnie na niej zobaczy, jak naprawdę będzie wyglądać jego kuchnia, salon, łazienka, kominek czy mebel. Program Palette CAD pozwala na wygenerowanie wizualizacji w trybach: realistycznym, kolorowym, akwarela, marker, szkic, przy czym każdy z tych trybów możemy przygotować jako zdjęcie, film z projektu, panoramę 360 stopni, expose. Możliwość poruszania się po istniejącym w środowisku 3D pokoju, przybliżenia elementów czy zmiana ich kolorów mogą ostatecznie przekonać klienta do powierzenia zlecenia właśnie nam.

Ze szczegółową ofertą firmy oraz możliwościami poszczególnych wersji programu można zapoznać się na stronie: www.palettecad.pl

 

44-200 Rybnik, ul. Szkolna 29 , woj. śląskie
tel. (32) 426 40 22,