Lider Budowlany: Produkcja schodów jest sektorem w branży drzewnej, która wymaga najwyższych kwalifikacji wykonawcy. Pojęcie schodów wysokiej jakości jest synonimem dobrze przeprowadzonego procesu od momentu projektu poprzez produkcję, na montażu kończąc. Z czego wynika fakt, że schody w Pańskiej firmie są synonimem wysokiej jakości?

 

nowoczesne schody do biura fot. Schody LEMPA

 

Roman Lempa: Myślę, że jakość, którą proponuję naszym klientom wynika przede wszystkim z tradycji jaką ma nasze przedsiębiorstwo i rodzina. Nasza firma stolarska powstała w 1963 roku. Właścicielem firmy był wówczas Paweł Lempa. Wyspecjalizowaliśmy się w produkcji stolarki budowlanej. W latach 80- tych produkcja schodów i drzwi przekształciła się w produkcję mebli stylowych. W roku 1993 firmę przejął syn jej założyciela Roman Lempa. W 1999 roku rozpoczęła się reorganizacja firmy. Ponownie do produkcji wprowadziliśmy  schody. Od 2003 roku jako jedni z pierwszych w Polsce  posiadamy certyfikat na produkcję i montaż schodów w systemie bolcowym, tzn. że konstrukcją nośną jest poręcz, a stopnie montowane są poprzez bolce bezpośrednio do ściany oraz schodów dywanowych (falistych). Było to absolutną nowością na polskim rynku. Certyfikaty określają szczegółowo normy, według jakich schody te są produkowane i montowane. Normy te są zgodne z normami Unii Europejskiej.

Lider Budowlany: Epizod z produkcją mebli stylowych pozwolił na wyspecjalizowanie się w kierunku produkcji jednego z typów schodów?

Roman Lempa: Myślę, że tak. Obecnie naszą specjalizacją są schody pałacowe z elementami rzeźbionymi, różnorakich kształtów w zależności od wymogów klienta oraz schody dywanowe (faliste). Dlatego również realizujemy skomplikowane projekty do dworków, pałaców i ekskluzywnych domów.

 

rzemioslo rzezba porecze lempa tralki balustrady rzezbione lempafot. Schody LEMPA

 

Lider Budowlany: Jakie inne rodzaje schodów znajdują się w Państwa ofercie?

Roman Lempa: W naszej ofercie znajdują się schody drewniane proste i gięte, w systemie bolcowym, policzkowym, falistym i spiralnym. Posiadamy duże  doświadczenie w produkcji schodów z gatunków egzotycznych. Łączymy drewno z kamieniem, stalą nierdzewną, szkłem i elementami metaloplastyki.

 

kute balustrady kowalstwo artystycznefot. Schody LEMPA

 

Lider Budowlany: Szeroka oferta musi być poparta odpowiednią technologią. Pańska firma podąża za nurtem nowoczesnych technologii.

Roman Lempa: Tak. Inwestujemy w nowoczesne maszyny. Obecnie w naszym parku maszynowym znajdują się, m. in: pięcio-osiowe centrum obróbcze, tokarka numeryczna, specjalistyczne prasy i wiele innych obrabiarek. Nowoczesne maszyny pozwalają nam na produkcję schodów najwyższej jakości. Dzięki ich dokładności uzyskujemy stabilność wymiarową, spasowanie elementów i najwyższą jakość obróbki. Dodatkowo nasi projektanci pracują na profesjonalnym oprogramowaniu CAD, które umożliwia bardzo szybkie wykonanie projektu  wraz z całą dokumentacją jak i realną wizualizacją 3d.

 

producent schodow krecone schody spiralne roman lempafot. Schody LEMPA

 

Lider Budowlany: Czy firma posiada możliwość sprzedaży swoich produktów na terenie całej Polski czy działacie tylko lokalnie?

Roman Lempa: Działamy globalnie na terenie nie tylko kraju, ale również na rynku europejskim. Posiadamy rozbudowaną sieć sprzedaży na terenie Polski i Niemiec.

Lider Budowlany: Dziękuję za rozmowę.

Aby skontaktować się z firmą zajrzyj na www.schodylempa.pl

 

 

42-793 Ciasna – Dzielna, ul. Wiejska 12, woj. śląskie
tel. 343512166,