Drewno to materiał, który nigdy nie wyszedł – i przypuszczalnie nigdy nie wyjdzie – z mody. To właśnie z niego bardzo często wykonuje się schody do domów jednorodzinnych. Nowoczesne, klasyczne, stylowe – możliwości jest bardzo wiele, ważne jednak, aby pracę zlecić firmie z doświadczeniem, która wyspecjalizowała się w tego typu konstrukcjach.
Takim wykonawcą jest Stajder – rodzinne przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem, którego portfolio sukcesywnie poszerza się o kolejne realizacje. Wszystkie bazują na pięknym i ponadczasowym surowcu jakim jest lite drewno. Jakie rodzaje projektów cieszą się dziś popularnością?

Nowoczesne schody w domu jednorodzinnym
Wszystkie schody, które oferuje firma Stajder są w równej mierze bezpieczne, co i komfortowe w toku eksploatacji. Tym, co różni poszczególne projekty jest styl wykonania. Obecnie dużą popularnością cieszą się schody nowoczesne. W domach jednorodzinnych doskonale wpiszą się one w aranżacje minimalistyczne, w których zamiast bogatej ornamentyki stawia się raczej na proste i oszczędne wzornictwo. Czyste, gładkie linie i geometryczne formy to wyróżniki takich konstrukcji, które stają się harmonijnie wkomponowanym elementem wnętrza, który nie dominuje, lecz stanowi subtelny akcent.
W nowoczesnych schodach w domu jednorodzinnym oprócz drewna w roli dodatków (balustrady, wypełnienia, poręcze) często wykorzystuje się inne materiały, jak szkło czy stal nierdzewna, które mogą stanowić oryginalne dopełnienie drewnianej konstrukcji. Ciekawe efekty można ponadto uzyskać, wyposażając je w efektowne podświetlenie, które dodatkowo wyeksponuje nowoczesny rys.

Fot. Stajder

Schody klasyczne, stylowe i gięte
Schody klasyczne to propozycja kierowana do miłośników umiaru i elegancji, którzy poszukują rozwiązań w równej mierze ponadczasowych, co i reprezentacyjnych. Efekt ten można uzyskać zarówno dzięki sposobowi poprowadzenia biegu, jak i elementom dekoracyjnym balustrady, w których wypełnienia i poręcz stają się również ważnym nośnikiem potencjału dekoracyjnego we wnętrzu. Inspiracje do takich konstrukcji firma Stajder czerpie z bogatej tradycji wzorów historycznych, które następnie dostosowuje do współczesnych realiów.

Fot. Stajder

Oprócz klasycznych i nowoczesnych schodów, w domach jednorodzinnych – zwłaszcza aranżowanych w stylu willowym, rezydencjalnym, popularnością cieszą się schody stylowe, a także schody gięte. Bogato rzeźbione, drewniane konstrukcje przykuwają uwagę odważną ornamentyką, zwłaszcza oryginalnie zdobionymi elementami balustrad, jak słupki, poręcz i wypełnienie. W tego typu projektach można spotkać płaskorzeźbione rozety i tralki, które są małymi dziełami sztuki. Z kolei wijący się bieg czy wygięta poręcz nadają schodom lekkości.

Fot. Stajder

Dzięki dopracowanemu designowi, innowacyjnym materiałom i funkcjonalnym rozwiązaniom, schody Stajder są nie tylko drogą łączącą piętra, ale także inspirującym elementem wnętrza, który zachwyca swoim wyglądem i użytecznością. Każdy projekt realizowany przez firmę jest dopasowany do indywidualnych upodobań klienta, a przez to – jedyny w swoim rodzaju.

Więcej informacji na stronie: http://www.stajder.com/

32-400 Myślenice, Osieczany 352 , woj. małopolskie
tel. +48 12 274 15 30, +48 601 511 571,