Domy drewniane w konstrukcji szkieletowej

Niezależnie od tego, czy szukasz stałego, całorocznego miejsca do życia, letniego domku na wakacje, czy mobilnego rozwiązania, technologia budownictwa szkieletowego sprosta tym oczekiwaniom, jednocześnie zapewniając trwałość, energooszczędność i elastyczność projektową. Szczególną popularnością cieszą się całoroczne domy “Stodoła” 35m2.

Dom “Stodoła” 35m2 – całoroczny lub letniskowy – nowoczesność inspirowana tradycją

Współczesna architektura niepodzielnie idzie w parze z innowacjami i nowoczesnym podejściem do projektowania. Gdy design i funkcjonalność są równie istotne, ewoluuje, przynosząc ze sobą nowe i fascynujące koncepcje. Jednym z aktualnych trendów w budownictwie są domy, które czerpią inspirację z tradycyjnych stodół, a jednocześnie łączą w sobie nowoczesność, funkcjonalność i estetykę. Mowa tu o “Nowoczesnej Stodole” – idealnej w swej prostocie, z dwuspadowym dachem i pokaźnym przeszkleniem.

W ofercie Just House znajdziemy m.in. całoroczny dom stodoła 35m2 – model GABRIELA. Ten dom w konstrukcji szkieletowej możemy zakupić w różnych wersjach wykończenia (o których szerzej powiemy później) – zarówno w stanie A (surowym), B, C oraz D (deweloperski).

Powierzchnia użytkowa (liczona po podłodze) w przypadku parteru to 28m2, zaś w przypadku poddasza – 28 m2. Kąt nachylenia dwuspadowego dachu wynosi 40°. Do produkcji domu wykorzystywane jest drewno świerku skandynawskiego C24. Stodoła może być spersonalizowana kolorystycznie – dla pełnej satysfakcji klienta, Just House oferuje możliwość wyboru zarówno koloru elewacji, okien, jak i wykończenia wnętrza.

A może poszukujesz nowoczesnego i komfortowego miejsca do spędzania wakacji, swojej oazy spokoju? Możesz wybrać nie tylko dom stodoła 35m2 całoroczny, ale i letniskowy!

Stopień wykończenia – możliwości wyboru

Stopień wykończenia domu zależy od określonych potrzeb inwestora – od samej konstrukcji po stan deweloperski. Co więcej, firma wykonuje także projekty indywidualne.

Stan podstawowy (“A”) zawiera konstrukcję:

 • podłogi parteru,
 • ścian zewnętrznych,
 • dachu,
 • stropu nad parterem.

Możliwe jest odebranie konstrukcji w wersji do samodzielnego montażu (gotowe podzespoły wraz z instrukcją złożenia).

Stan wykończenia „B”, poza komponentami stanu „A”, zawiera dodatkowo:

 • ściany zewnętrzne obite płytą OSB grubości 12mm,
 • dach obity płytą OSB o grubości 12mm,
 • podłogę obitą od spodu płytą OSB, zabezpieczoną dodatkowo Dysperbitem oraz siatką na gryzonie (w przypadku fundamentu punktowego),
 • całość konstrukcji zabezpieczona jest membraną wiatroizolacyjną z przybitymi kontrłatami.

Stan wykończenia „C” dodatkowo zawiera:

 • kompletnie wykończony dach, pokryty blachą na rąbek lub blachodachówką, wraz z obróbkami dekarskimi i kompletnym orynnowaniem,
 • okna PCV białe, dwuszybowe (opcjonalnie można wybrać pakiet 3-szybowy),
 • metalowe drzwi wejściowe, odporne na promienie UV,
 • elewację zewnętrzną drewnianą, pokrytą deską boazeryjną o grubości 19mm, impregnowaną dwukrotnie, w wybranym kolorze.

Stan deweloperski

W stanie pełnego wykończenia – “D” (deweloperski) – możemy dodatkowo liczyć na wypełnienie wełną mineralną:

 • konstrukcji ścian i dachu (wełna o grubości 150mm),
 • konstrukcji ścian działowych i stropu (wełna o grubości 100mm).

A ponadto:

 • położenie wewnątrz folii paroizolacyjnej, na której ułożony jest ruszt instalacyjny o grubości 25mm,
 • wykonanie instalacji elektrycznej bez osprzętu,
 • wykonanie instalacji hydraulicznej bez armatury sanitarnej,
 • ściany wewnątrz pokryte deską boazeryjną o grubości 19mm.
 • zabiegowe i lakierowane schody sosnowe.

Tiny House – dzisiaj Polska, jutro cały świat!

Tempo dzisiejszego życia rodzi potrzebę mobilności. Dla niektórych to jedynie obowiązek, dla innych wręcz marzenie. Jeśli Twoja praca wiąże się z częstą zmianą lokalizacji lub jeśli uwielbiasz “życie na kółkach” i chcesz cieszyć się wolnością w zakresie miejsca zamieszkania, odkrywając nawet najdalsze zakątki, idealną opcją będą dla Ciebie domy mobilne.

Just House stawia na innowacyjność, dlatego w ofercie znajdziemy nie tylko nowoczesne domy “Stodoła” 35m2 – całoroczne lub letniskowe. Do wyboru są też m.in. tzw. Tiny House, czyli wspomniane domki mobilne – w pełni funkcjonalne, wykonane z najwyższej jakości materiałów i energooszczędne.

Dla miłośników niekonwencjonalnego życia – houseboaty

Houseboaty Just House, czyli domki na wodzie, to z kolei niecodzienna opcja dla tych, którzy cenią sobie niezależność oraz lubią spędzać wolny czas w niekonwencjonalny sposób. “Pływające domki” cieszą się coraz większą popularnością nie tylko na świecie, ale także w Polsce.

Wysokiej jakości drewno – nie tylko domy

Budując swoje domy szkieletowe, Just House bazuje tylko na drewnie wysokiej jakości. Jest to drewno suszone, czterostronnie strugane, które posiada większą wytrzymałość i właściwości izolacyjne, w porównaniu do drewna tradycyjnego. Pozwala na swobodę architektoniczną, dzięki czemu firma może produkować nie tylko domki drewniane, ale również tarasy, balkony, altany czy wiaty garażowe.

Tarasy wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta. Co istotne, pasują one zarówno do domów letniskowych, jak i całorocznych. Taras skręcany jest modułowo, dzięki czemu montaż u klienta zajmuje niewiele czasu.

Z całą ofertą firmy Just House można zapoznać się na stronie: https://just-house.eu/

83-200 Sumin, Sumin 14 , woj.
tel. +48 690 506 153,