Oszczędność energii dla domów i przedsiębiorstw

Systemy do produkcji i optymalizacji energii

Od pewnego czasu dużą popularność w Polsce zyskują energia odnawialna i rozwiązania, które pozwalają na znaczne oszczędności w zużyciu energii. Firmy oraz osoby prywatne coraz częściej dbają o niską emisję CO2.

Odpowiedzią rynku na trend do oszczędzania są różnorodne systemy pozwalające optymalizować napięcie, wykorzystywać energię słoneczną i zmniejszać zużycie energii.

Optymalizacja napięcia
Jak obniżyć koszty energii elektrycznej w XXI wieku, gdy niemal wszystko działa na prąd – od komputerów, poprzez kuchenki elektryczne, oświetlenie czy sprzęt RTV? Jeszcze trudniej o oszczędności w przemyśle, gdzie wysokie koszty ponoszone na energię generowane są przez potężne, pracujące nieraz 24 godziny na dobę maszyny. Wydawałoby się, że w przypadku ciężkiego przemysłu niewiele da się zrobić. Nic bardziej mylnego!

Jednym z rozwiązań jest instalacja systemu optymalizacji napięcia, który redukuje maksymalne zapotrzebowanie obciążenia (kVA) oraz obniża rachunki za energię. Taki produkt ma w swojej ofercie firma ON Sp. z o.o. System optymalizacji napięcia Powerstar ® aktywnie redukuje znaczną część zużycia energii elektrycznej, a liczne badania potwierdzają, że uzyskane oszczędności oscylują w okolicach od 12-15 % konsumowanej energii, zaś typowy okres zwrotu inwestycji to 3 do 5 lat.

– Każdy projekt analizowany jest indywidualnie, dzięki czemu efekt końcowy to opracowanie rozwiązania pod klucz dla klienta. Oszczędności, które zawarte zostały w umowie, są przez nas gwarantowane. Jeśli instalacja Powerstar® nie przyniesie oczekiwanych oszczędności – zwracamy różnicę – podkreśla Jakub Telega z firmy On Sp. z o.o. – Ponadto oferujemy darmowy i niezobowiązujący audyt, który pozwala ocenić, ile można zaoszczędzić – dodaje.

Optymalizacja napięcia z Powerstar® powoduje równomierne obciążenie faz i znacząco redukuje składowe harmoniczne. Ponadto poprawia współczynnik mocy nawet o 20% i chroni przed szkodliwymi przepięciami (czyli skokami napięcia) do 25,000V. Dzięki temu, że obniża temperaturę silników i zwiększa żywotność urządzeń, pozwala też na uzyskanie dodatkowych oszczędności.

 

oszczędność energii dla domów i przedsiębiorstwfot. On Sp. z o.o.

 

Panele słoneczne / fotowoltaika
Trend do oszczędzania energii widać teraz coraz częściej na… dachach budynków, zarówno prywatnych, jak i przemysłowych. Zamontowane tam panele fotowoltaiczne przestały należeć do rzadkości, co pokazuje, że coraz więcej osób świadomie decyduje się na zmniejszenie rachunków za prąd i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Tym bardziej, że jest to doskonała forma zabezpieczenia przed rosnącymi cenami energii elektrycznej oraz sposób na uniezależnienie się od dostawców z zewnątrz.

– Jako jedna z największych i najdłużej działających firm na rynku polskich dostawców paneli fotowoltaicznych pomogliśmy zaoszczędzić energię i pieniądze wielu gospodarstwom domowym. Nasi projektanci i instalatorzy w fachowy sposób doradzają, jak dobrać i zainstalować system fotowoltaiczny najbardziej w danym wypadku odpowiedni. Przy projektowaniu instalacji bierzemy pod uwagę dane klimatyczne dla danej lokalizacji, wydajności panelu fotowoltaicznego, inwertera, właściwości temperaturowe komponentów, nachylenie dachu, położenie dachu względem południa oraz zacienienie okolicy. Rezultatem jest wizualizacja 3D systemu z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów mogących mieć wpływ na uzysk energii – mówi Jakub Telega.

Jednak zaletami instalacji fotowoltaicznych nie są tylko korzyści finansowe, pewność, że koszty inwestycji się zwrócą oraz niewątpliwy wzrost wartości nieruchomości. W wypadku, w którym dana osoba lub przedsiębiorstwo nie jest w stanie zużyć całej wyprodukowanej energii, jej nadwyżki może sprzedać do zakładu energetycznego.

– Warto też podkreślić, że osoby, które zdecydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej mogą starać się o dofinansowanie. Istnieje kilka programów wsparcia, takich jak np. Prosument, dzięki którym można dofinansować nawet 40% inwestycji – podkreśla Jakub Telega.

Systemy fotowoltaiczne nie wymagają od właścicieli nieruchomości wielu prac konserwacyjnych. Dzięki temu, że nie posiadają ruchomych części, do utrzymania ich w należytej czystości wystarczy po prostu deszcz.

 

jednostka powerstartfot. On Sp. z o.o.

 

Energooszczędne oświetlenie dla biznesu
Surowe przepisy określają wymogi dotyczące oświetlenia. Znajomość tych wymogów i podejmowanie słusznych decyzji jest ważne z przyczyn prawnych, ekologicznych i finansowych. Jesteśmy gotowi na zmiany i znamy perspektywiczne sposoby na zachowanie zgodności z przepisami.
Firma On Sp. z o.o., będąca oficjalnym partnerem firmy Philips, ma w tym zakresie do zaoferowania szereg opłacalnych i kompletnych rozwiązań. Wśród nich znajdują się m.in. systemy inteligentnego sterowania oświetleniem, które przeznaczone są do sterowania siecią punktów świetlnych wyposażonych w sterowniki wykonawcze, pracujące we własnej, samoorganizującej się sieci.

– Oznacza to, że możemy zdalnie kontrolować każdą lampę, włączać, wyłączać, dowolnie konfigurować jasność oświetlenia. Pozwala to na bezprzewodową kontrolę np. grupy lamp i na ustawienia, które możemy dowolnie modyfikować – komentuje Jakub Telega.

Firma On Sp. z o.o. oferuje ponadto oświetlenie zewnętrzne, dedykowane do obszarów otwartych, jak np. parkingi, tereny przemysłowe i magazyny w miastach i na peryferiach oraz porty lotnicze i stacje kolejowe. Ofertę uzupełnia oświetlenie wewnętrzne, m.in. świetlówki, które mogą być stosowane w tradycyjnych oprawach oświetleniowych. W odróżnieniu od standardowych świetlówek liniowych, są one zgodne z przepisami UE.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.on-eco.pl

35-045 Rzeszów, ul. Hetmańska 13, woj. podkarpackie
tel. 17 862 30 98,


Liczba odwiedzin: 790 | Data publikacji: 2014-07-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


09.12.2015 | Energia ekologiczna
Tania energia! Jeszcze kilka lat temu słysząc...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
05.06.2018 | Grzejniki
Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna....
14.04.2014 | Oświetlenie
Przewaga oświetlenia LED nad zwykłym zauważalna jest...
Budowa parkingów, placów i ulic od teraz...
Planując instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła...
29.06.2021 | Pompy
Zasada działania pompy z falownikiem polega na...
07.04.2021 | Baseny, fontanny
Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze...
24.02.2021 | Elewacje, docieplenia
Posiadasz mieszkanie w zabytkowej kamienicy lub prześliczny...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
nowoczesna kuchnia 2020
22.04.2020 | Wykańczanie wnętrz
Życie rodzinne i towarzyskie toczy się najczęściej...
15.04.2020 | Izolacje
Efektywna termoizolacja budynków mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych...
15.01.2020 | Domy prefabrykowane
Budowa domów drewnianych szkieletowych, choć jest technologią...
02.09.2019 | Ogrzewanie
Zainteresowanie ogrzewaniem podłogowym nieustannie rośnie. Nic dziwnego....
Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na własne...
Zapewnienie prawidłowych parametrów powietrza to podstawowe zadanie,...
16.08.2018 | Ogrzewanie
Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, potocznie nazywana...
23.08.2017 | Automatyka domowa
Nowoczesne budynki użyteczności publicznej czy zabudowa wielorodzinna...
25.07.2017 | Stolarka otworowa
W dobie automatyzacji procesów przemysłowych coraz trudniej...
Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą?...
07.11.2016 | Piece, kotły
Pierwsze jesienne przymrozki dla wielu Polaków oznaczają...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: oszczędność energii, panele słoneczne, panele fotowoltaiczne, oszczędzanie energii, jak oszczędzać energię
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy