Wybór odpowiedniego magazynu energii do domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników, takich jak zapotrzebowanie na energię, budżet, lokalizacja, preferencje ekologiczne itp. Poszukując rozwiązania dla nowo wybudowanego lub modernizowanego domu, warto zapoznać się z ofertą firmy Expom Eco-Energy – dostawcy odnawialnych źródeł energii z ponad 40-letnim doświadczeniem. Zanim przyjrzymy się ofercie, odpowiedzmy najpierw na pytanie, jak działa magazyn energii.

Powerbank dla fotowoltaiki

W przypadku nadwyżek wyprodukowanej przez instalację PV energii, jest ona przesyłana do sieci energetycznej. W nocy, gdy instalacja nie pracuje lub gdy produkuje mniej energii, np. w miesiącach zimowych, jesteśmy zmuszeni energię pobrać z sieci. Inaczej jest w sytuacji, gdy zdecydujemy się na magazyn energii. Sposób działania magazynu możemy porównać do popularnego powerbanku. Urządzenia mobilne, takie jak smartfon czy tablet, z definicji powinniśmy móc używać w dowolnym miejscu. Nie zawsze jednak jest to możliwe, a przyczyna jest prozaiczna – rozładowana bateria. Z pomocą przychodzi wówczas powerbank, który magazynując energię, może ją oddać naszemu urządzeniu w dowolnym momencie. Magazyn energii nie tylko pokryje zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną przez określony czas, ale i wygeneruje oszczędności, uniezależniając nas od sieci energetycznej.

fot. Expom Eco-Energy

Jaki magazyn energii do domu jednorodzinnego – propozycja Expom Eco-Energy

Obecnie rynek zalewany jest ofertami instalacji fotowoltaicznych. Coraz więcej dostawców oferuje również magazyny energii. To dobry trend, biorąc pod uwagę zarówno zbawienny wpływ takiego rozwiązania na środowisko, jak i oszczędność energii – tak istotną dla każdego portfela. Wieloletnie doświadczenie w branży OZE sprawiło, że Expom Eco-Energy zdecydowanie postawił na magazyny energii. Spółka oferuje urządzenia różnych producentów, dopasowując je do instalacji klienta. Dla przykładu, model oparty na baterii Huawei Luna 2000, spełniający wymogi unijne i kwalifikujący się do udziału w programie Mój Prąd, z którego można uzyskać 6 tys. złotych dotacji na instalację PV plus 16 tys. złotych na magazyn energii. Można skorzystać również z programu kierowanego do rolników – Agroenergia.

Gdy inni mają problem – Ty masz prąd, czyli o zasilaniu awaryjnym

Dlaczego jeszcze warto wybrać magazyn energii do domu jednorodzinnego czy przedsiębiorstwa? Magazyny energii oferowane przez Expom Eco-Energy zapewniają również zasilanie awaryjne. Awarie sieci potrafią spędzić sen z powiek. A przecież wybierając fotowoltaikę, chcemy spać spokojnie. Dzięki zasilaniu awaryjnemu przerwy w dostawie prądu są już niestraszne. Możesz mieć prąd, nawet gdy nie ma go w sieci. Wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną i zmagazynowana energia jest uwalniana w momencie przerw w dostawie prądu po stronie zakładu energetycznego. Gdy więc inni mają problem… Ty masz prąd. Stanowi to dodatkowe uniezależnienie od sieci energetycznej.

fot. Expom Eco-Energy

Magazyny energii to nie wszystko – obsługa od A do Z

Zdecydowaliśmy się na magazyn energii i co dalej? Pytań, już na samym początku, rodzi się co najmniej kilka: jakiego dostawcę wybrać, co z audytem, aż w końcu – jak to wszystko zamontować? Expom Eco-Energy nie tylko doradzi, jak dobrać magazyn energii do domu jednorodzinnego, przedsiębiorstwa czy gospodarstwa rolnego. Firma oferuje kompleksową usługę: od bezpłatnego audytu i dopasowania odpowiedniej instalacji, poprzez profesjonalny montaż produktu, aż do obsługi posprzedażowej, w ramach której zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z dotacjami lub zgłoszeniem instalacji u operatora. Pozyskuje dofinansowania do inwestycji w fotowoltaikę czy pompy ciepła z programów: Mój Prąd, Czyste Powietrze, Moje Ciepło, Agroenergia, a także oferuje pomoc przy wnioskowaniu o kredyt ekologiczny lub technologiczny dla przedsiębiorstw. Dzięki kompleksowej obsłudze, inwestor może uzyskać nawet do 30 lat gwarancji oraz szybki zwrot inwestycji w 5-7 lat.

Magazyny energii to wciąż mniej znane rozwiązanie jako wsparcie dla instalacji fotowoltaicznej. Można jednak stwierdzić, że jego popularność rośnie wraz z rosnącą świadomością. Nic dziwnego, skoro możemy wykorzystać nadwyżki energii, zamiast oddawać je do sieci, a co więcej – mieć prąd nawet wtedy, gdy inni go nie mają!

Więcej informacji na stronie: https://expom-eco-energy.com/

13-306 Kurzętnik, ul. Sienkiewicza 19, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 694 438 128,