Coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa, połączona z możliwością zyskania realnych oszczędności sprawia, że znacznie wzrosło zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, które nie ulegają wyczerpaniu jak tradycyjne paliwa (węgiel czy gaz). Doskonały przykład OZE stanowią woda, promienie słoneczne, geotermia czy wiatr. Jednak pośród wszystkich to właśnie energia czerpana prosto ze słońca stanowi najbardziej popularną formę, sprawiając tym samym, że instalacje fotowoltaiczne coraz częściej goszczą zarówno na dachach domów jednorodzinnych, jak i prężnie rozwijających się przedsiębiorstw. Aby umożliwić ciągły rozwój i ułatwić korzystanie z naturalnej energii promieni słonecznych powstaje coraz więcej programów oferujących dofinansowanie do fotowoltaiki w 2020 roku. Najmłodszym i jednocześnie cieszącym się sporym zainteresowaniem jest program rządowy „Mój Prąd” uruchomiony pod koniec sierpnia 2019 roku, którego budżet w wysokości miliarda złotych, pozwala w prosty sposób uzyskać środki na panele słoneczne. Wiele rozmaitych rozwiązań w zakresie dotacji gwarantują również producenci oraz dystrybutorzy instalacji fotowoltaicznych. Tak więc warto zgłębić temat i wybrać sprawdzonych specjalistów w tej dziedzinie, którzy spełnią wymogi i potrzeby kontrahenta na każdym etapie powziętego projektu, nie tylko pod kątem dogodnych warunków finansowania. Firma Concept Energy od wielu lat dostarcza kompleksowe usługi w obszarze doboru, projektowania oraz montażu instalacji fotowoltaicznych kierowanych do szerokiego grona odbiorców, stwarzając dogodne możliwości finansowania zarówno dla firm, rolników, jak i dla klienta indywidualnego.

fot. Concept Energy

Dofinansowanie do fotowoltaiki w 2020 roku z Concept Energy

Obecnie dzięki wielu dotacjom i ulgom fotowoltaika stała się bardzo popularnym rozwiązaniem dostępnym dla każdego. Jednak tym co wyróżnia firmę Concept Energy spośród konkurencji to przede wszystkim rzetelna pomoc w realizacji wszelakich formalności związanych z otrzymaniem proponowanych benefitów. Program „Mój prąd”, którego opiekunem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, stanowi jedno z wielu rozmaitych rozwiązań, z których może skorzystać Klient wybierając ofertę firmy Concept Energy.

Program został utworzony z myślą o wsparciu wszystkich osób fizycznych, które dzięki bezzwrotnym dotacjom, pokrywającym do 50% kosztów instalacji fotowoltaicznej, planują zainwestować w takie rozwiązanie lub są już w trakcie realizacji projektu. Firma Concept Energy, jako partner największych instytucji finansowych w Polsce, oferuje również szereg możliwości finansowania instalacji fotowoltaicznych takich jak leasing, pożyczka czy kredyt ratalny oraz form dofinansowania do fotowoltaiki w 2020 roku. Jednym z najkorzystniejszych form finansowania fotowoltaiki dla firm i rolników jest leasing, który wymaga jedynie minimalnego wkładu własnego w wysokości 5%. Dedykowany przedsiębiorcom i właścicielom gospodarstw rolnych leasing, trwający nawet do 84 miesięcy, pozwoli zabezpieczyć się przed podwyżkami cen prądu oraz spowoduje znaczną redukcję obciążenia podatkowego. Na tym polu warto również wspomnieć o korzystnej opcji w formie specjalnej nisko oprocentowanej pożyczki z elastycznym harmonogramem rat.

Kolejną możliwością w ramach dofinansowania do fotowoltaiki w 2020 roku jest ulga inwestycyjna od podatku rolnego na panele fotowoltaiczne w wysokości 25%. To dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców rolnych, którzy ponieśli koszty związane z rozbudową bądź unowocześnieniem własnego biznesu rolnego i hodowlanego w ostatnim czasie. Ulga inwestycyjna, przyznawana po zakończeniu montażu instalacji fotowoltaicznych, umożliwia odliczenie 25% od należnego podatku rolnego od gruntu na, którym dokonano inwestycji. Należy podkreślić, że rozliczenia ulgi można dokonać nawet w przeciągu 15 lat, warto więc ubiegać się o dotacje do fotowoltaiki w 2020 roku, gdyż jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla firm, rolników jak i klienta indywidualnego.

fot. Concept Energy

Bogata oferta produktowa z myślą o każdym kliencie

Ukierunkowana na rozmaite potrzeby kontrahenta oferta produktowa firmy Concept Energy zdecydowanie wyróżnia się na tle propozycji pozostałych dostawców instalacji fotowoltaicznych. Działalność przedsiębiorstwa została skoncentrowana wokół trzech grup odbiorców: klienta indywidualnego, firm oraz osób prowadzących własną działalność rolną, co ułatwia wybór najbardziej adekwatnego rozwiązania.

Zastanawiasz się, w jaki sposób zaoszczędzić na rachunkach za prąd i wygenerować realne oszczędności we własnym gospodarstwie domowym? Nic prostszego! Firma Concept Energy stworzyła korzystną ofertę instalacji fotowoltaicznych właśnie z myślą o domu. Proponowana oferta spełnia wszelkie potrzeby i wymagania klienta indywidualnego, gwarantując realne oszczędności (możliwość obniżenia rachunków nawet o 90%), idące w parze z szybkim zwrotem inwestycji. Posiadając własną niezależną przydomową elektrownię słoneczną nie musisz obawiać się już nieustannego wzrostu cen za energie, a opatrzone 25-letnią gwarancją na sprawność panele słoneczne stanowią praktyczne rozwiązanie dla budownictwa jednorodzinnego. Jak więc można zauważyć, dopłata do fotowoltaiki w 2020 roku to korzystne rozwiązanie nie tylko dla firm i rolników!

fot. Concept Energy

W ofercie Concept Energy znajduje się również propozycja bezpośrednio skierowana do dużych i małych firm oraz gospodarstw rolnych. Instalacje fotowoltaiczne to doskonałe rozwiązanie dla biznesu i rolników, gwarantujące oszczędność (w tym również obniżenie kosztów działalności) oraz niezależność energetyczną. Współpraca z Concept Energy to nie tylko szereg korzyści finansowych. Na uwagę zasługuje szeroka wiedza zatrudnionych w firmie ekspertów, poparta wieloletnim doświadczeniem, co daje gwarancję solidnych i pewnych instalacji fotowoltaicznych. Świadomość, jak ważne jest rozplanowanie inwestycji już na początkowym etapie budowy domu lub zakładu, stanowi istotną cechę godnego zaufania partnera. Podstawę każdej właściwie wykonanej instalacji solarnej powinien stanowić dobrze dobrany i wykonany projekt, gdyż odgrywa to zasadnicze znaczenie w późniejszym efektywnym produkowaniu darmowej energii.
Ważną rolę pełnią również komponenty, z jakich zostanie wykonana instalacja fotowoltaiczna. Z tego względu warto wziąć pod uwagę możliwość otrzymania dopłaty do fotowoltaiki w 2020 roku i uniknąć tym samym rozczarowań spowodowanych inwestycją w gorsze jakościowo produkty. Wysoka jakość materiałów instalacji fotowoltaicznych oferowanych przez firmę Concept Energy gwarantuje bezpieczeństwo i wydajne działanie całego systemu nawet przez 30 lat. Proponowane instalacje fotowoltaiczne zostały również opatrzone znacznie dłuższym okresem gwarancji (15 lat gwarancji na monokrystaliczne moduły) w porównaniu do innych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku.

fot. Concept Energy

Atutem firmy Concept Energy jest też sprawna i bezproblemowa realizacja powziętych projektów, a stała dostępność komponentów oraz własne magazyny zapewniają montaż już w 10 dni od momentu podpisania umowy.

Firma utworzyła ponadto prężnie rozwijający się program poleceń dla wszystkich swoich klientów, co jest prostym i skutecznym sposobem na zyskanie dodatkowej gotówki. Wystarczy, że klient poleci nowego kontrahenta, który zdecyduje się rozpocząć inwestycję fotowoltaiczną z Concept Energy, a osoba polecająca otrzyma 1000 złotych za każdą realizację z polecenia bądź 80 zł za każdy kWp realizacji na firmę.

fot. Concept Energy

Własna instalacja fotowoltaiczna to bardzo proste i opłacalne rozwiązanie, przynoszące wiele korzyści zarówno pod kątem realnych oszczędności, jak i komfortu (nieprzerwana praca elektrowni słonecznej nawet w pochmurne dni, bez konieczności obsługi). Warto też podkreślić pozytywne oddziaływanie fotowoltaiki w obszarze ekologii. Instalując panele słoneczne na dachach domów i zakładów w świadomy sposób przestawiamy się na rozwiązanie dające niezależność energetyczną i sprzyjające środowisku, a opłacalność inwestycji jest jeszcze większa dzięki rozbudowanym możliwościom uzyskania dotacji do fotowoltaiki w 2020 roku.

Więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznych Concept Energy na stronie: www.conceptenergy.pl

03-736 Warszawa, Plac Konesera 8, woj. mazowieckie
tel. +48221134550,