Przejdź na dobrą energię!

Niższe koszty eksploatacyjne, możliwość uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców oraz od wahań cen energii, a do tego – ekologia… to tylko kilka powodów, dla których inwestorzy decydują się na instalację fotowoltaiki. Popularności energii odnawialnej przysparzają też liczne programy dofinansowań, które sprawiają, że na zakup i montaż paneli PV oraz przejście na czystą, przyjazną środowisku energię, może pozwolić sobie coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych.

fot. PITERN

Ogromny boom na fotowoltaikę w ostatnich latach sprawił, że na rynku pojawiło się mnóstwo firm, zajmujących się dostawą i montażem instalacji. Dla inwestorów duży wybór w tym zakresie to oczywiście sytuacja bardzo komfortowa, dająca pole do negocjacji cen i porównywania różnych ofert. Wysyp przedsiębiorstw działających w sektorze OZE ma też jednak swoją negatywną odsłonę. W niełatwej branży fotowoltaicznej brak doświadczenia, wiedzy i sprawdzonych partnerów – dostawców komponentów i podzespołów oraz firm wykonawczych – może sprawić, że młoda firmie zniknie z rynku równie szybko, jak się na nim pojawiła. Dlatego wybierając firmę, która zainstaluje nam fotowoltaikę, warto zwrócić uwagę na to, jakie ma ona opinie. PiTERN to przedsiębiorstwo, które swoją działalność w branży OZE rozpoczęło ponad 20 lat temu, zaczynając od kolektorów słonecznych. Przez te lata firma bardzo się rozwinęła i wypracowała sobie mocną pozycję na rynku oraz miano zaufanego i rzetelnego dostawcy. Obecnie oferta obejmuje nie tylko fotowoltaikę, ale także pompy ciepła i magazyny energii, a wśród klientów znajdują się zarówno odbiorcy indywidualni, jak również firmy i instytucje oraz gospodarstwa rolne.

fot. PITERN

Fotowoltaika z dofinansowaniem – kompleksowość w cenie

Opinie o fotowoltaice od piTERN, jakie są wystawiane przez klientów, dotyczą nie tylko wysokiej klasy obsługi, która obejmuje wszystkie etapy procesu inwestycyjnego, a więc dobór optymalnego rozwiązania technologicznego, prace projektowe, montaż i serwis. Istotny jest również fakt, że pracownicy firmy pomagają w ubieganiu się o dofinansowanie, co sprawia, że zakup fotowoltaiki staje się możliwy również dla mniej zamożnych inwestorów.

Wsparcie obejmuje zarówno formalności, których należy dopełnić w procesie ubiegania się o dotację (np. w programie rządowym Mój Prąd), jak również kompletowanie dokumentów wymaganych przez bank czy firmę leasingową (w przypadku instalacji kupowanych na kredyt). Dzięki temu inwestor może bez problemów przebrnąć przez skomplikowane często procedury i formalności – i zaoszczędzić przy tym sporo czasu.

fot. PITERN

Fotowoltaika od piTERN – opinie budują renomę

Na wybór dostawcy fotowoltaiki powinno wpłynąć coś więcej, niż tylko porównanie cen. O tym, jak pozorną oszczędnością może okazać się korzystanie z usług niedoświadczonych firm, mogą świadczyć zamieszczone w internecie opowieści oszukanych klientów, którzy nie mają nawet sposobu na to, aby odzyskać swoje pieniądze.

A przecież inwestycja w instalację fotowoltaiczną nie należy do małych. Nawet jeśli oszczędności generowane w ciągu 25 lat mogą aż trzykrotnie przewyższyć koszty początkowe (zakup i montaż), to jednak kluczowe jest, aby przez cały ten okres czasu instalacja działała poprawnie.

Kwestie takie jak wydajność systemu, komponenty, z jakich jest on zbudowany, a także doświadczenia innych użytkowników – to aspekty, które na pewno warto wziąć pod uwagę. Dlaczego więc warto wybrać fotowoltaikę od piTERN? Opinie klientów firmy z pewnością będą pomocne, ale to nie jedyny argument, bo przecież każdy projekt fotowoltaiczny jest unikalny. Dlatego zawsze warto konsultować się z profesjonalistami i uzyskać spersonalizowaną ocenę, aby podjąć najlepszą decyzję dotyczącą instalacji fotowoltaicznej.

Więcej informacji na stronie: https://www.pitern.pl/

62-070 Dopiewo, Dąbrowa ul. Batorowska 9, woj. wielkopolskie
tel. 505 056 853,