Panele fotowoltaiczne w 2020 roku: opinie, ulgi, dotacje

Rok 2020 to dobry czas na inwestycje w panele fotowoltaiczne. Opinie, które znajdziemy na ten temat w Internecie mogą być różne, ale niepodważalny jest fakt, że ceny energii rosną i trend ten gwałtowanie przyspieszy w najbliższej dekadzie. Wybór OZE, mimo iż zakłada poniesienie na wstępie sporych wydatków, przynosi docelowo duże oszczędności. Jeśli rozważamy budowę domu energooszczędnego, naturalnym rozszerzeniem inwestycji wydaje się mikroelektrownia słoneczna, dzięki której podgrzejemy wodę, oświetlimy i ogrzejemy dom i zapewnimy stałe działanie wszystkich domowych sprzętów od laptopów po pralkę.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne w 2020 roku to dobry wybór także ze względu na obowiązujące przepisy. Ulgi podatkowe, dotacje oraz unijne dyrektywy dotyczące OZE to główne czynniki, mające wpływ na opinie o panelach fotowoltaicznych w 2020 roku. Wciąż obowiązuje wprowadzona w 2019 roku ulga termomodernizacyjna. Pozwala ona odliczyć od podatku dochodowego nawet do 53 tys. zł., jeśli zrealizujemy całość inwestycji w 3 lata. Ulga obejmuje właścicieli domów jednorodzinnych i dotyczy kosztu materiałów i usług poniesionych w związku z termomodernizacją. W przypadku fotowoltaiki oznacza to zwrot za zakup paneli, falownika i montażu. Ale można ująć w niej dodatkowo inne elementy systemów termomodernizacyjnych, także dostępnych w ofercie PGENERGIA.PL. Przy projektowaniu inteligentnego domu energooszczędnego daje nam to więcej oszczędności, co przekłada się na kolejne pozytywne opinie. Panele fotowoltaiczne w 2020 roku można budować także w oparciu o dotacje.

W związku z dyrektywą unijną, zobowiązująca Polskę do osiągnięcia 15% udziału energii ze źródeł odnawialnych w całkowitym bilansie energetycznym kraju, wiele województw oferuje programy pomocowe. Dotacjami na poziomie ogólnopolskim zarządza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz jego wojewódzkie organy. Najbardziej popularnym, ale nie jedynym z funkcjonujących projektów, jest program „Mój prąd”. Zakłada on bezzwrotne wsparcie do 5000 zł. dla osób fizycznych przy maksymalnej wielkości instalacji do 10kWp. Jeśli zastanawiamy się, czy warto zainwestować w panele fotowoltaiczne w 2020 roku bez dotacji, odpowiedź nadal jest twierdząca. Większość banków ma w ofercie specjalne ekologiczne kredyty z niskim oprocentowaniem.

fot. PGENERGIA.PL SP. Z O.O.

Zainwestuj w panele fotowoltaiczne w 2020 roku z PGENERGIA.PL

Opinie na temat paneli fotowoltaicznych najbezpieczniej pozyskiwać bezpośrednio od ekspertów. PGENERGIA.PL oferuje darmowe doradztwo przed rozpoczęciem inwestycji. Pomocnym w procesie decyzyjnym narzędziem jest kalkulator inwestycji dostępny na stronie firmy https://pgenergia.pl/content/7-kalkulator. W ten sposób w kilka minut oszacujemy, czy OZE to optymalne rozwiązanie na naszej działce. Na co zwrócić uwagę, by podjąć właściwe decyzje i mieć w temacie własne opinie? Panele fotowoltaiczne najlepiej sprawdzą się na dachu ustawionym na południe. Przy innych kierunkach istotne będzie wybranie większych paneli z wyższą mocą. Równie ważne są takie kwestie, jak poziom nachylenia i rodzaj pokrycia dachu, a także ilość padającego nań cienia. Jeśli nasz dach nie gwarantuje optymalnych warunków do instalacji paneli słonecznych, ale mamy dużą działkę, można skorzystać z instalacji naziemnej. W kalkulatorze PGENERGIA.PL podajemy także powierzchnię domu oraz miesięczny koszt lub poziom zużycia energii. To ważne dane przy wyborze rodzaju paneli i łącznej wielkości instalacji, która będzie niezbędna do wyprodukowania wystarczającej ilości prądu.

Po wstępnych kalkulacjach możemy wybrać także konkretny model paneli do naszego domu oraz rozważyć najlepsze metody finansowania. PGENERGIA.PL dostarcza produkty najwyżej jakości, z wysoką wytrzymałością na czynniki atmosferyczne. Obok zestawu paneli polikrystalicznych o zróżnicowanych mocach (od 4 kWp do 50 kWp), cena zawiera także koszt falownika (inwertera), montażu oraz opracowania dokumentacji do energetyki. Wpływ na opinie o panelach fotowoltaicznych ma także czas użytkowania i poziom awaryjności sprzętu. PGENERGIA.PL oferuje 25 lat gwarancji na wydajność paneli, do 20 lat gwarancji na falownik i do 30 lat gwarancji na montaż. Inwestycja zwraca się po kilku latach, nawet jeśli nie możemy skorzystać z dotacji lub ulgi podatkowej. Specjaliści z PGENERGIA.PL przygotowali dla klientów bezpieczne i pewne oferty finansowania domowej fotowoltaiki z niezmiennymi ratami nawet do 10 lat oraz przejęciem od klienta koordynacji wszystkich formalności z bankiem udzielającym specjalnych kredytów na OZE.

fot. PGENERGIA.PL SP. Z O.O.

Zakres oszczędności i status prosumenta

Inwestycja w panele fotowoltaiczne w 2020 roku to przede wszystkim duże oszczędności. Przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną daje nam bowiem darmowy prąd przez dekady. I to także warto wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o inwestycji lub czytając opinie. Panele fotowoltaiczne niebawem będą mogły zasilać na przykład stację ładowania samochodu elektrycznego lub obsługiwać elektronikę domu inteligentnego. To nie są już odległe technologie przyszłości, tylko bliższa nam teraźniejszość. Coraz więcej sprzętów z naszego życia codziennego potrzebuje energii elektrycznej. Warto uniezależnić się w tym aspekcie od podwyżek cen.

Jeśli wygenerujemy nadwyżki prądu, możemy albo magazynować je w akumulatorach, albo wybrać bardziej opłacalne rozwiązanie, jakim jest przyłączenie do sieci energetycznej. Sieć magazynuje energię, którą możemy pobierać w czasie niedoboru produkcyjnego (np. w nocy lub zimą). W ten sposób stajemy się prosumentem, czyli producentem i konsumentem energii jednocześnie. Instalacje do 50kW odzyskują do 70% zmagazynowanej energii rocznie. Taka moc z naddatkiem spełni potrzeby domu jednorodzinnego i małego gospodarstwa rolnego. Oferta PGENERGIA.PL stworzona została właśnie z myślą o małych i średnich klientach indywidualnych i biznesowych, a zasięg dystrybucji obejmuje jedne z najbardziej nasłonecznionych regionów kraju: od Podkarpacia, przez Małopolskę, Dolny Śląsk, po Mazowsze i Wielkopolskę. Brokerzy w PGENERGIA.PL, dzięki szerokim umowom dystrybucyjnym z liderami dostaw energii, negocjują dla klienta najkorzystniejsze warunki przyłączeń.

fot. PGENERGIA.PL SP. Z O.O.

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii nie jest zatem domeną wyłącznie dużych przedsiębiorstw i instytucji publicznych. O niezależności energetycznej, jaką dają OZE, myślimy coraz częściej, projektując własne domy. Jest to kierunek słuszny, zarówno w kontekście globalnego pozytywnego oddziaływania na środowisko, jak i indywidualnego korzystnego wpływu na nasze oszczędności. Specjaliści i analitycy branży potwierdzają te opinie. Panele fotowoltaiczne w 2020 roku to dobry wybór, zwłaszcza z instalatorami i brokerami z PGENERGIA.PL. Przy wysokim popycie i coraz większej liczbie instalatorów na rynku, warto wybrać sprawdzoną firmę z wieloletnim doświadczeniem. W ofercie PGENERGIA.PL znajdziemy także inne kompleksowe rozwiązania dotyczące nowoczesnych systemów OZE, wspomagających efektywność fotowoltaiki: domy energooszczędne, pompy ciepła, rekuperację z GWC, solary i wiele innych produktów.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pgenergia.pl

36-061 Wysoka Głogowska, 20A, woj. podkarpackie
tel. + 48 790 551 800, + 48 790 551 801,