Schody jako dopełnienie całości
Jeszcze do niedawna w Polsce dominowało przeświadczenie, że elementy budynku o charakterze ściśle użytkowym nie muszą być ładne – ważne, by dobrze pełniły swoją rolę. I tak np. jeszcze w latach 90-tych w wielu domach można było zobaczyć schody, w których drewno było zasłonięte przez wykładziną dywanową (na ogół bardzo kolorową), która skutecznie maskowała wszelkie nierówności i niedociągnięcia projektu.
Dziś taka sytuacja jest nie do pomyślenia, a w nowoczesnych wnętrzach schody pełnią równocześnie dwie funkcje: praktyczną, bo umożliwiają komunikację pomiędzy różnymi poziomami domu oraz estetyczną, bo coraz częściej przypominają dzieła sztuki, które zdobią nasze domy. Ponadto projektanci coraz śmielej łączą różne materiały – drewno, szkło czy metal, dzięki czemu bez trudu można spójnie wkomponować schody w najróżniejsze aranżacje przestrzeni.

 

nowoczesne schody i balustrady nowoczesne schody i balustradyfot. Kaiser Schody Sp. z o.o.

– Ciekawym pomysłem na to, aby nadać wnętrzu nowoczesny i nietuzinkowy charakter, a jednocześnie zabezpieczyć schody, antresolę czy taras, jest montaż balustrady szklanej wykonanej z wysokiej klasy laminowanego szkła – podpowiada Krzysztof Witaszewski z firmy Kaiser Schody Sp. z o.o.
Możliwości są ogromne, trzeba jednak pamiętać, aby usługę zlecić firmie, która nie tylko profesjonalnie wykona schody czy balustradę, ale i dostarczy nam wizualizacje, które pozwolą dopasować projekt do naszych oczekiwań jeszcze przed przystąpieniem do jego realizacji.

 

nowoczesne schody i balustradyfot. Kaiser Schody Sp. z o.o.

 

Schody wspornikowe – stopnie zawieszone w powietrzu
– Wieloletnie doświadczenie, doskonała znajomość technologii produkcji i montażu oraz wyczucie w zakresie estetyki i designu sprawiają, że jesteśmy w stanie wykonać nowoczesne schody dostosowane do oczekiwań każdego klienta, pasujące do każdego typu wnętrza – mówi Krzysztof Witaszewski.
Specjalnością firmy Kaiser są schody wspornikowe, nazywane często także ażurowymi czy półkowymi. Jaka jest największa zaleta takiego rozwiązania? Przede wszystkim lekkość konstrukcji, która nie dzieli pomieszczeń, a schody sprawiają wrażenie, jakby były zawieszone w powietrzu.

 

nowoczesne schody i balustrady nowoczesne schody i balustradyfot. Kaiser Schody Sp. z o.o.

Takie rozwiązanie sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach – również dzięki temu, że schody półkowe nie zabierają dużo miejsca. Ciekawe efekty wizualne zyskujemy również dzięki temu, że w takich schodach na ogół nie montuje się poręczy, co jeszcze potęguje efekt lekkości konstrukcji.
W firmie Kaiser schody wspornikowe wykonywane są z różnych materiałów – nawet ze szkła, a ich finalny wygląd zawsze zależy od gustu klienta.

 

nowoczesne schody i balustradyfot. Kaiser Schody Sp. z o.o.

 

Schody dywanowe
– Wykonujemy również schody dywanowe, które są szczególnie atrakcyjnym elementem w aranżacjach nowoczesnych wnętrz – mówi Krzysztof Witaszewski.
Schody dywanowe to ciekawa propozycja dla tych klientów, którzy poszukują rozwiązań oszczędnych w wyrazie, a jednocześnie podkreślających styl nowoczesnych aranżacji. Dzięki temu, że tego typu schody składają się tylko ze stopni, podstopni oraz balustrady doskonale wpisują się w przestrzenie minimalistyczne, gdzie nad ozdobność i bogactwo formy przedkłada się elegancję, ciekawe pomysły architektoniczne i nieszablonowe połączenia materiałów.

 

nowoczesne schody i balustrady nowoczesne schody i balustradyfot. Kaiser Schody Sp. z o.o.

 

Schody krok po kroku
– Tworząc wszystkie oferowane przez nas produkty, dbamy o precyzję i powtarzalność konstrukcji i wysoką jakość na każdym kroku. To pozwala nam tworzyć bezpieczne i stabilne schody i balustrady o designie z najwyższej półki. Pracujemy na terenie całego kraju, współpracując z doświadczonymi pracowniami projektowymi – podkreśla Krzysztof  Witaszewski.
Na zadowolenie klientów pracuje też współczesna technologia, która przed przystąpieniem do realizacji projektu umożliwia zapoznanie się z wizualizacją 3D schodów.
Jak wygląda współpraca z klientem w firmie Kaiser?

 

nowoczesne schody i balustradyfot. Kaiser Schody Sp. z o.o.

– Najpierw, na podstawie informacji przekazanych od inwestora oraz przesłanych rzutów budynku  przygotowujemy wycenę wstępną – mówi Krzysztof Witaszewski.
Wycena przygotowywana jest bezpłatnie i nie obejmuje ona projektu. Po zaakceptowaniu przez klienta kosztów pracownicy firmy umawiają się na spotkanie na budowie, a następnie przygotowują projekt wykonawczy schodów jako załącznik do umowy. Po jej podpisaniu i wpłacie zaliczki, można już zacząć pracę.
Okres od wykonania do montażu konstrukcji z reguły nie jest dłuższy niż 6 tygodni. Warto pamiętać, że z wykończeniem schodów warto poczekać, aż wszystkie prace wykończeniowe będą zakończone, tym bardziej, że w tym czasie można już korzystać ze schodów dzięki tymczasowym wyłożeniom.

 

nowoczesne schody i balustradyfot. Kaiser Schody Sp. z o.o.

Bezpośrednio po montażu drewna firma Kaiser montuje mocowania punktowe balustrady samonośnej.
– W ciągu 3 tygodni kończymy montowanie oszklenia i inwestor może odebrać pracę. Po zakończeniu pracy przeprowadzamy kosztorys powykonawczy na wypadek wystąpienia prac  niemożliwych do przewidzenia na etapie wyceny – podsumowuje Krzysztof  Witaszewski.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.schodykaiser.pl

 

98-100 Łask, ul. Armii Krajowej 30 , woj. łódzkie
tel. 784 668 664,