Jak dobrać kominek?

Ciepło domowego ogniska z firmą Marpol

Budowa kominka w domu to wspaniały pomysł na źródło ciepła w budynku, a ponadto jest to rozwiązanie tanie w eksploatacji i wpływające na wizualny charakter całego wnętrza. W związku z tym, że kominek jest trudno usuwalnym elementem wystroju domu, warto jego doborowi poświęcić sporo energii, aby przez długi czas spełniał swoje funkcje – zarówno te praktyczne, jak i estetyczne.

– Budowa dobrego kominka to zawsze sztuka kompromisu pomiędzy wyglądem kominka, parametrami technicznymi, oczekiwaniami klienta oraz końcową ceną urządzenia. Jeśli wejdziemy do salonu, często pierwszą rzeczą, jaka zwraca naszą uwagę, jest rozpalony kominek. Ogień jako ujarzmiony żywioł
zawsze przyciągnie nasz wzrok, ale zaraz potem dostrzegamy wkład kominkowy i całą bryłę kominka. Dlatego tak ważne jest, aby kominek  współgrał z charakterem pomieszczenia w którym się znajduje, odzwierciedlał upodobania właściciela. Jednym słowem – aby cieszył – mówi Mirosław Aniserowicz, właściciel firmy Marpol, która projektowaniem i wykonywaniem kominków zajmuje się już od 15 lat.

 

jak wybrać kominek budowa kominkafot. Marpol

 

Kominek w 3D
Najłatwiej jest zaplanować budowę kominka na etapie projektowania domu, choć oczywiście możliwe jest również wkomponowanie go do już istniejącego budynku, co jednak bywa bardziej skomplikowane. Decydując się na kominek, zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, konieczne jest jednak zlecenie wykonania tego zadania profesjonalistom, którzy w swojej ofercie mają nie tylko budowę konkretnego urządzenia, ale również jego projektowanie i wizualizację 3D, co pozwoli zobaczyć planowaną konstrukcję jeszcze przed jej powstaniem.
– Zawsze staramy się pomóc klientowi, pytamy czego oczekuje, doradzamy, aby w końcu stworzyć wizualizację kominka, przy czym często prace projektowe trwają dłużej niż fizyczna realizacja. Czas poświęcony na prace projektowe zwraca się jednak z nawiązką, gdyż dzięki technice komputerowej możemy pokazać kominek w rzeczywistości wirtualnej i mamy pewność, że klient otrzyma dokładnie to, czego oczekuje – podkreśla Mirosław Aniserowicz.
Wizualizacja 3D kominka daje ogromną elastyczność, pozwala na obejrzenie różnych projektów, np. kominków rustykalnych, nowoczesnych, narożnych, klasycznych, pozwala na zmiany kolorów czy materiałów, z jakich urządzenie jest wykonane.
Niektóre firmy, jak np. Marpol, mają własne warsztaty kamieniarskie, co pozwala na realizację niemal wszystkich życzeń klienta.  

 

jak dobrać kominekfot. Marpol

 

Nie tylko dekoracja – praktyczna strona kominka
Estetyczna, dekoracyjna strona projektu to jednak dopiero pierwsza część. Zlecenie wykonania kominka profesjonalnej firmie zagwarantuje, że będzie on nie tylko piękną konstrukcją w salonie, ale także źródłem ciepła w pełni dopasowanym do specyfiki i zapotrzebowania danego budynku. Dlatego wykonawcy tego typu fachowych usług już na etapie rozmowy wstępnej wypytują inwestora o jego oczekiwania dotyczące kominka.
– Istotne jest np. zapotrzebowanie domu na energię cieplną, interesuje nas też sposób ogrzewania domu, tryb życia domowników, instalacja kominowa, wentylacyjna, rodzaj podłoża. Na podstawie tych danych proponujemy klientowi kilka możliwych rozwiązań, dla jednego idealny okaże się kominek akumulacyjny z rozbudowanym systemem kanałów, w innym domu optymalny będzie kominek konwekcyjny, a w innym wodny – wyjaśnia Mirosław Aniserowicz.
Fachowcy doradzą więc, jak dobrać rodzaj kominka do danego budynku, i podpowiedzą, jakie możliwości może nam dać konkretne rozwiązanie, jak np. ogrzewanie całego domu, ogrzewanie konkretnego pomieszczenia, czy też podgrzewanie wody.

 

dobry kominek kominekfot. Marpol

 

Indywidualne podejście do każdego kominka
– Bazując na wiedzy wynikającej ze zbudowania i uruchomienia kilkuset kominków pomagamy wybrać wkład kominkowy czy zdecydować się na konkretny rodzaj kominka. Dzięki doświadczeniu i regularnemu udziałowi w szkoleniach wiemy, jak zrobić dobry kominek, co więcej – rozumiemy dlaczego zdecydowaliśmy się na wybór danej technologii i jakie korzyści przyniesie konkretne rozwiązanie klientowi – podsumowuje Mirosław Aniserowicz.
Oprócz różnego rodzaju kominków, firma Marpol oferuje ponadto blaty, parapety, schody z marmuru i granitu, wyroby z piaskowca, jak również obudowy kominkowe do samodzielnego montażu, wkłady kominkowe (Romotop, Arysto, Koperfam, Lechma, Hoxter, Spartherm, Hajduk), piecyki kominkowe (Romotop, Flamingo, Invicta, Dovre) oraz szeroki wybór akcesoriów do budowy kominków.

Z pełną ofertą kominków firmy Marpol można zapoznać się na stronie: www.kominkislask.pl

 

 

47-400 Racibórz, ul. Rybnicka 13, woj. śląskie
tel. +48 604 284 735,


Liczba odwiedzin: 1842 | Data publikacji: 2013-11-13

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


22.05.2018 | Obiekty rolnicze
Z czego zbudować oborę dla bydła, aby...
10.10.2017 | Kominki
Posiadanie kominka to marzenie wielu rodzin. Przyjemności...
05.07.2018 | Kominki
Ognisko domowe to miejsce, wokół którego od...
17.03.2020 | Meble
Beton architektoniczny do łazienki, kuchni, salonu jako...
Już od kilku sezonów jednym z najgorętszych...
Oglądając aranżacje z piaskowca indyjskiego, trudno nie...
15.01.2016 | Kominki
Kominek to urządzenie, które oprócz funkcji użytkowych...
18.08.2020 | Grille, wędzarnie
Biesiadowanie w gronie najbliższych we własnym ogrodzie?...
Gdzie zwykły odkurzacz nie wystarczy, tam przemysłowy...
10.06.2019 | Chemia budowlana
Klej do płytek gresowych i ceramicznych Kerami,...
09.05.2019 | Systemy kominowe
System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość,...
18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...
W pracowni Rokoko kowalstwo artystyczne powstają małe...
23.11.2016 | Deweloperzy
Zabetonowane dżungle blokowisk, zatłoczone parkingi, korki w...
22.11.2016 | Domy drewniane
Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty,...
Aranżowanie domu lub mieszkania jest jak dobieranie...
03.06.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie sufitowe promieniowaniem podczerwonym to jeszcze wciąż...
08.02.2016 | Ogrzewanie
Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już...
20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
17.11.2015 | Deweloperzy
Posiadanie własnego dachu nad głową to priorytetowy...
10.11.2015 | Domy drewniane
Wybór technologii budowy domu to decyzja na...
02.11.2015 | Domy drewniane
Co sprawia, że dom wykonany z drewna...
02.09.2015 | Domy drewniane
Potrzebujesz garażu, który zabezpieczy Twoje auto przed...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie

Słowa kluczowe: budowa kominka, kominki w 3d, projekty kominków, wykonanie kominka, kominek, instalacja kominowa, wkłady kominkowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy